MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 21:02     +1   -1




do te behem filxhan te hy ne buzet tua qe sa here te pish kafe te me puthesh mua dhe e di qe buzet e tua me takojn vetem mua
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 21:03     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


e vertete shpirt qi skisha une per ty dhurata ,per veq lot per ty m fal un ma shum nuk pata ,po athua si nje her prap me ty dot tme qel mengjesi , athua ti me mu ishte vetem interesi,pe pys veten se a do t muj ti mbaj kto pika loti,po tasht jetoje jeten sikur po thu se mke harru ,pour une te betohem me jet se per pos teje ska me dashuru, ismet ende te dua

e dashurova nga thellsia e zemres,ju perkushtova me gjith shpirt po ai as qe e vuri rre dashurin time te zjart,me varosi te gjall behet se nuk me njef.ken de theras ntelfon a do ta degjoj me zerrin e tij.frymemarjet e puthjet e tij prekjet,pershperitjet TE DUA,a do ket takime ku qeshnim si te marre,a do ket buzeqeshje,ku ta humbi dashurin qe e kam ndaj tij,a ka ndonje ven ne kte bot qe mos me ndjek dashuria ndaj tij,sdua te jetoj,me humbjen e tij humbi edhe vlera e jetes tiime,un me sdo dashuroj kurrr.do ta pres deri ne vdekje kthimin e kij.....me dashuri.......>sadam< te dua
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 21:03     +1   -1




ju kisha porosit gjithve nese dashuroni mendoni mir se nuk eshte vetem aty per aty po kujdes kujt po ja dhuroni zemren e mos ta keqperdorin zemren tendee telozin tjert me jeten tuaj kjo porosi vlen per cdo te ri ju lutem kini mirkuptim
 
Top
matildamoj
view post Posted on 4/2/2015, 20:45     +1   -1




Po e nis kete leter me nje pershendetje, CKEMI, me kte fjale qe po pres cdo dite ta degjoj nga ti por nuk po vjen. E di qe ndoshta te vjen si e papritur pasi heshtja per nje kohe te gjate ndoshta i ka ftohur gjerat por une po ta shkruaj kete leter per te te thene qe jam ketu, kam qene dhe gjithmone do te jem. Pavaresisht nga gjithcka ndodhi ndjenjat e mia per ty nuk ndryshuan, une vazhdoj me te njejtin intensitet te te dua dhe kjo ndjenje po rritet gjithmone dhe me shume me ditet qe kalojne. E kam te pamundur, te te shoh cdo dite dhe mos te te flas, me duket sikur po me pushon zemra dhe shpirti qe me tretet nga pak. E kam shume te veshtire kur mendoj ku ishim dhe tani ku jemi, por me beso zemra ime ka vec nje emer, emrin tend. Ate emer qe e mbaj si gjene me te shtrenjte qe kam, ate qe dikur ishte gjysma ime, e zemres time, e shpirtit tim, e teresis time. Nuk dua te pretendoj dicka me kte leter por dua te te them qe me vjen keq per gjithcka, me fal qe u bera dicka e madhe per ty qe me pas te ikja dhe te te leje vetem dhe bosh, tashme e kam kuptuar se tek ai boshllek qe lash une ka zene vend dikush tjeter, dhe une uroj qe ai te mos bej gabimin qe bera une, ate gabim foshnjarak, qe la njolle ne jeten tende dhe tani po tenton ta pastrosh. Tani qe po te shkruaj kete leter me duket vetja si nje budalla qe kerkon me shume se cmund te kete, po kerkon dicka te humbur tashme, po te kerkon ty, se mos ndoshta ka ngelur ndonje rrenje nga e kaluara ne zemren tende qe pret te cel serisht, se mos ndoshta mund te kete nje rikthim qe te mund te mbush jetet e te dyve. E di qe eshte vone ndoshta por une u ndjeva i detyruar te te shkruaj pasi kisha shume per te te thene por dhe se ne sy nuk e di nese do te gjeja fjalet. Me fal per gjithcka, me fal per gabimet e mia por me beso qe dhimbjen e kemi ndjere njesoj sepse dhe une isha larg nga ti. Me fal, me fal, me fal. Dije se jam penduar qe nuk u bera pjese e jetes tende por vendosa per dicka pa kerkuar mendimin tend dhe pa arsyetim te forte. Me fal, me fal se ndoshta tani e di qe per ne eshte vone...
 
Top
view post Posted on 11/4/2015, 15:44     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Pėrsėri nė kėtė natė ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymėn.Qielli ka ngjyrėn
e fjalėve boshe.Lotėt mė pikonin pa rreshtur,zemra kėrkonte dashurinė
e humbur,kėrkonte realitet me vėshtirėsi dhe mospėrfillje,por sė paku le tė jetė realitet.
Fillova t’i numėroj yjet qė rrinin tė zymur nė brendi tė qiellit,por ngadalė ata filluan
tė zhduken.Tik-taku i orės ishte instrument i vetėm nė veshėt e mi,por dhe ajo nuk
mė tregonte tė vėrtetėn.Kishte filluar tė agonte mėngjesi e ora mė tregonte mesnatė.
Dora ime zgjatej si lypėse saherė qė tė takoja,e ti nuk ofrove mėshirė pėr mua.Tė
desha aq shumė,jeta ime ishe ti.Tė prita ditė tė tėra se mos vallė do tė ktheheshe pėrsėri
tek unė.I numėrova muajt,vitet..por ti as qė mendoje nė rikthim.Tė ėndėrroj ēdo natė,
vetėm ėndėrra ėshtė vend takimi i vetėm pėr ne tė dy,e ėndėrra kėtė natė u zhduk.
Tė dua…mė beso.Unė smundem pa ty.Vallė,ėshtė kaq e rėndė tė mė falėsh dashuri?S’tė
kėrkoj asgjė mė shumė.Dua tė jemi bashk ashtu siē ishim dikur,tė ndjej pėrqafimin tėnd,
puthjen tėnde..I dua ata duar qė shtrėngonin fort duart e mia qė dridheshin saherė qė isha
me ty.Dua zemrėn tėnde,mė mungon..pa ty jam asgjė.Tani tė falė shpirtin duke imituar tė
vdekurin,e ti po mė ofron trėndafila tė vyshkur qė nė brendi tė saj shkruan:”Mė HARO,,...
Nė kėtė ēast nata sipėr meje e lėshoi perden e saj tė zezė,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarė.O Zot,unė jam rob i dėshpėrimit,por faj nuk kam!Kush ka parė qė viktima tė qajė
nga dashuria pėr vrasėsin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botė
me bore,nėn kumbana heshtjeje.Ti mė thua “largohu,, e unė tė lutem si fėmi.Jam
poezi e pashprehur pėr zemrėn tėnde.Emrin tėnd po e pėrmend por s’po mund t’a
thėras.Je aq larg.,nuk mundem tė tė harrojė kurrė.Tė lutem kthehu,kthehu edhe nė qoftė
se ajo ditė do tė jetė pas shumė vitesh,kthehu edhe sikur tė jetė shumė vonė.Unė do tė
pres derisa Zoti mė dhuron jetė.E nėse unė kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
tė mė thuaj Tė DUA.Nėn dheun e zi,nėn sandėkun qė trupi im do tė jetė I mbuluar,
ndoshta do tė tė dėgjoj,dije se vetėm atėherė do tė prehem e qetėsuar.E nėse nė atė
ēast fillon shiu,dije se janė lotėt e mi nga gėzimi.Kthehu
 
Top
matildamoj
view post Posted on 11/4/2015, 15:45     +1   -1




...Dy pika shiu lagen xhamin e dritares time,

Dy pika loti ndaluan mbi faqet e mia.
...
Sonte kjo nate melankolike m'beri te kujtoj ato kujtime,

Kujtimet e bukura qe me dhuroj dashuria..

Pa kuptuar u gjenda mbi fleten e bardhe,

e lapsin ne gishtat e mi.

Largesia nga ti me torturoj a e kupton vall?!

kur duhemi kaq shume pse duhet te jetojme ne vetmi?!!

Zemrohem nganjehere lapsin e perplas mbi tavoline,

tymi i cigares me ben shoqeri.

Tashme mbeta me kujtimet magjike e te trishten vetmi,

Eh-zemra mu djeg kam mall-kam mall per ty...

Me mungon prania jote

dhe perqafimi yt i ngrohte.ti je per mua Ylli me i bukur i universit te kesaj bote,

Sa te dua Engjelli im e din vetem i madhi Zot..

Edhe pse jetojme ne largesi,

e prane vetes nuk te kam.

Une jetoj per ty,

Me beso ne thellesi te pentagrameve zemra ime vetem Emrin tend mban............... NGA_**Princesha Jotee**
 
Top
view post Posted on 11/4/2015, 15:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ket e mora tani ne post nga nje person qe as se njoh (o) dhe as sme njeh. turp

Me inspiroi aq shume saqe vendosa te fus ne blog dhe te ndaj me ju?

Uroj tju pelqej dhe juve sic me pelqeu mua..Dicka shume e bukur!

Fjalėt pėr njė dashurie tė panjohur.Nė kėrkim tė tė panjohurės...

Ēdonatė tė ėndėrroj edhe pse ende s’tė kam parė, apo ndoshta tė kam parėsa e sa herė dhe nuk e kam ditur qė je ti, ajo qė kėrkojė. Po nuk kagjė, kėtė do ta mėsoj me kohė. Ne mund tė kalojmė pranė njėri - tjetrite tė mos pėrshėndetemi apo mund tė jemi me mira kilometra larg, por kjonuk ka rėndėsi, aspak nuk ka rėndėsi, ajo qė ka rėndėsiėshtė se unėjam vetėm i yti dhe ti je vetėm e imja sepse kjo ėshtė vendosur evulosur ende pa ardhur kėtu.


Nuk ka rėndėsi, aspak nuk k***ėndėsi nėse mė duhet tė lodhem duke tė tė kėrkuar ty apo se ti duhet tė lodhėsh duke mė kėrkuar mua, ky ėshtė ēmimi qė duhet tė paguajmė pėr
fitoren. E rėndėsishme ėshtė se ti mė pret dhe unė tė pres, se ti mė
kėrkon dhe se unė tė kėrkojė, e rėndėsishme ėshtė se ne do ta gjejmė
njėri tjetrin. Dashuria jonė dhe festa qė do tė bėjmė do tė bėjnė qė tėharrohen pėrgjithmonė ankthi i pritjes dhe ditėt e vetmisė.


Nuke di nė tė kam parė ndonjėherė, por e ndjej se dy zemrat tona janė
takuar mes vete, janė takuar atje, tek burimi i dashurisė, tek ai burim
i pashtershėm ku ēdo zemėr furnizohet me dashuri, tek burimi, atje
lart.


E di edhe njė gjė, e di se tė kam parė nė ėndėrr,
shkėlqimi i fytyrės dhe flokėve tė tua nuk mė lejoi tė tė dalloja qartė
fytyrėn, por unė e ndjeja se ishe ti, jo s’mund tė ishte ndonjė tjetėr.
Goja jote nuk mė foli asnjė fjalė por buzėqeshja jote mė tha shumė, sa
shumė !.


E di edhe se ēdo natė shikimet tona ndeshėn, atje
lartė nė qiell, nė yllin mė tė bukur,a e ke vėrejtur ndonjėherė
vezullimin e rrugės qė pėrshkojnė shikimet tona, atje shikimet tona
puthen, atje shikimet tona flasin panjohur mė kėrko, por mos
mė kėrko shumė se kėshtu mund tė pėrplasesh nė dike tjetėr para se tė
mė gjesh. Mė prit por jo edhe gjatė, nėse mendon se po vonohem, nisu,
do tė mė hasėsh rrugės duke ardhur tek ti


Kujtohu, ndoshta jemi parė! Po ku se ? Ndoshta tek porta kur po hynim kėtu, nė kėtė skenė qė e quajmė JETĖ.

Ēdo e njohur qė takojė mė bėnė tė mendojė pėr ty e panjohur.


Epanjohur s’ka rendėsi qė nuk tė njoh, unė tė dua. Ti ke diēka timen dhe
unė kam diēka tėnden. Dhe atė ditė kur tė njihemi do na duket se jemi takuar me mija vite e ate dit dot jem njeriu me i lumtur ne bote.Respekt per ty Love Letter
 
Top
matildamoj
view post Posted on 11/4/2015, 15:46     +1   -1




Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere..

Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume , me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote..

Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume..

Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille djellin tend dhe nditen e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh..
Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime..

E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani???
Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty..
Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume..

Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone..

Por ti..i merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..sepse asnjeher nuk me ke besuar!!

Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qeofte edhe..Lamtumire
 
Top
view post Posted on 11/4/2015, 15:46     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Me thuaj...
Ke dashuruar ndonjehere ne jeten tende?
Ke dashuruar ndonjehere me gjithe qenien tende?
Ke dashuruar ndonjehere dike, aq shume sa te harrosh veten tende?
Me thuaj...
Ke qare ndonjehere kur dikush te ka thene "lamtumire"?
Me thuaj...?

Me kthe keto pergjigje, dhe do mundohem te kuptoj cfare dashurova une?
Njeri, apo perbindesh
 
Top
matildamoj
view post Posted on 11/4/2015, 15:46     +1   -1




Urrej ditet qe qesh, kur keto qaste si ndaj me ty dhe oret qe vuaj qe aq rralle i shoh ata sy. Mallkoj veten time kur dridhem e qaj me lot, kur bindem gjithnje e me shume qe ne krah ste shterngoj dot. Urrej fjalet e dashurise qe s'do ti them dot kurre dhe zemren time qe se k'thej dot ne gur. Ste urrej ty e as endrrat e tua, urrej te vetmin fakt te hidhur qe smund te jem me ne krahet e tua.....
 
Top
view post Posted on 11/4/2015, 15:46     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Merre Zemren Qe Ka Rrah . Veq Per Ty Dikur . Se Ti Dhimbjen e Kti SHpirti Si Kuptove kurr
Merre Zemren Qe te Ka Dasht .Dhe qe e KE Thy Se nuk dua te besoj qe ti me ke genjy ..

Merre Zemren Qe Ka Rrah . Veq Per Ty Dikur . Se Ti Dhimbjen e Kti SHpirti Si Kuptove kurr
Merre Zemren Qe te Ka Dasht .Dhe qe e KE Thy Se nuk dua te besoj qe ti me ke genjy ..

Merre Zemren Qe Ka Rrah . Veq Per Ty Dikur . Se Ti Dhimbjen e Kti SHpirti Si Kuptove kurr
Merre Zemren Qe te Ka Dasht .Dhe qe e KE Thy Se nuk dua te besoj qe ti me ke genjy ..

Merre Zemren Qe Ka Rrah . Veq Per Ty Dikur . Se Ti Dhimbjen e Kti SHpirti Si Kuptove kurr
Merre Zemren Qe te Ka Dasht .Dhe qe e KE Thy Se nuk dua te besoj qe ti me ke genjy
 
Top
matildamoj
view post Posted on 11/4/2015, 15:47     +1   -1




Duroj c'do perbuzje, fjale e mallkim
Duroj c'do dhembje, vuajtje, zhgenjim
Duroj c'do frike, bertitje, lot
Duroj c'do rrahje zemre fort.
Duroj gjithcka qe ti sjell tek une
...Sepse te dua shume
.....""ehh ti je jeta ime"".....
 
Top
view post Posted on 11/4/2015, 15:47     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Vdekje Per Dashurinė!!!
Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri
por askush mos ta dije
se po vdes per ty
Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj
Nese une vdes
jeto ti pa shpres
se kurrr me goja ime
s`te thot Mirmengjes
Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy
Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e traz
a e kuptove se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e dhash jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali
a e kuptove jeten
si nje zemer gur
une e dhash nje jete per ty Une su pendova aspak
qe per ty humba rinine
tash me mire te kalbem ne nje varr
e vdekur per dashurine.
 
Top
matildamoj
view post Posted on 11/4/2015, 15:47     +1   -1




Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z'dua ta di se kushe je, kjo zemėr pėr ty po rreh,
ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam djegur pėr ty..
 
Top
view post Posted on 11/4/2015, 15:47     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


kur te vi ne dasmen tende
do te qesh si qdo njeri
dhe do te vallzoj me ty
e kur te vi radha per urim
ne te do te shkruaj
uroj martesen ish te dashurit tim
e pasi te mbaroj dasma
me thuaj qka te bej
do te bertas me te madhe
o i dashuri im te kam dashur
dhe prap do te dua
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   534890 views
  Share