MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

Poezi shprehje dashurie 2009-2010-2011-2013

« Older   Newer »
view post Posted on 14/2/2009, 18:58           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Nga maja e malit
nga dega e pemes
tė qoj pėrshėndetje
nga mesi i zemrėsE dua Tetovėn
e dua njė emėr
tė dua ty
me shpirt e me zemėrEdhe pse je larg
asgjė nuk mė pengon
se kjo zemra ime
vetėm ty tė don

Nuk tė dua me hile
as me politik
tė dua me gjith
zemėr e me shpirtDora po mė dridhėt
zemra po mė qane
e kujtoj unazėn
qe ma pate dhanQka don me tė than
qka don me tė shkru
qka don ma tepėr
sa fjalėn tė duTė dua tė dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo tė tregon

Lotėt mė rrjedhin
e syri mė qanė
pėr ty o i dashur
qe stė kam pranėHape zemrėn dhe vajto
hape dritarėn dhe shiqo
hape letrėn dhe lexo
tė kam nė zemėr
mos haroooo!!!


I hidhur ėshte duhani
e hidhur ėshte rakija
por ma e hidhura ėshte
--ndarja nga dashnija—Tė dua tė pres
nuk dua tė vdes
me ylzit e natės
une tė pėrshėndes

Sa tė veshtira jan ditėt
kurr syri loton, kurr
zemra nuk e ka afėr
ata qe e dashuron.Si hana nė lindje
si dielli n’perendim
thura keto vargje
pėr ty shpirti im…Sa lule ka pranvera tė gjith kan arom.
lulja ma e bukur ėshte dashurija jon.
--
Nese tė pyet dikush a e don dikėnd,
mendo pėr mua e thuaj po
--
Ska pranvera pa lule
ska dimėr pa stuhi
ska njeri pa dashuri
ashtu as une nuk
mund tė jetoj pa ty!!


Mos mendo se stė kujtoj
mos mendo se stė ėndroj
mos mendo se tkam harruar
por mendo se sa shum tė dua1+1=2, tė dua vetėm ty
5+5=10, tė dua pėr jet
nash me plus, nash me
minus nash me pjestim
tė dua shpirti im
L-etren tende e mora
O-sa u gėzova
V-etem dy fjal i lexova
E-dhe letren e kuptovaMe mire vdis se jeto
Me mire vuaj mos
......dashuro.....Mos ma shiko shkrimin
por mbaje kujtimin
nė qoft se vdes
kujtim do te mbes
E bukur nuk jam
As simpatike
Mjafton te jem ndaj
teje !! Besnike !!

Shoqeria kujtohet

Tradhetia sharohet
Fjala e keqe nė zemer
shėnohet
Vajzat janė katile
dashurin e qajn pa hile
Djemt janė te but
dashurin e kan tė shkurtNėse s“me mer mua
mbaje kujtim ....
Nėse te lind vajz leja
emrin tim
Nėse je shqiptar
Si shqiptar qendro
nėse je tradhetar mė
mire mos JETO......

Mbylli sytė njė here
Bėne zemren gurė
Haroj avanturat
Dhe mos m“tradhto kurė

Njė bilbil i shkruar
nė qiell fluturon
Njė puthje nga zemra
.......................... ja qonDy zemra jemi
Njė shpirt kemi
Mė mir tė vdes
Se pa ty tė mbes
Edhe nėse vdes
Nė atė botė tė pres36 shkronja i ka alfabeti
vėtem shkronja _
nė zemer mė mbeti

BUZĖTNuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon
Pėr ty qė tė dua
Do tė them sukses
Pėr ty kam lindur
Pėr ty do tė vdesDĖSHIRA
E kam njė dėshirė
Oh sa ėshtė e thjeshtė
Me ti puthė buzėt
Tjeter s'kisha deshtė
Sa e ėmbėl ėshtė jeta
Sa e ėmbėl ėshtė rinija
Por mė e ėmbla
Qenka dashurijaLOTI:
I ra zemrės e biroj
I ra gurit e shkatroj
I ra lules e vyshku
I ra hekurit e ndryshku
Ti aspak s'kupton
Se c'eshtė dashurija
Ti fare nuk e dinė
sa e idhėt ėshtė tradhtija
Tė vėshtira janė ditėt
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenė
Ate qė shumė e don
Fjalėt e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime
Vetėm ty tė don

me fal me kupto
te lutem digjo
dashuria jon kur nuk dua te m“baron
me beso zemra ime vetem ty te don

cka me vyn kjo jet e kjo pasuri
kur e kame hup te shkreten dashuri
100 vjet pa ty sell me lot e pa gjum ne sy
nese vdes i ri vdes vetem per ty

Mėrgimi

Pėr ty mor bir qė aq larg tė lash
Qė sot ditlindjen gėzuar s tė thash
Ti u rrite u ngrite e un mbeta larg
Qė loti pa dashje mė rrjedh si varg.

Eh mėrgimi mėrgimi sa njerz kan than
Qė kaq shum shijuar edhe vet e kam
Sot disi forca e ndjenjave lėshuar me ka
Gėzuar ditlindja e djalit nji shoqe me tha.

Eh jeta si jetė kuptohet von
Kur mergimi rėnd mbi supe pushon
Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
Edhe mergimi si rrug margjinale

Disa qeshin se si asht e mundur kjo
Lexo me shpirt por edhe mėso,
Se jeta asht jet tė lutem beso
Dhe ardhmerin tė lutem ndertoMe mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua tiNė gjum kur rash,
Nė ėnderr tė pash,
Nė kamb u ngrita,
Emrin tėnd bėrtita
Dy zemra
Dy shigjeta jeni
shoqe tė vėrteta

Unė tė dua


unė tė dua
sa jeten si
Romeo me Xhulieten
Unė jom gjak
Ti je prush
Me na nda
Smundet kush
Mė mir i varfur
E patriot se sa
I pasur e IDIOT


Mos tė rritet mendja
Se as kushi sje
Se fundit fundit
Pėr mua ZEMER JE
Mos ju beso shoqėris
Qė tė tradhėton
Por besom mua
Qė me tė vėrteten ta tregoj.
Tė dua pa mas
Tė dua pa dallim
Tė dua mė shumė
Se shpirtin tim
Le ta din gjith bota
Por kjo vlen
Vetem pėr IDIOTA

Nuk tė dua
Me politik sikur
Rusi me amerik
Por tė dua me dashuri
Si kosova me shipri
Ai djal i poshter
Qė vajzen e treadhton
Emrin shqiptar nuk
E meriton

Tė uroj suksese nė pun


Tė uroj suksese nė shkollė
Tė uroj suksese nė gjdo rast
Por vetem me njė tjeter nuk tė uroj fat.
Tė kam shpirt
Tė kam zemer
Kam dėshir
Tė kemi njė mbiemer.Ftoni ėshtė i fort,
Pjeshka ėshtė e but,
Dashuria ime nuki takojn gjith kujt.
Bot moj bot e shkret
Asgjė spaska tė vėrtet
Tė gjith kan me vdek
Vetem kujtimet
Kan me mbet.
Nuk tė dua pėr bukuri
Nuk tė dua pėr interes
Nese ėshtė nevoja
Pėr ty do tė vdes

J –u mė pyetni se kėnd e dua?
U – sa pytje e lehtė pėr mua!
V – etėm shkronjat e para lexoni
E – pastaj do ta kuptoni.
Kurr nuk e kisha besu
Qė ket ma bėn ti mu
Por fati ėshtė i till
Duhet me mendu mirė.
Ishte ėnder e bukur
Kėtė natė qė e ėnderrova
Neser nė mengjez
E vetmuar u zjgova.2 + 2 = ? 4 + 4 = ?
pėr matematik asgjė nuk di
por pėr dashuri ta boj 8 me 2
tė dua tė dua as pa kufi
por ti i dashur mė le nė vetmi
dora ime shkruan
zemra mė tregon
vetem pėr ty e dashur
as pak nuk pushon.


As tigri e as luani
As deti e as oqeani
As bota me shum mundime
S’mund tė largoj nga zemra ime.
Pėr ty i dashur kisha pranua
Me uj tė mxet me u pervlua
Me gur tė mullinit me u blua
Vetem prej teje mos me u laegua.

Ti je shpres ti je gėzim
Ti je loqka e shpirtit tim
Tė kam hanė e tė kam dritė
Tė kam zemer e tė kam shpirt
Mbes ne shpres pa durim
Qė tė me bėhesh FATI IM.
Mos prit prej meje
Qė tė them TĖ DUA
Kur e din se sje pėr mua
ZEMREN time e ke lėndu
Tash mos prit qė unėu nė duMos mendo se do largohesh
Dhe do kthehesh pėrseri
Se ne zeemren time
Sdo tė kesh dashuri!!
1000 persona i shiqoj
100 persona i adhuroj
10 persona i simpatizoj
1 unė e dashuroj


ska pranver pa zambak
ska zemer pa gjak
ska dimer pa stuhi
ska rini pa dashuri.


Tė dua – shqip
Jeg elsker deg – norvegjisht
I love you – anglisht
Tė dua pėr seriozishtė.


Ne kėtė natė tė qet
Pran dritares qendroj
Shiqoj yjet lartė
dhe pėr ty mendoj
naten e mir
gjumin e ėmbel
kon ta don zemra
e pavsh nė ėnderr.

Fjala e fundit shumė
E vėshtirė me nė fund
I dashur tė them lamtumir.

Perse sonde po hesht?
Perse nuk po flet,si dikur?
Me duhesh me teper,se kur!!
Fol te lutem?Heshtja me mbyti...
Me thuaj se dashuria jon jeton...
Me thuaj se kur,zdo te jemi te ndar,
Ty perseri po hesht?
Ty ndoshta flen?
A`po floket tjetres ja ledhaton?
Ku ta dija une,se sa si une i mashtron..
Nese flen zgjohu,me mungon fjala yte
"Te Dua,sa ska me"
ZGJOHU SONDE UnE Te PrEs Me FJALET E TUA DUA Te VDESkur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu
ndjehem un pa ty.

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me
kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar.

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harron?,kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiell?


Profesorja


Profesorja e gjuhčs, Dona.
E'shtč sllave,
jeton nč Berat,
pak e ēuditshme,
mendon tč rrokullisi
botčn.

Dčshira e tij.
Dčshira e tij,
čshtč qč tč
shkruaj pčr tč
njč poezi.
E'shtč i mirč.

Ajo.
Ajo shpreh
njč dčshirč
shqipčtare.

Disa zčra.
Disa zčra duan qč
t'ju kushtoj poezi.

Pčr babain e Ergysit.
Donte ushtarčt,
dčshirč e veēantč,
nč ushtri thonč qč
bčhet usht

Se di...

Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qė dua je veē.......... Ti.

Edituar pėr herė tė fundit nga Davidon nė Tue Sep 09, 2008 11:14 pm, edituar 1 herė gjithsej

-------------------------


DJELLIN DUA TA SHOH NE SY
SKA GJE LE TE ME VERBOJ
SE PAS TEJE NE KETE JET
ASKEND SDUA TE SHIKOJ

DHE PASTAJ KUR TE JEM VERBUAR
SI DHURAT NGA DSHURIA
FALEM TI BUZET E TUA
ATJE TE VDESIN ENDRRAT E MIA

MALLI


Malli per ty fymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia shpirt
do te kuptosh se ceshte dashuria

TE KUJTOJ

Ne vdeksha pa te pare
ta dish se vdiqa plot mall
Ne vdeksha pa te pare
ne paqjen e nates do laj
zemren time............
Ah dije se vdiqa plot permallime
Ne vdeksha pa te pare
nese lot do derdhen per
vdekjne time.......
Dije se vdiqa ne nje jete plot trishtime.
Shpirt! Ne vdeksha pa te pare
Dije: se vdiqa plot mall e zjarr.

Do ta dish se sa te dua?

Heshtjen e ke pyetur valle?

I beson gojes e zemres qe te do aq shume
e papritur cdo gje ne kete
bote te ndale?

Te ngrij mbi fjale....................
...mbi fjale qe shume njerez flasin verdalle,

mbi fjale qe ste lene te me degjosh zerin e mekur....
fjale te mekura mbi trotuar....

Te ngrij fjale e gjore me mallkim te dhene mbi buze,
se zemer duhet te shohesh se kujtimi eshte kujtim
dhe sdo te kete jete me kurre.........

I beson eres kur valevidet e hedh tutje gjethe e ngadale kur hedh hapin ti
shoh trishtim e kete sta lejoj kurre...

Doren ma shtrengo fort kur mbi trotuare
te dy ecim heshtur pa fjale .....

Mos fillo te qash kur me sheh ne sy
e kupton se sa shume prane teje jam..

Edited by durrsaku - 24/9/2013, 19:26
 
PM Web  Top
view post Posted on 11/3/2009, 22:17           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Nė dasmen Tende


Shpirti po me digjet flak zemra me tym punon

jeta shum e gjat ditet nuk kalojn

Asgje nuk kisha dasht tjeter

Pėrpos qe dua te vdes Nje selam prej meje edhe atje te pres

Do te behem dallandyshe e ti nuk do te me njohish

Do te vi ne dasmen tende kur ti do te martohesh

Do ti bie daullit per lumturin tuaj e une si i mjer do te vuaj

Kur ti te martohesh une ne dasem do te vi

i dalluar nga te tjert nuk do te rri

Goten mos ma mbush me raki

Une do ta mbushi me lotet e mi

 
PM Web  Top
FLUTURA
view post Posted on 17/3/2009, 21:40           Quote
Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!
 
Top
simonashqip
view post Posted on 6/4/2009, 21:46           Quote
malli per ty frymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia
do ta kuptosh shpirt se qesht dashuria

Pranoje kėtė porosi prej njė vajze qė nė shpirt
ėshtė romantike nė dashuri fantastike e cila ndonjėherė
e harron edhe vetveten por pėr ty mendon tėrė jetėn..

Fitorja mė e madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
 
Top
view post Posted on 20/5/2009, 22:01           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Mos thuaj jo
Te lutem vetem sonte
Dua zemren tende
Dua shpirtin tende
Dua buzet tuja
Dua trupin tende
te ngrohet te ndjeje
Mos thuaj jo
Dua ty dhe vetem ty
 
PM Email  Top
view post Posted on 21/5/2009, 00:15           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes


E kam nje deshir oh sa eshte
E thjeshte me ti puth buzet
Tjeter skisha desht sa e
Embel eshte jeta sa e
Embel rinija por me e
Embla qenka dashuria
 
PM Web  Top
b1984
view post Posted on 26/5/2009, 17:37           Quote
SHKO TI ME TE TJERAT
DUAJ SA ME SHUME
POR TA DISH QE
SINQERISHT TE DUA VETEM UN


DJALIN DASHUROJE
POR ZEMREN MOS JA JEP
SEPSE ESHTE I LIG
E S'TA MBAN PERJET


DJALI ZEMRES TIME ISHE TI
POR KURR NUK TE TE BINDA QE TE ISHA DHE UNE
FATI PO TE NDJEK DUKE TE LENE TE VETEM PERJET

MOS MENDO ME PER ATO DITE
TANI ATO KAN SHKUAR
MBASE PER TY DO TE VINE
POR PER MUA JAN HARRUAR


PER FEMRAT
When a man gets up to speak,people listen,than look
When a women gets up,people look:
Than, if they like what they see, they listeng


Kur zoti lindi femrem ndaloj nje min dhe tha
Tani bota filloj te jetoj
pasi femra to ta bej te lulezoj
U kthye mashkulli dhe i tha
Nese ti mendon keshtu ateher na marto te dy.
I ja ktheu zoti me ironi une do tju kurorzoj por
duhet te me premtoni vetem nje gje
Qe nese do te kete tradheti ateher mua do me duhet te vendos drejtesi

I like a view but i like to sit
With my back turned to it.
 
Top
view post Posted on 6/6/2009, 12:45           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z“dua ta di se cila je, kjo zemėr pėr ty po rreh,
ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam djegur pėr ty

Nese te thone se te kam harruar,dije mir se te kane genjyer,por ku mund ta marr ate zemer qe te harroj ty,deshmitar zotin e kam se pa ty e lumtur sjam,mos kujto se ne jeten time lumturi kam pa ty,mos kujto se nuk po vuaj se un lot nuk kam ne sy.
 
PM Web  Top
view post Posted on 16/6/2009, 20:05           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


FALJA EGZISTON
E braktisur....
E vetmuar....
E harruar....
Ju lutem mos me harroni,edhe une jam diku!
Thjeshte:Egzistoj....
Edhe pse per mua si intereson askujt.Mos me lini vet,e nese dikush don te rrij me mua,ju lutem,ju pergjeroj qe per te te mos flasin....
Per qka do me folni e per ate joo, joo-ajo dhemb...
Me vret shpirtin.E kam pritur kete e dija qe do te ndodhte,por ja qe ende me dhemb plaga e asaj dashurie.
E kuptoni qe ndonjehere njeriu gabon,edhe gabimi falet keni degjuar per ket fjale?"Falje".
Ju si duket jeni mesuar vetem ti gjykoni njerezit.Si nuk e kuptoni qe gabimi im nuk eshte ber me qellim,e ter kjo ka nje arsyeje dhe nje pergjigje...."DASHURIA"
Prandaj mos me lini vete
 
PM Web  Top
FLUTURA
view post Posted on 16/6/2009, 20:07           Quote
Do te behem simbol i dashurise

S'do te shkoj gjate nje roman do te shkruhet -vdiq per dashuri ne titull do te thuhet
DO t'jemi personazhe vetem une e ti ,kete ngjarje do ta dij qdo plak e femij
ngjarje te tille s'do te kete n'histori sepse n'mes te sheshit do t'ndodh nje tragjedi
nje vajze e re do te vdes per ty
Per dike qe kurre se diti qfare ndjen do e vras veten edhe pse s'ia vlen
Ajo do te behet simbol i dashurise do te vdes per ty shebetor i tradhetis
Do i kaloj valentinon ,Romeun e xhyljeten sepse n'mes qytetit per ty e jap jeten
do te kalojn vite e ti do t'jesh martuar edhe pse e vdekur do te jem ne mesin tuaj
e kur femijet e tu romanin ta lexojn ,une jam shum e sigurt se diq s'do te kuptojn
E pse ai nuk e deshti babin do ta pyesin babi do te hesht e lotet do ta mbysin
edhe pse s'me vrave do t'ndihesh me faj tragjedia ime do te bej me vaj
sepse jam e bindur se do te lotosh nese jo per mua romanin kur ta lexosh
Do ti marresh femijet prane vetes do i ulesh me lot duke treguar romanin do ta ulesh
kur te perfundosh do t'thuash se ska vlere do i genjesh ata ashtu si qdoher
do t'thuash se kjo ngjarje eshte gje e trilluar sigurt ndonje shkrimtar e ka imagjinuar
Se kam vdekur per ty nuk do te jete mjaft sepse te me duash kurr nuk ishe i afte...

 
PM  Top
view post Posted on 28/6/2009, 18:08           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


I ndjej rrahjet e tua te zemres
edhe ne gjum kur ti fle
une te shikoj dhe te mbroj si nje engjell
ti vetem nuk je,


Sado larg qe te jesh
edhe pse s,jemi takuar
te ndjej si kurre me pare
jam vertet e dashuruar,


E ndjej frymemarjen tende
te bute dhe te lehte
te ndjej kaq prane
ndaj them te dua vertete,


Por un nuk e di nese jetoj
ne endrrat e tua
por ta dish qe ne zemren time
ti jeton bashke me mua


Sillem endem ne erresire
edhe pse dielli ndrricon
agimi zbardh per mua
vetem kur ti me perqafon


Te pres e deshperuar
larg teje e pergjysmuar
por minut pas minute
te ndjej duker u afruar


Dhe nuk dua qe te vuash
un vertet te ndjej
c,do cast mendoj
qe si ti nuk mund te gjej


Prandaj beso ne historin tone
beso ne dashurin tone
beso ne nje lidhje te shenjte
qe zgjat pergjithmone.
 
PM Web  Top
vajztirane
view post Posted on 8/7/2009, 23:45           Quote
Buzet e tua


Buzet e tua kafetin
Duart e tua aspirin
Fjalet e tua anadoll
Zeri yt sirup per koll
Zemer deshta me te tregu
Se te kisha afer kurr nuk isha smu
Xheloz jam shum dhe ket e pranoj
Po te afrohet ndonje kush un e bombardoj
Si gjarperi i sillem dhe e kafshoj per ty ZEMRA ime Boten e helmoj se me Shpirt te Dashuroj.
 
Top
view post Posted on 4/3/2010, 00:05           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Fjalėt e mija ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime vetėm ty tė don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...


Malli pėr buzėt e tua po mė kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos mė le me lotė nė sy
se keto lotė po derdhėn veq pėr ty
 
PM Web  Top
FLUTURA
view post Posted on 7/3/2010, 12:14           Quote
Me fal nje puthje qe te dehem
Me fal nje perqafim qe te zhytem
Me fal nje premtim qe te prehem
Me fal DASHURI e Une do te Lutem...
 
PM  Top
view post Posted on 22/4/2010, 20:16           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT
 
PM Email  Top
161 replies since 14/2/2009, 18:44
 
Reply