MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Fjal te bukura dashurije

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 28/6/2009, 17:18 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Mos mė veshtro e heshtur mos mė kerko, tė lutem mė harro!! S’mėsove tė duash prandaj do tė vuash,
> nuk do tė jeshė mė puthja ime nuk do tė keshe mė ledhatime. Tė lutem shko, tė lutem mė harro !!

- A e ke provuar atė ndjenjė kur tė vjen t’i thuash shpirt, asaj qė e dashura jote s’ėshtė?
Kur i thua zemėr asaj qė nuk rri me ty, pranė, por zemrėn me ty e ndan?!

- Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje.
Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė.
Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t’mė rreh zemra.

- Deshirojė tė shof me sy e tė mos digjem mall pėr ty, vetėm ta dish se sa tė dua s’do jetoje as njė orė pa mua!

- Digjem, pėrvėlohem se tė dua shumė, ditėn mendohem, natėn rri pa gjumė.

- Dua qė sa mė pare, kur tė zgjohem njė mėngjesė, pranė meje tė tė takoj ty. Ti je krijesė e veēantė e zemrės sime. Mė mungon pa masė!!

- Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nėna pa fėmi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

- E dua edhe shiun tash. I mbyllė sytė dhe e ndjej ende ēastin kur mė preke nė dorė.
Tė shiqova turpshėm, e ti mė buzėqeshe.

- E pash shkėlqimin e shikimit tėnd nė sytė e tu, rrezet e tė cilit mė bėnė tė ndjej dridhje tė lehta nėpėr gjithė trupin.
As qė kam menduar se do tė ndihem ndonjėherė ashtu si atė ditė.

- E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur tė takohemi pėrseri do t’ma shėrosh plagen me dashuri!!!

- Eja me mua se ty tė kam shpres, eja me mua se pa ty s’du tė plakem dhe vdes.
Ti je djelli qė mua mė ngroh, ti je ėndrra qė unė ēdo natė e shoh!

- Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!

- Ėshtė e pamundur tė mos perėndon dielli, kur egziston nata!
Ėshtė e pamundur tė jetojnė njerezit gjithmon kur egziston vdekja!
Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti !!

- Fjalėt e mija s’di sa ti i kupton, a din ti qė zemra ime ty shumė tė don !

- Isha duke pi qaj nė ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota pėr pak kesh tu pėrvelu.

- Kujto erėn e malit ,kujto erėn e lehtė, kujto zemrėn time qė tė don pėr jetė!

- Kur jam nė mendimete t’kam pran zėmres sime kur rrugės heci, shkoj, veē pėr ty mendoj!

- Kur po e kqyri qiellin, po tė shoh ty, kur po e kqyri diellin, po tė shoh ty,
kur po e kqyri hanen, po tė shoh ty. Ej, largou bre pak!

- Kur tė pash mė lindi simpatia.Kur mė buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur mė fole e dita se do tė mė thuash: Tė dua,
kėtė e vėrejta nga buzet e tua.

- Me gishta po shkruaj atė ēka kam nė mendje qė tė tregojė, askend pėr pos teje nuk e dashurojė !

- Mė kujtohet dita kur tė takova ty. Nė zemrėn time ndjeva ngrohtėsinė e flakės qė u ndez.
E ndiej edhe tash. Tė dua.
Pėrgjithmon vetėm ty!!

- Mė nxeht se nė zjarr mė shtrejt se liria, nė shpirtin tim pėr ty qėndron dashuria.

- Mos e merr atė lule qė ta falin brigjet po merre zemren time qė ajo pėr ty digjet.

- Mos mendo se nė ty nuk mendojė apo tė harroj, vetėm ty tė dashuroj!
Zemra ime rreh veē pėr ty se ty t'kam si dy sy!!

- Nė zemren time ėshtė njė bashqe,nė atė bashqe gjindet njė lule e ajo lule m’je ti !

- Nėse nuk tė thash se pėr mua je ti ajo qė mė fal buzeqeshje ajo qė mė fal ngrohtesi,
nėse s'ta shpreha dot sa shumė tė dashuroj fajin e kish natyra qė si dha zemrės gojė!

- Nėse ti mė don ma thuajė tė vėrtetėn, s'do ta jap veē zemren por por ta jap dhe jetėn.
Nėse ke zemer ndaje bashk me mua, nėse ke fjalė, mė thuaj tė dua!!

- Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua tė kuptoj. Nuk dua veē... tė harroj!

- Nuk di shumė, por e di se ti je arsyeja pse unė jetoj. Kur ma dhurove dashurinė, mė mėsove se si duhet jetuar.

- Nuk e di ndryshe si ta pėrshkruaj kėtė ndjenjė pėrveq me fjalėt se,
kur unė jamė pranė teje thjesht fluturoj nė lartėsitė hyjnore dhe ndihem si krijesė mė e pasur nė botė.

- Njė ditė mė pyete: Kė dua mė shumė?! Tu pėrgjigja: Jeten time. Ti ike duke qarė pa e ditur se ishe ti "Jeta ime" !!

- Oh po po, e imja do tė jesh,duart e mija kane me t'zhvesh...,
oh po po,une veē njė gjė e di, tė gjithė do t'na kenė lakmi.

- Pa ty hėna nuk ka dritė,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty tė dua ,
veē ty shpirti im !

- Puthja! Dy herė hyra sot ne dush, dy herė dola i tharė. Puthjen qė mė le nė gushė nuk desha uji tė ma marrė!!

- Puthjet mė tė ėmbla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur mė the: Tė du!

- Qė nga hera e parė kur unė ty tė shikova, nga ato momenente unė nė ty u dashurova !

- Sa kam deshirė tė lahem me ty nė kadė tė mė reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tėnde ..
miss you .. puthje zemėr!!
 
Top
185 replies since 6/2/2009, 23:45   105092 views
  Share