MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Fjal te bukura dashurije

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 28/6/2009, 17:19 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Duke tė humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjejė dot as njėren e as tjetrėn !

- Dhe pse e kam kaq tė vėshtirė, po tė pėrze nga zemra ime,
mė mirė ndriēo si yll i largėt , dhe mė dil veē nė ėndėrrime.

- E di, se dimri do tė shkojė dhe vera vjen pėrseri , dot m'kėrkojh derė mė derė , por s’do tė jem mė aty.

- E kam frikė tė mbes nė vetmi se tė dua dhe ti atė e di. Dhe nėse ty stė kam kėtu atėherė nuk mundem mė me jetu!!

- Edhe kėnga e bilbilit pa ty mė duket vaj! Edhe nėse gezohėm pa ty mė vije tė qaj!
Edhe pse ike nga jeta s`tė ndaj!Kujtimet me ty nė zemėr i mbaj!

- Edhe nėse kurr mė nuk mė thu se mė don edhe nėse kurr nuk mė fol edhe nėse mė thu shko nė RR.S
te unė do mbetesh qysh je kanė qė nga biseda e parė qė kemi bėrė!

- Edhe pse mė nuk kam ndjenjė dashurie, mallin e respektoj.
Respekti pėr ty ėshtė e vetmja ndjenjė qė mė ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk.
Dhe malli nė kėto momente nuk po mė lė vėrtet tė qetė.

- Ėshtė e leht tė gjesh njė tė dashur dhe tė ruash njė mik, por ėshtė e vėshtir tė gjesh njė mik dhe tė ruash njė tė dashur!!

- Gjumi nuk mė zė, nuk mė flihet, pa ty e dashur nuk mė rrihet.

- Hape qiellin pėr mua sillma dritėn e diellit, hape qiellin dhe retė do tė ikin. Do tė shkrihen larg,
diku larg pėrgjithnjė po unė dua qė diellin tė ma sjellėsh veē ti.
Si mund tė jetoj pa pakėz qiell? Si mund tė jetoj pa ty?!

- Ike ti dhe diēka u kėput brenda meje. Buzėqeshja ime pa gaz u bė dhe dielli u fsheh pas njė reje.

- Ishe e vetmja nė jetėn time me tė cilin une ndaja gėzime.
Ditėt qė sė bashku kaluam mė duket se shumė shpejt perėnduan.

- Jam shumė i brengosur zemra mė loton shpirti im i lodhur ty tė kėrkon.

- Jemi aq larg sa duhet t'kaloj male e dete tė vij tek ty, tė tė gjejė.
Jemi aq larg por nė ēdo ēast si mjegull e lehtė ti qėndron mbi mua ti det herė i qetė, herė i trazuar.

- Jo s'kam dashur asnjėherė tė mashtroj njė vajzė, por si mund tė tė fitoj kur ti mė rri larg.
Nuk e di se ē'mund tė bėj tė mė dashurosh, pak mė shumė ti duhet te mė mendosh!! Nuk e njeh nė sytė e mi,
ty tė dashuroj, pres me ankth qė ti tė vish, veten po shkatėrroj.

- Kėtu jam dhe po pres qė pran meje tė ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurinė, bėje si njė kuror lulesh!

- Ku shkon e dashur? Midis dy botėve, midis dy jetėve, njėra e lėnė, tjetra e pa nxėnė ku shkon e dashur?
Ėndesh rrugėve si hije me bukuri perėndie, natyrė pranvere pėr rrethė pėr ty asnjė shije!!

- Ku mbet dashuria jonė, mė thuaj ku shkojė!!! Kaq shpejt pėr tė u bė vonė, unė nuk e kuptojė! Ti mė ike pa e ditė,
mė le vetėm kur nuk e kam pritė, tani sillem posht,lart,mbrenda unė e ndiej dashurinė e zjarrt.

- Kur t’u afrova nė fillim desha vetėm tė lozja.. Tani qė tė njoh nuk jam i denjė pėr ty!

- Kur erdhe ishe plotė gazė, kur me shiqove me dhe fuqi, kur mė pėrqafove me dhe besim.
Kur hyre nė zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

- Mallin e kam rujt nė zemėr ka shumė kohė unė s'tė kam parė, syt' e tu s'i kam harruar tė dua si mė parė!
Ndaj mos guxo te ikėsh larg, jo, jo nuk dua tė vuj pėr ty, se do ti fal ēfar' kam mojė vajzė qė pėrherė tė jem me ty!!

- Megjithatė po tė uroj, u bėfsh prapė yll e lėshofsh nurė, mė pas besoj se edhe pėr mua,

- Mbi ndjenjėn tonė ra deborė, gjithēka mė tutje ėshtė e kotė pra lamtumirė,
veē lamtumirė, se mirupafshim s'tė them dot!!

- Mė kujtohet dita kur tė takova ty. Ndjeva diēka qė kurrė mė parė nuk kisha pėrjetuar.
Dėshiroja ta ndal kohėn. Ajo ditė me shi,
e ne tė dy pėr njė ēast tė strehuar.
Dėshiroja qė kurr tė mos ndalet shiu qė mua mė sjelli gėzimin mė tė madhė tė jetės.

- Mė lerė tė tė prek flokėt, ngadal ti ledhatoj. Mė lerė tė tė them njė fjalė, tė them: tė dashurojė!

- Mė premtove se gjithnjė do tė jesh pranė meje. Gjithnjė do t’i mbaj mend kujtimet qė i krijuam sė bashku.
Kisha dashur qė kurr tė mos pėrfundojnė ato ditė.

- Mos i hap krahet qė tė fluturosh. Hapi krahet qė tė mė pėrqafosh!

- Mos mė rri larg sepse sytė lotė mė pikojnė. Mė shiko me vėmendje, shiko dy sytė qė t’dashurojnė!!

- Mos m'largo nga zemra,kur tė largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s’jam fati yt!
Mos m'thuaj jeto kur jeta ėshtė trishtim,mos m'thuaj tė qeshi kur nuk kam gėzim!!

- Mos mė thuaj me zė tė mekurm, se jeta ėshtė njė ėnderr e kotė sepse shpirti i fjetur ėshtė njė shpirt i vdekur!

- Nė asgjė tjetėr s’mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qetė kurr nuk rri sepse mendimet mė shkojnė tek ti.

- Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe nė gjum mė bie ndėrmend. Kur flej mė duket tė kam pranė,
kur qeshi mė duket mė shikon, kur qaj mė duket mė pajton. Eja pranė meje !!

- Nė ėndrrėn time ishim vetėm ne tė dy. Unė qė u dashurova te ti, por ti kėto nuk e kuptonte sepse ishe largė meje!
Desha tė afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ikė diku ku nuk tė gjeja ty.

- Nė kėtė natė me shi malli mė ka marrė pėr ty. Nė kėtė natė me shi unė mendoj pėr ty.
Nė kėtė natė me shi eja mos mė le nė vetmi, se zemra ime tė don vetėm ty!
 
Top
185 replies since 6/2/2009, 23:45   105094 views
  Share