MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:01     +1   -1




o shpirt o zemer te dua per ty jetoj dhe do te jetoj shum gjat sepse ti me jep shpres ti me jep qdo te mir ne jet TE DUUUA
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:10     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


AH DASHURIA
DASHURI MOJ DASHURI TI NUK QENKE PER NJERI,TI NUK QENKE NDOSHTA PER MU SE UN TJETRIN NUK MUJ TA DU.
PO JU LUS O JU TE RI MOS E DONI DIKEND PA KUFI,ZEMREN MOS JA FALNI KERKUJT SE TER JETEN KENI ME VUJT.

un ty te dua eshte e vertet eshte e shkruar ne zemren time qe nuk te harroj perjet
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:11     +1   -1




pershendetje te gjithveKeni menduar ndonje here per dashurine???????Une po dhe sedi nqs egziston ajodhe nqs egziston me mir mos ti besosh !!!
Para shume kohesh reth 1 ose dy vitesh vura internet ne shtepin time sedi si funksjononin chatet por perseri futesha aty qe gallat aty u futa ne debat me nej cun I cili mbahej si KAPOJA E CHATIT i ashtuquajturi ndryshe H.........I e mora shume inat Mallkoja ate dhe ckishte ne shtepi Mir po atit sic duket si ishin kunderven dot ne ekte menyr sikurse une dh eata qe ishin kunderven zakonisht pjesa me emadhe qen emeshkuj NDRYSHE NGA UNE dhe ajo te cilen e themi ne armiqesi u kthye ne miqesiShekmbyem nr e telefonit mbas nje bisede pereth afro 8 muaj bashk skisha si tja jepj a nr e cle me pare.Flisnim shume por em kalimin ekohes me bente te dyshoja shume Me thoshte se ose do me kishte ai ose asnje tjeter Kete gje si mund ta merja une si komliemnt dhe si fat nga zoti APO SI NJE LLOJ PARANDJENJE?Nisa te dyshoj Arita t enjof kushuririn e tij ai me kishte siguruar se H..........I qe kur me njojti mua kishte mbaruar se perdorurir gati dhe duhanin alkolin dhe shkuarjet ne orare te vone neper pube si mund ta besoja une ?Me fjal ndoshta me vepra sedi sisha aty ta verejaPrej H..........I u futa ne sherr me te shtepis me detyruan t ehedh posht nr e cel dhe ebera prej atyre diteve se doja me veten Per mua familja esht eprimare sedi...por ka bere shuem me shume familja ime per mua se sa dikush nepermjet msn qe rinte duke fol nga msn eme shuem duek kenaqur veten sesa kenaqesha uneE kishim lene te takoheshim por nuk erdhi ne shqipri I thash te fshinte cdo fotografi timen pasi sdoja ti kishte ai sme falte siguri kjo gje Nuk e beri madje me dr her pa shere fotografi t emait te cilat kishte aritur te mi vidhte nga msn mi bente si video ose me fotoshop i ndryshonte dhe i perpunonte Sme pelqente reagimi i ti aspak HERE HERE ME DUKEJ SI maniak e nga ta di une qe sqe ?Ziheshim shuem pajtohehsim po shpesh Me futi ne sherr me miqt emi te femijeris le t ethemi... shikonte qe flisj ane hi5 me ata dhe rinte duke i dr sms sharejje nga me te ndyrat Nje njeri sic duhet doe bente kete gje thoni ?Me thoshte se sduron dot faktin qe te dashures se tij ti thon puc puc Pasi i shpiegoja se un i kisha thjesht miq kushurinj asgje me shume Ai acarohej Po pse duhet ta duroja une kete gje?Kur as te fejua se kam pa le te ishim dhe cift tamam apo te martuar Mos vall duhet te ushtronte dh edhune mbi mua?Asnje here Familjen ekam te ngritur ne kuptimin jo nga ana e xhepit sesa nga ana e sasis Kam fis shumeeeeee te madh sidomos nga ana e babit dhe njerezit e mi i kam shumicen oficera dhe edi qe sikru larg qoft Te me ndodhte dicka ata sdo reshtnin as gurin se cuari pr te gjetur fajtorin apo mua Ky njeri H.....I fillonte duke me tmeruar dhe frikesuar Por persei sedi perse po me dukej sikur qe vertet i dahsuruarI dhashe fund disa hereNdenjem reth 6 muaj pa fol un su futa me ne net kafe as tek msn ime Pasi bera sher dh eme te shtepis dhe sdoja ti Zhegenjeja me A e keni iden se si eshte kur te tjert humbasin besbimin tek ty ?sIOMOS TE TUT sDO ME VETEN ASHTUU BERA DHE UNE per me teper perse?per dike qe sdonte t e vinte ne shqiperi te takoheshim perher nxirte dis ajustifikime .Para ca ditesh vendosa ti jepja fund edhe rifoljes sone q ebem mbas shume kohesh edi qe nuke priste Pasi qe mesuar me Vikin e vogel ...te vjeter.....qe e kisha falur dis ahere .POR JO ME KURR ME!i THASH QE ME SNESH SKA ME AS EDHE NJE GJE AS MARDHENIE SHOQERORE SIKURSE EKISHIM LENE TE PAKTEN UNE NGA ANA IME .A vashdoj duke mos me besuar dhe duke then llafet se .....keto jane fjale te cilat tregojn se ti zben dot pa mua dhe ti vdes per mua I shpiegova se sisha me ajo qe ai mendonte Por jo femer e vendousr ne ato momenteS i mund ta tleroja me ?Jeta eshte flori po keshtu dhe koha Edhe t endenjurit emi ns msn me ore te tera per diek qe me sillte teke fundit vetem stres NUK MENDOJ SE JA VLENTE .Po e mbyll kete leter duke shpresuar se nje dite ndoshta arine elexon edhe ai.....per te me kuptuar realisht dh ejo per te bere sic do ai perher Nuk jam mesuar qe mashkulli te ket nen kontroll femren DHE SE BESOJ T EMESOHEM NDONJE HERE .Jam e mendimit se mes 2 personave duht te ket mirkuptim dashuri dhe mirsjellje .Po e mbyll letren duke i uruar ata qe jan te DASHURUAR te vashdojn te jene te till dhe ata qe akoma skan patur fatin te dashurojn te kene parasysh se:"Duhet te dashuroni me mendje dhe jo me zemer nqs sdoni te vuani"
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:11     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


un te dua por ti nuk beson po ta dish sa te dua menjeher me dashuron.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:12     +1   -1




jame e vetmuar sonte zemer pa ty e mbytur ne ne mall per ata dy sy vetem ne her tekisha afet te ndjej mbi trupin tim ate her dot ja kisha dhan zotit menj her shpirtin tim........nuk jom poete te shkruj pozi po fjalet jon per te dashrin tim qe dua shum edin ai se kush jom un puq
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:12     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


te dua te dua ty po te pres po e pres a me do ti mua pergjigjen po e pres?
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:12     +1   -1




per ty jam strukur ne thellsin e shpirtit tim ne shpirtin tim jemi ber nj ne enderr je pran buzve te mija pse dashurija ime te ndodh ter kjo per ty do te beja gjdo gje do te hyja ne zjarr do te vdisja tretur ne mendimet ehutuara e mendja ime gjen preheje kur te kujton ty sa te paqelluara jan pytjet qe ja bej vetes a thua a mdon e lindes i rrjedhin lotet vertet te dua pse nuk me kujton po shkruaj me forcen e lapcit te desha te dua dhe do te te dua gjithmon nese me trup i takoj tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pandashme e jetes time kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushoj dhembjet e zemres lotet e derdhur per ty shpresoj zoti te me fal per mekatet qe ja bera vetes duke te dashur ty me shum se veten a sikur te jemi bashk e te mos mendoj per vdekjen vetem per ty vetem per ty vetem per ty...................te dua ....r......
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:13     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Me lendove me nji menyre teper te ashpert,ku edhe vet nuk mund ta paramendosh cfare dhembje i dhe zemres sime .E dij ti ndoshta ndijen kenaqsite kuash me ndenjat e mija dhe te me lendosh vazhdimisht,por ndenjat e mija per dashurij ngadal,po shuhen,e njdenjat e urejtes sapo lindin .As vet nuk e dij ,ndoshta nuk dua te te urej .Ti ,ti per mua ishe gjeja me e rendesishme ne bote.Te doja teper.por si dhurat fitova "Dashurin e rejshme .C,do dit e bej pytje vetes ku kam gabuar.Mos vall gabova se u dashurova ne ty?Te lutem ,me trego c,far duhet te bej qe te te harojjjj e te ndalem se dashuri......E dij per ti nuk ashte e randesishme mendimi im dhe ndenjat e mija per ti . Por mos u genjej e mos mendo se do te te dua per gjithmon .Do ta gjej ate qe me don dhe respekton ,e tij nuk besoj qe do te gjesh ndonje ,qe do te doje ashtu sic te desha une tyyyyyyy=V.....
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:13     +1   -1




edhe pse je larg xhithe mone do te ndjej afer meje xhithmone do te kame ne zemer se per mua je bota je ajri ime xhithe mone e kame ngrotsin tende prandaj edhe ne mes te botes nese xhindem do te me ngroh dashurija qe kame per ty loqke......te dua shum ty zemer edhe xhithmon je zemren time ti .......
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:13     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


do te jemi se bashku derisa te ikim nga kjo bote qe te dy te mbesim te harruar njerin tjetrin mos na ndjemi me lot kurr zemer te dua ty shum a telutm mos me harro kurr ti edin se te dua ty zemer jem puq puq loqk
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:14     +1   -1




akuzohesh per hyrje pa leje ne zemeren time denohesh me nga 100 puthje ne dite edhe 99 perkedhelje a e pranon a kuzen i pandehuri tasht klm
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:14     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


zemra ime e plagosur vetem ty te krkon sepse pas teje tjeter jo jo z dashuro te dua shum loqki jem
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:15     +1   -1




un edi se ti po me tradhton edhe ket nat jom pa ty e ti pale me kon ku e ki fjalen qe e ki dhan se kurr nuk me tradhton NOLIItdu
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:15     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Sa shumė mallė, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė i dashuri im... Sonte ėndėrrat dhe kujtimet pėr ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemrėn time tė pėrlotur. Mė beso ndihem e vetme nė kėtė botė tė madhe e humbur si njė e huaj, ku nė errėsirėn e harruar dhe e hidhur nė njė qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka afruar njėherė kur isha me ty, e ndjej vetėn tė dėshiruar pėr pak ēaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemrėn time mbretėron acari qė mė ngriu zemrėn, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kėrkojnė, i dashuri im dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thotė tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keqė kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetėm njėherė tė jem me ty tė qėndroja njė minutė, atėherė e kisha lutur Zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjetėr, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr, lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomės sime, atėherė lotėt teren nga ngrohtėsia e rrezeve mbi fytyrėn time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi sytė mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua, atė trup tė bukur mendoj se jam e ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhelė... Vallė ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRĖSH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ? Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je i vetmi rrėnjė i mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mallė e duan tė tė shohin dhe derdhin vetėm lotė pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzisht pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetės kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
I dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogėl dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do e mbylli brenda nė shpirtin tim dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marrė malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mia qė i ruaj tė pastra. Ty, pėr ty dhe vetėm ty....!!!
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:15     +1   -1




Zemra ime,po te shkruan shprti yt,gjate,oh sa gjate jam menduar,te te shkruaj apo jo.Dhe ja sot me ne fund vendosa.Ndala lotet mora lapsin,dhe nisa te hedh ne leter ate cka me ndjen zemra ime e coptuar.,Kam vetem nje lutje zemer te pakten ta lexosh kete leter,e pastaj bej si te duash coptoe ne dac,edhe me zemren time te coptuar e bere therime lendoje edhe me shume. zemra ime 6 muaj me pare kur per here te pare te pash gezimi im nuk kishte te treguar,vetem ato qe jan dashuruar e kuptojn me mire kete ndjesi.Te shihja 6 muaj ngrihesha me veshtiresi,pija,haja dhe merja fryme me veshtiresi e siklet te madh.Te takova ne mes te shtatorit c'vuajtje me shtonte ajo kohe po kurr kurren e kurres nuk mu zvogelua dashuria per ty.Mezi prisja momentin qe ti te dilje ne drite.Hoqa vuajtje te pa treguara sa qe fjalet nuk i pershkruajne dot,u perballa me shume vuajtje zemer.Dhe me ne fund ti dole ne drite te qeshurat tua u perzien me lotet e gezimit tim,oh c'gezim eshte ai cast,c'gezim me sjell ai moment. Po a e meritoj valle kete shperblim qe me ben ti mua,a e meritoj valle kete ftohtesi,kete sjelljen tende. Zemra ime spo te kerkoj shume zemer, vetme te te shoh nje here e te te puth syte e ballit,te te ndjej vec nje here prane,te ndjej aromen e qenies tende,vetem kac zemer. Shume eshte valle per ty kjo,apo jo. Jeta po me kalon shume shpejt e vecanerisht mungesa jote, sot zemer mu deshta te ta thom, te lutem trego pak butesi per shpirtin tend. Ka ardhur koha zemer qe zemra jote te zbutet dhe te ndjej pak dhimbje per nje shpirt qe e keputi malli,qe e mbyti merzia,qe i eshte djegur zemra dhe i jane thare lotet mendohu zemra ime mendohu. Ti per mua je ende zemra ime je shpirti,je gezimi dhe je pranvera e shkurter e asaj pak jete qe me ka mbetur. Vetem mos haro zemra ime se do te dashurohesh edhe ti e te te pyes edhe une a vuan edhe ti, me siguri qe po, pra atehere do te ndjesh dhimbjen time por edhe larg qoft larg qoft qe ta pesosh si une . Eja te te shoh te pakten nje here te lutem shum,Asgje me shume nuk dua ,Vec ti t’me duash e une te dua ,Zemer shpirti yt kaq kishte tani bej si te duash letren ndash grise ndac bej cte duash me te .Vec te lutem mos haro kush te donte cmendurisht.Te perqefon shpirti yt. merrne kete add folim ndonjeher mos mendoni se eshte kesi add po eshte shum e imja dhe kisha passsssss deshire me fol me ju
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   534882 views
  Share