MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
durrsake
view post Posted on 17/4/2011, 22:14     +1   +1   -1




Tregim e njė dashurie..

Kurrė nuk do ta kisha besuar se sinqeriteti do tė mund te keqperdorej sepse un e ēmoja aq shum kete veti.POr burri im te kaluaren per te cilen e kisha treguar vet e perdori kunder meje ateher kur ai donte te mbunte lidhjen e tij me nje grua tjeter E kam pesuar keq , e tash pres te lind Femijen e tij qe do te rritet pa baba..!
Ia pash sherrin sinqeritetit tim.
Prinderit ishin under marteses time me at djale, por un arrita t'i binde se ishte djal shum i mire dhe se un e doja shum .Ata nuk ma prishen dhe pse ishin shum te paknaqur me zgjidhjen time.Per nje koh shum te shkurtet u fejuam dhe me nje dasme te vogel edhe u martuam.Gjithcka po shkonte mire me martesen tone Ishim te lumtur .E donim njeri-tjeterin.Kurr nuk e kisha menduar se do ta pesoja aq keq nga sinqeriteti im.Kur filluam te kalonim i pata tregua se un me pare kisha nje te dashur qe e doja shum por qe nuk kisha pasur fatin te isha me te Me gjith ate koh tha se nuk me pengojn as gje e kaluara ime. Me tha se me renderi ishte se me dashuronte. Ne fakt keshtu eshte dhe un besova..se kishte gjetur njeriun qe e deshiroja.Jetonim te ndare nga Familja e tij ne Prishtin dhe benim nje jete te qet pa problemet.Dalngadal Filuan te perhapeshin fjale se ai ishte ne lidhje me nje grua tjeter. Si fillim nuk i thash asgje , sepse mendova se ishin vetem fjal , siē behen gati per te gjith njerzit. Mendova se nje do te shuheshin. sepse thone se fjalet e paverteta fliten vetem tri dite. Kaluan disa muaj dhe me nuk i duroja njerzit te me flisnin se si e shihenin burrin tim me nje grua tjeter biondin. I thash atij ,por mohoi duke thene se asgje nuk kishte te vertet ketu.

E Kishte tjeteren e mua me permendte te kaluaren time.

Me qetesuan fjalet e tij por dicka nuk me linte te bindesha se ai ishte treguar i sinqert me mua . Fillova te dal me shpesh dhe te endem rrugve te qytetit se mos e takoja diku ashtu edhe ndodhi nje dite vendosem te pinim nga nje kafe me shoqen time ne terracen e hotelit ''GRAND''.Gati sa nuk me ra pika kur e pashe at ulur ne nje tavolin bashk me at vajzen qe dukej krejt si ma kishte pershkruar . Ai na pa por beri sikur nuk shihte ndejten edhe pese minuta dhe iken sikur nuk na kishin par fare.Ne mbremje i thash se un nuk po haja bar dhe se kisha kuptuar te teren.Ai si fillim u mundua te me bindte se nuk ishte ashtu por dalngadal situata e keqsuar dhe ai pastaj filloi te me thoshte lloj-lloj fjalesh.''Desisa un jam martua me nje qe ka nderruar shum shtreter , tash une dua te kaloj me shum te tjera. Qe ta dish nuk e kam vetem at qe e ke pare kam edhe te tjera'' me tha . Me erdhi shpirti te hundet.Un kisha pasur nje te dashur. por jo siq thoshte ai shum. Me erdhi te plas nga inati. I thash se ai mund te shkonte me te tjera por une do te ndahesha nga ai.Ai u turbua dhe ate dite me rrahu aq keq saqe tri dite nuk munda te levizja. Pastaj prap u mundova te shtirresha se nuk ka ndodhur as gje.por ai filloi te dal neper qytet dore per dore me at tjetern.Nuk diaj cfare te beja ishte teper e rend per mua te vahdoj jeten , sikur nuk po ndodh asgje . Ndodhte dicka qe mua me duket shum serioze prandaj nuk mund ta kaloja.

Tani jetoj te prinderit e femija rritet ne barkun tim.

Prinderve nuk guxoja tś tregoja se per ate qe po ndodhte me jeten time , sepse kisha frike se nuk do te me perkrahnin dhe do te me thoshin se kjo kishte qen zgjedhja ime. Me dukej se do te plasja nga merzia. Kulmi i tere kesaj ishte fakti se une tashme kisha ngelur shtatzanė. Kur u kontrollova te gjinekologu dhe ma kumtoi kete lajm. qava tere diten ne vend qe te gezohesha . I tregova per kete burrin tim.Ai thoshte ''Ndoshta ky femij nuk eshte i imi sepse ti je mesuar me shum djem'' me tha. Kete nuk e durova dot . Me tengjeren e kisha ne dor sepse po beja darken iu hodha i rash disa heere dhe ia theva krahun.Ai u terbua por nga dhembja nuk mundi kesaj radhe te me rrahte. Iku per te mjeku nga dhimbja ndersa un bera gati rrobat e mia dhe shkova ne shtepin time.U tregova prinderve per te tere ate e po ndodhte me jeten time. Ata me thane qe te mos kthehesha me tek ai. Kisha edhe nje dileme te abortoja apo te lindja femijen tim. E zgjodha te dyten Do te lindja femijen. tim . sepse ai nuk me kishte faj qe un kisha zgjedhur nje burrte lig dhe nje baba te gabuzr per te . Tash po e shikoj barkun si me rritet ndersa ai nuk me ka kerkuar me kurr e as qe eshte interesuar per femijen e tij qe un e mbaj ne bark Shum shpesh vuaj shum por qetsohem kur kujtoj se lidhja ime do te perfundonte nje dite me heret a vone. Shpresoj te gjej ndojnje pun pasi te lindi femijen dhe ta rris vetem ashtu siq eshte me se miri. Per burrin tim thone se tani ai jeton ne banesen tonde me at tjeteren . Do te porosisja te gjitha vajzat qe kurr te mos tregohen krejt te sinqerta sepse burrat nuk harrojn kurr dhe kete e perdorin kur ka nevoj..!
 
Top
view post Posted on 19/4/2011, 22:09     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nuk di pse te dua apo mė shumė serijoziteti apo ato fjalet e tua me shtine tė shpresoj

pėr njė tė ardhme mė tė lumturė nė jeten time .

Shikimet e mija i drejtoj vetėm me njė kahje ,

gjuha dhe zemra ime qė rrah e pėrmend vetėm emrin tėnd dhe tė askujt tjetėr e dashurė .

Nga njėher e pyes vetėveten vall pėrse jam i dashuruarė nė njė djalė tė till ē'rėndėsi ka kjo pėr mua ,

vall a thua kurrė nuk kam qen e lumtur por pėr kėtė unė nuk jam fajtore ,

fajtorė ėshtė zemra e cila tė don mė shumė se ēdon njeri nė botė ,

mė shumė se jetėn time. Nuk e kam besuar se ka njeri qė mundet tė mė shtin nė mendime tė ēmendem ,

e ti je aj pa tė njohur vetėm nga zėri i ėmbėl nė telefon ,

e mua mė erdhi po si flakė qė ma kaploj trupin .

I dashurė i vetėmi je ti qė mudeshė tė ma shuheshė kėtė zjarė,

i cila ma ka kapluarė shpirtin nga ēasti nė ēastė shkrihem por sikurė qiri.

I dashurė ora ėshtė 2 mesnate e unė jam e vetėmuar nė mes katėr murėve

e nuk mundem ta qetėsoj zemren time e cila tė

don aqė shumė sa qė nuk ka barazė me asken nė botė ,

TĖ LUTEM MĖ KUPTO SE VETĖM FJALA E JOTE E ĖMBĖL MĖ NXJERRIN

NGA KJO SITUAT E VĖSHTIR
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 26/4/2011, 22:03     +1   -1




per qdo gezim qe solle ne jeten time ishe tiper qdo enderr qe bere realitet ishe ti ishe forca ime kur nuk kisha fuqi ishe zeri im kur flisje ti ishe syt e mi kut nuk kisha shikim
me dhe krah e me bere te fluturoj me dhe jeten qe un ta jetoj me dhe drit erresiren ta largoj me dhe puthjen qe te dasguroj
ishe frymzimi im ne mes te genjeshtres ti ishe e verteta ishe ti edhe vet jeta andaj TE DESHTA NE FEMIRI TE DUA EDHE TANI DHE DO TE DUA DERI NE AMSHUESHMERI
 
Top
MUZIKSHQIP
view post Posted on 26/4/2011, 22:10     +1   +1   -1




Vuajtje dhe merzi--lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje djal Qe une U'ēmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im.........
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 26/4/2011, 22:10     +1   -1




nuk e di perse po e ndjej fundin tone...diqka ne zemer me thot se ti sje me ai qe ishe dikur...gjithqka filloi si nje enderr...qysh ne heren e par kur te takova(06.02.07)ti ma preke zemren me syt e tu qe as tani smund ti largoj nga mendja...me ty u rrita,me ty jetova,dhe vetem ty ta hapa deren e zemres sime..je i vetmi qe kam pasur ndonje her...me ty fillova dashurin me ty doja ta perfundoja edhe jeten time...por tani je ti ai qe po me vret ne zemer...e ndjej qe me sdo te jemi bashk,e un nuk di si ti kaloj sekondat,minutat,oret,ditet,muajt dhe vitet pa ty...si e verber jam pa ty..tani ti me thuaj se si te gjendem ne jet?si ta paramendoj jeten pa ty?e si te te harroj kur ti je gdhendur ne thellsin e zemres sime e cila nuk po mund te rrah larg gjysmes se saj...shpresoj qe te jesh i lumtur me ndonje tjeter,e per mua mos ke dert se u mesova te jetoj me dhimbje e vuajtje.tani sme mbetet gje tjeter vetem ti lutem Zotit qe mengjesi i ardhshem mos te me zgjoje fare..oh te duaaaaaaaaaaa me shum se veten time...nuk mundem te jetoj pa buzeqeshjen tende,pa ledhatimet e tua dhe pa te te par,e si te jetoj kur frymmarja ime je vetem ti.Me fal per xhelozite e mija palidhje,me fal edhe per vuajtjet qe i pate faji im por te betohem se asgje nuk e bera qellimisht...DO te qaj muaj te tere,do te jetoj me plag ne zemer sepse ti je dhimbja ime...Te kam dashur,te dua dhe do te te dua deri ne rrahjen e fundit te zemres sime
 
Top
MUZIKSHQIP
view post Posted on 26/4/2011, 22:11     +1   -1




Ti je shpres ti je gezim
Ti je pjes e shpirtit tim
Te kam hene e te kam drit
Te kam zemer ete kam shpirt
Mbes pa shpres dhe pa durim
Qe te behesh fati im
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 26/4/2011, 22:11     +1   -1




Jam shum e lenduar ne jet kam kalu 9 vite me nje djal qe e dashuroj ende shum edhe qe nuk jemi ma se bashku'fati zi na ndau na ndau ne fillim familja e ti se nuk me donin se jam e gjakoves.pastaj ne ishim fajtor se nuk dinim si te veprojm edhe qe kishim dashuri te madhe aj mua me dinte si grua kurse une ata si burr timin oh zot pse vuan njeri pse smundem ta harroj se di si te veproj jemi nda qe nje vit.po tash kemi kontakt prap aj asht martu ka familje por e shoh se ende po duhem por mua me vjen gjyna te takoj live se ka aj familje edhe qe jemi dasht dhe duhem prap njejt skemi mujt ta mbyllim dashurin qe e kemi spo di si tja baj ju qe e lexoni me kshilloni ju lutem po dashurija thojn nuk njeh kufi as rrezik HELLP nga zemra e djegur
 
Top
MUZIKSHQIP
view post Posted on 26/4/2011, 22:12     +1   -1




nje diamant gjej kur te shoh ty,
nje yll me teper shoh ne gjithsi,
nje urat e lotit tek un vie,
e kjo esht shenj dashurie.
kur ty te shoh rruga ndriqon,
pse Zoti ket shenj ma dergon..?
me dergon sepse te du!
e deshrion qe ti te jesh gjithmon me mu.
por e di Zoti do na mbroj ket dashuri,gjithnje ta bekoj.
ta bekoj perendia,nuk largohem nga dashuria!
gjithnje afer do te qendroj,se deri ne perjetsi do te dashuroj.
e di se do te vdes,por e kam nje shpres
se gjith jeten do te qendroj pran zemres tende..jet te nderroj.!
e di se do te tretem,
por fjala ime TE DU gjithmon do te mbetet,
do te mbetet ne zemren tende,
si deshmi e kesaj ete...!!!
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 26/4/2011, 22:13     +1   -1




larg sa larg ne po jetojm njeri tjetrin e fajsojm,njeri tjetrin nuk i besojm,tash esht ma mir ta perfundojm qfar kalum ta harrojm shum ma mir as mos ta kujtojm tash nuk ka rendesi kush ishim ne te dy ti po jeton pa mu e une pa ty nuk do te ket takim me sy me sy faji smbet jetim fajin e ke ti, harroje tash dikend qe te deshti vertet po kerkon ma mir hajt se ke me gjete e veshtir per mu per ty shum e lehte ti do me kerkosh po me sdo me gjesh te lutem harrom me se une per ty sisha as kushi e keshtu qe vazhdo me jeten qe ke perpara me harro!!





Pse akoma te te dua ??
Ndoshta ska kaluar dhe shum kohe per mua..
Do jet sh bukur nje dit ,, kur une mos te te mbaj mend asnje cik..
Po prap , brenda vetes vazhdoj te te dua ,, dhe kur un mbyll syt e te mendoj ,, ti shfaqesh ne krah me mua.
 
Top
MUZIKSHQIP
view post Posted on 26/4/2011, 22:14     +1   -1




Ndarja
Do te harroj do te harroj ne shpirtin tend kurr s'do te egzistoj.T'dua shume t'dua por duhet met harru nga zemra ime tash duhesh me u largu,se keshtu nuk mundem me jetu.Ti per mua spo don me ndi me u nda do te ishte me mire per te dy ti kalon me nje tjeter e une si e mjere prap mendoj per ty me lot e kujtoj ate dahsuri.Avantura ishin ato dite qqe se bashku i kemi kaluar por do te vi nje dite qe te dy kemi me u martu,dhe do te mbesim si dy te huaj dashurin e vjeter duke e kujtuar.Edhe nese me takon te lutem mos me fol se me dahsurin tone u bo boll.Avanturen nuk e deshta por ti ma dhurove kurr nuk do te fal pse me tradhtove.Kur kujtoj se cdo gje eshte vuajtje kenga e bilbilit me pengon,manushaqja me behet ferr e si ta kaloj une tash kete jet????
 
Top
view post Posted on 30/4/2011, 23:08     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nese kete leter do kesh mundesi te lexosh,pasi shume here ke kerku nje leter te mbash nga une,ateher do e kuptosh se plaget sdo sherohen nga vuajtja qe po ndjej,e shpirti im nje dite do nderron jeten,edhe pse permes kesaj letre lamtumira e fundit do jete kjo,ti lexo me vemendje kete leter,se paku vuajtjen time mos e harro.

Kur te flas per dashurin mos e humb durimin siq e ke zakon,sepse thelle e prek ate,as i huaj mos me thuaj si me tha mbreme se spo me njeh,sepse zemer kam dhe une,nje shpirt si ty.Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Dita pa ty vetem une e di se si kalova. Malli.. dhembja.. per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shume se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem i yti, e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kesh...!

Nese ma vret zemren ti me ate dore
mbi varrin tim te vetmuar
ma sjell nje kuror.

Sonte shoh nje dore qe s'me bindet,shoh dy sy qe po te kerkojn,e dashura ime,ndjej nje zemer qe ndoshta s'me perket mua,ndjej dashuri qe me perbin krejt trupin ,shpirtin,mendimin,gjakun,dhe nervat e mia.Ti ndoshta imagjinon gjdo te thote te duash dike ne heshtje,ne kete largesi te mallkuar,ta mendosh te ardhmen pergjysem.

Sonte ndoshta gjen shpetim
ndoshta vjen nje tjeter e ze vendin tim
ndoshta tek ai gjen ndjenje te dashuris
ai do ti fal endrrat e mia te ardhmeris

I dashuruar si sot do te mbetem pas teje pergjithmone. Dhe nese kam lene diēka tek ti, nje ndjenje te vogel dashurie apo rrespekti, te lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Une do te dua deri nė perjetesi vetem ty dhe kete fjale do e mbylli brenda ne shpirtin tim dhe kurre s'do ta tradhetoj veten time. Nese do me marre malli per ty do ta gjej, ta shuaj ne skutat e kujtimeve te mia qe i ruaj te pastra.Per ty dhe vetem ty....!!!Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme un jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote te urresh vetveten. Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr fryme ti, un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren un te adhuroj.

Une sdo te te shqetesoj kurr ma,por premtimet mbaji,nese ndojeher do vish ne qytetin tim,hudh nje kurore lule shpirt,tek koka ime,te me freskoj shpirtin sikur te te kem prane,nese jo prap do kuptoj ndjenjen tende mbi mua,TE DUA PERJETESISHT,edhe pse dashuria jone morri rrugen e ndarjes,e fundit leter qofte,qe dora ime te shkruan ty.



PERJET DO JESH NE KUJTIMET E MIA
 
Top
view post Posted on 7/5/2011, 00:03     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Po, mendja ime ishte pėrhumbur. Dėshirova tė isha atje me dikė qė mund t’i sillte paqe zemrės sime, dikush me tė cilin unė do mund tė kaloja pak kohė pa pas frikė se do ta humbas ditėn e ardhshme. Me kėtė siguri, koha do kalonte mė ngadalė. Dhe do mund tė heshtnim pėr njė kohė sepse do dinim qė kishim pjesėn tjetėr tė jetės sonė sėbashku pėr bisedė. Nuk do shqetėsohesha pėr ēėshtje serioze, pėr vendime tė vėshtira dhe fjalė tė rėnda...
........
Dashuria ėshtė si narkotik. Nė fillim tė sjell eufori tė dorėzimit tė plotė. Ditėn tjetėr do mė shumė. Ende nuk je i varur, por fillon tė pėlqesh ndjesinė, dhe ende mendon qė mund tė kontrollosh gjėrat. Mendon pėr ata qė do vetėm dy minuta, dhe i harron pėr tre orėt e tjera. Por mė pas fillon tė mėsohesh me personin, dhe fillon tė jesh krejtėsisht i varur nga ata. Tani fillon e mendon pėr ata pėr tri orė tė tėra dhe i harron vetėm pėr dy minuta tjera. Nėse ata nuk janė aty , fillon si njė i droguar qė nuk mund tė gjejė paqen. Dhe sikur njė i varur qė vjedhė dhe poshtėron vetveten qė tė marr atė qė ka nevojė, je nė gjendje tė bėsh ēdo gjė pėr dashuri ..
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 11/5/2011, 18:26     +1   -1




Cdo nate te veshtoja ty ne dhomen e erret vetem momentin kur te zinte gjumi,shikoja syte e tua plot zjarr qe mbylleshin ngadale me nje tradheti te pafajshme.Pyesaj veten a valle keto syte e tu genjejne vetem kur jane hapur apo valle edhe te mbyllur?
Me kujtohen te gjithe momentet qe ishim bashke,po ashtu si perhere te qeshur dhe te lumtur ne syte e te tjereve po tani qe jam pa ty,duket se kam jetuar vetem nje jave te c'mendur ne kete bote te mistershme.
Keto ishin ditet e mia pa ty....si nje jave e vetme...
Te henen jetoja mes imagjinatave te prinderve te mi,
Te marten linda,
Te merkuren u rrita,
Te ejten mesova te tere misteret e botes,
Te premten dashurova,
Te shtunen u martova ,
Te dielen vdiqa per te mos lindur kurre me!!!
 
Top
view post Posted on 11/5/2011, 18:38     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


dhurova dashuri te sinqert

jam shum e lenduar nuk di nga tja filloj sepse djalin qe e dashurova ai mua me tradhetoj.Mendoja se me donte ashtu se e doja une Po ai nuk kishte patur zemer po gur sepse ne fillim ai u be jeta ime me fali shum dashuri bashk i kaluam 4 vite isha e humbur nga dashurija e ti nuk ishihja askend tjeter po veq syt e ti u takoheshim shum her po takimet tona kan qen ne rrezik sepse kishim dashuri te fshehur nuk e dinte askush qe ishim te dashuruar po ne fakt kur u takohesha me te harroja gjithshka mendoja se nuk egziston askush tjeter.Po nje dit ai kishte filluar te ndrryshonte zilet nuk mi kthejke edhe sms-te dhe une fillova te dyshoja po une gjithmon i thosha ate qe e mendoja apo qe dikush filste keq per te dhe nje dit i thash se nuk je ai qe ke qen dhe ai u pergjigj jo nuk ka ndrryshu asgje po thjesht nuk po kam shum koh te lir per te shkru apo per te ber zile edhe une si gjithmon i besoja sepse isha marrezisht e dashuruar ne ate nuk shkuan shum koh edhe ai erdhi ne qytetin tim edhe une kerkova qe te takoheshim po ai me rrefuzoj tha qe jam ne qytet e nuk mundet po prap u perserit e njejta edhe naten tjeter kur kerkoha te takohesha nuk dija qka te beja u merzita shum pastaj me tha mos me bej zile se nuk muj me ti kthy edhe po e sheh dikush nr ton nga ai moment e kuptova qe ka dikend tjeter edhe te nersmen me tha dikush qe ai ka nje qeik ne gjakov dhe se vjen vetem per te takuar ate kur degjova keto fjal zemra ime u thye ne mes dhe syt mu mbushen me lot e mora me telefon dhe e pyeta po ai si gjithmon thoshte se nuk kam askend tjeter po veq ty dha ai te nersmen shkoj ne shtepi te vet dhe me tha qe duhet ti japi koh qe te mendoj se shka deshiron te vendos te me ler apo te vazhdoj.Nuk shkuan shum dit dhe me tha qe nuk mundet pa mua dhe mu duk vetja qe linda serisht mezi pritsha qe te shkoja ne qytetin e ti qe ta takoja ju lutesha ZOTIT qdo dit e qdo nat dhe zoti ma plotesoj deshiren shkova edhe e takova ishte takimi yn me i mir une fala gjithshka nga vetja po ai nuk i kishte ndjenjat sikur dikur e verera nga puthjet e ti po nuk i thosha dhe i erdh fundi takimit ton ishete data 30 gudht 2009 une u nisa per ne shtepi mu dukej vetja se po ecja neper re e jo neper tok nuk shkuan shum dit dhe filloj te largohej nga une perfundimisht ishta dat 4 shtator 2009 e premti ora 23;11 dhe e pyeta se shka ka vendos te bej me mua pse ka ndrryshu aq shum dhe mu pergjigj se nuk deshiron te vazhdoj me mua me ne ato momente vdiqa lot me pikonin si lum nuk kishin te ndalur nuk dija qka ti them tjeter veq i thsh qe e urrej e urrej me gjith zemer edhe e quajta vrases.Dhe sot jetoj me zemer te thyer edhe e vrar nga njeriu qe me shpirt e dashurova po ma kthej me trradheti me tradhetonte para syve te mi e une nuk e kuptova kurse sot nuk besoj me ne dashuri i kam ven drry zemres time qe mos te ma lendoj edhe dikush tjeter.Kjo ishte dashurija ime dhe njeherit vdekja ime nga nje njeri qe nuk kishte zemer po gur.JU LUTEM DASHURONI PO MOS LENDONI MOS LUANI ME NDJENJA

LETER NGA ARDITA



ARDITA po shkruaj kete leter me shum dashuri qe kur fola me ty per here te par nuk e di qme ngjalle brenda mej ,nuk e kam ndjer ndonjehere kete qe ndjej kur flas me ty gjithmon jam i qeshur kur bisedoj me ty gjithmon nje shpres me jep per te vazhduar me tej ndjenjat e mija jane te sinqerta dhe te verteta shpresoj qe nje dite dhe ti te ndjesh ate qka ndjej un per ty dhe ti per mua i lutem zotit dit nat?







Neqoftese ne do te ndahemi



Ne dasmen tende do te vij patjeter,
por jo si dasmor por si plage e vjeter,
Do te ulem e vetmuar ne nje tavoline,
dhe per fatin tim do te ngre dolline,
Dhe e pa ftuar ne dasmen tende do te vij,
e strukur e lodhur si nje zog pa fole do te rri,
E me lotet e mi do te pi e do te dehem,
Do ta bej per ty e jo se do te defrehem.
Ne qofte se pa dashuri do me shohesh,
mos mu afro nuk dua te me njohesh
Do ta kuptosh ne heshtje kete urim,
e une do te qaj prape, por per fatin tim.
E ne qoftese e bukur do te te dukem perseri,
mos ma thuaj nuk dua ta dij.
Tani te pakten ke pakez meshir,
po te lutem femise se pare veja emrin dashurise se vrare!!!
Te dua por edhe dua te te harroj, sepse me ke lenduar shum
DHE KETE NUK E HARROJ PeR tY



PLAGET ME LOT



PER ty jetova nje jete te hershme --per ty po jetoj edhe sot--per ty syte e mi shum kane qare --per ty ne jete shum kam derdhur lot valle perse une ne jete jetova--valle perse me lote per ty Po qaja--ku e ka fundin me thoni kjo bot --perse plaget e mia ende po i laj me lot---do te digjem sikur qiriu do te tretem --ne kete bote asnje fije sdo mbetem--do te vdes me shprese dhe pikellim--qe se kuptove sa te deshti shpirti im-----a te them qe tani se koha e mbarimit--eshte afruar edhe koha e pikellimit--a te them se qdo gje tani duket kot--qe kuptove se ne jete per ty derdha lot-----gjithka qe shkoj per te takuar ty--e gjej vetem nje lot qe dikur me ra--ne toke dhe me beri zemren shkrumb--sepse me ty asnjehere nuk te kam pa---e di se je larg meje dhe me ste shoh --por e di se edhe zemra ime qan per ty --e di se ne jete mua do te me kujtosh --por e di se do te mbetem i verbuar ne sy---nje plage e thelle ne zemren time --sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me --do te kuptoj tere bota per tradhetine--qe ti me bere dhe me le te qaj me ze----gjersa ty do te shoh tani vetem Ne enderr--do te Shoh Te Mendoj kujtimet qe kam ne ty --do te them se bota qenka e kaluar--do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar----sdo te mundem as ne uje te mbytem --sdo te mundem me zemer as te pelcas--por do te shkoj sa me larg nga ti--do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras---LAMTUMIRE DASHURI--
LAMTUUMIRE TRADHETI--SE ME HUMBI KJO RINI --QE JETEN TA FALA TY

Vuajtje dhe merzI


lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje djal Qe une U'ēmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im.........

pse m'lendove



shum mir fillimi..po me von e kuptova se ti ne gjak e kishe tradhtin.te doja me thoshe se me doje,ku mbeten ato fjal ku mbet besa qe ma dhaje ku mbeti dashuria qe e ndertuam ne 2.athu vetem enderr ishte pse me lendove kur e dije se te doja me shpirt,pse ma ktheve shpinen dhe ne mes le vetem lot dhe vujtje.un te dua jeta dhe vdekja per mu kan vetem 1 emer e aj emer asht emri ytt.nese 1 dit do ti takoj tjeterit dije se zemra do te takoj vetem ty,edhe pse mki lendu nshpirt prap ti fali krejt vetem me mu kthy vetem ty afer met pas vetem zanin tand me ni sen tjeter skerkoj pej ksaj bote..po kot ti ket knaqsi ja fal tjetres asaj qe se meriton..ajo nuk tdo qellimi i saj asht veq knaqsia pse se kupton se jam e vetmja qe tdu pa interes jam e vetmja qe pos teje se sho askend tjeter.qfar jete asht kjo kur afer teje nuk asht personi qe se do e me tjetrin rrin veq per sy e faqe kur tjetrin e puth e per tjetrin mendon,kur tjetrin e ki n'krah e menja tshkon te aj..qfar fatii asht ky pse Zoti sna bashkon kur duhemi pse se largon urrejtjen e tna lidh bashk pergjithmon...ndimom o Zotttt

M-omontet mendoj per ty
E-shte veshtir te jam pa ty
N-e keto qaste mendoj
A-te rihet pa mua
GJ-ersa ti qendron larg
E-dhe ndjej mungesen tende
R-uget te largeta na ndajn
J-am pa ty kur kam nevoj une
A-shte veshtir te shkrujaj

I humbur qendroj pa ty
M-e mungon shum jam pa ty
E-ndrat qe i patem u shuan

a do te jem keshtu gjdo moment te ri pa ty,si te jem i lumtur kur ty ste kam


Nuk e di akoma se cfare me mundon ne vetvete...


Ndoshta eshte nje plage e krijuar ne thellesine e shpirtit tim ate dite qe kam lindur dhe qe me kalimin e kohes eshte thelluar aq teper saqe zemra ime sot i ngjan nje humnere te thelle ku ne te cilen edhe njeriu me i forte po te binte ne fundin e saj nuk do te kishte mundesi shpetimi!
Dhe nuk e di pse gjithmone kam besuar,qe nje dite,ne brendesine e ketij tuneli te erret dhe te thelle....nje dite,nje shprese,nje drite do te shfaqet ose ose nje shkemb i larte tek i cili do te doja te mbahesha,diten kur vete qenia ime te kishte deshiren e rrezimit te percmuar dhe vdekjeprures....
Nuk e kam kuptuar kurre pse me sollen ne rradhen e atyre qe jetojne ne kete toke?
Mos ndoshta per tu bere hije tokesoreve?
Apo mos ndoshta per ti thene vuajtjes dhe brenges qe nje ushtar i sapolindur ka hyre ne listen e gjate dhe te pafund te mjerimit......
Cila eshte kjo mani e jetes e cila si pa gje te keqe te jep lotet dhe dhimbjen,kur ne nje kohe te jep dhe jeten?
Nuk e kam kuptuar kurre pse!
Perse ekziston vuajtja?!
Dhe aq me teper perse jeta ime ka marre nje drejtim te pakuptuar si nje labirint ku ne te cilin ka vetem kthesa te cuditshme!
Kthesa ku ne te cilat edhe po ece pa shpejtesi ke mundesi perplasjeje.
 
Top
view post Posted on 11/5/2011, 18:59     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline









Rastesisht u takuam, c'do gje filloj si loj
Ato caste ishin te bukura, kurr s'do ti harroj
C'do cast pran teje, per mua ishte shum
por me shum u shtuan, kur ne u dashurum

Kalonim caste te bukura, me ty ora nuk leviste
dhe kur ne nuk ishim bashk, zemra per dashuri bertiste
Keshtu kaluan ore, kaluan dit dhe muaj
per mua cdo gje tjeter, ne bote ishte e huaj

por gjerat ndryshuan, kur dashurija u shtua
ne vend qe te persmisohej, ajo thjesht u shkaterrua
filluam ti ziheshim, pa menduar per dashuri
por fajin e kishte, e mallkuara xhelozi

U ndam nga njeri tjetri, dhe jeta u be malore
deri sa u bashkuam, si ne endrra perrallore
ne u ndam serisht, per disa her me rradh
por larg nga njeri tjetri, nuk rrinim dot me mall

U bashkuam serisht, qe te mos u lendonim
duke menduar per dashuri, lendimet i harronim
por sa her u ndam, aq me shum u lenduam
deri sa nje dite, njeri tjetrin harruam.

Por per kte esht folur, akoma edhe flitet
qe shkopi qe thyhet, kurr nuk mund te ngjitet,
Akoma me dashuron, akoma te dashuroj
shpresoj te mos me harrosh, dhe shpresoj te mos te harroj
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535009 views
  Share