MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 29/3/2010, 17:31     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke!E kur vjen dita dhe ti me shtrengon ne krahe s'me ngelen me mendime qe ti thurr, sepse hipnotizohem e teri prej teje, i mbyll syte qe mos verbohem nga drita jote dhe marr puthjen prej buzeve te tua mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra kjo je ti o shpirti im, kjo je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam i marre, e di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s'ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar, zemra ime te do vetem ty!Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka kam pasur dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY!Te dua!

 
Top
FLUTURA
view post Posted on 22/4/2010, 20:22     +1   -1




Tash a me njeh?tash a e din se kush jam un?tash a e kupton se zemra ime te ka dashur shum?un bera gjdogje te mundur per ty tash mund tme kuptosh pse kam pasur aq shum lot ne sy!vetim ti je vetem ti ke qen gjithmon ne ket zemren time dhe kjo kurr nga vetja ste largon,edhe pse sjemi bashk un ma te leht e kam pasi qe ta kam deshmuar se si un askush ne bot ste don,dikur neve na ndajten nderhyn ne dashurin ton a thua tash jan penduar dhe me zdot na lendojn,gjithmon e pyes veten pse ?pse?pse nuk e pata at guxim me koh pse lejova qe dikush tjeter te na e nderprej dashurin ton...Un gjith mon tr desha ashtu si edhe ti a dot vij ndonjeher ajo dit te kem ty ne perqafim,lotet e mi nuk kan pushuar as nje her se derdhuri per ty edhe ket vet ti zemer e di,tash jemi shum larg te dyt te vetmuar smund ta gjejm as nje tjeter dashuri se per ne gjdo person tjeter shpejt na u bahet i huaj,kam provuar por nuk provoj me dot se ekam kuptuar se ta dashuroj dike tjeter esht shum e kot,prandaj kshtu po rri mes vetmis dhe dikuj tjeter e zgjodha vetmin sepse ma e mir per mua esht vetmija se sa zavensimi yt me dike tjeter te kam dasht-te dua-do te dua-gjat gjith jetes.....???---
 
Top
view post Posted on 23/4/2010, 20:27     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Leter dashurie
Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė i dashuri im.Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time . Mė beso ndihem e veteme nė kėtė botė tė madhe e humbur si njė e huaj ku nė errėsiren e harruar dhe e hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty i dashuri im dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė se a te Don. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. Ƈ'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka afer ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ƈ'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je i vetmi mw rrėnjėn e mbijetesės sė saj! Ƈ'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ƈ'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shkruaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra !!!

Leter dashurie
E filloje kete leter me shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit time te lenduar.
Ne keto qaste kur e shkruaj ndjehem e emocionuar,me merzi ,pikllim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri..
Kur nuk do te mundem tia fal vetes nese diqka gabova me ty ,e nuk po di gje qka beri ndryshim te madh ne mes nesh, kur nuk desha te lendoj as veten time.
Tash vazhdoj te qaj ditet, e rinissime qe me iken e kur me nuk kthehen prap,asnjeher ne jete se desha interesin qdo here dashurova me shpirt e me zemer te paster.sa do qe po mundona si duket ruget tona nuk po takohen askund,se si ndihem une tani ,te tregon vete letra e shkruar,kur nuk e kam menduar nje dashuri te tillqe te bene te vuash me mall dhe ne heshtje....
Nese eshte shkruar qe kur mos te takoj dhe te theme qe ne kater sy ate qka ndjeje per ty ne zemer,do te pajtohem me kete fakt ,edhe pse eshte shum e rend per mua ,mos haro kur se vetem ty te dua.
Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne zemer me ka mbetur plaga e tradhtise ne vitet e dashurise se humbur mbeta vetem nje rob i dashurise
Perse ma lendove zemren kur une vertete te deshta perse ma lendove shpirtin kur kete dashuri kurr se heshta????? Pse me vrave ne zemer ? vetem per nje emer! kur e dije se te dua ... sikur asnje tjeter femer... me ke lene ne kujtime me shum e shum permallime me vuajtje e lot ne sy per nje te paharruar dashuri ku je tani mendoj valle qe me le te jetoj me malle kam deshire veq nje here ti puth dy syte qe ke ne balle... si me harrove aq shpejt? kur isha gati qdo gje te bej per ty! ndoshta me ty sisha aq i drejte por vertete kam qare shum , me lot ne sy nese kete se ke besuar besoje se eshte e vertete isha gati qe per ty ta sakrifikoj edhe kete jete ... se mendova kurr kete ndarje sdita se je aq e ndjeshme nje gje e di se ska me gabime e sotmja sbehet me e djeshme...
Njė ēast malli...!
Nuk po tė shkruaj pėr tė t'thėnė se tė dua shumė, jo as pėr tė t'thėnė se pėr ty po derdh lot nė kėto momente. Ajo qė sot mė shtyn tė shkruaj ėshtė malli qė kam pėr ty. Vėrtet nė kėto momente po ndjej mall. Respekti pėr ty ėshtė e vetmja ndjenjė qė mė ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk. Dhe malli nė kėto momente nuk po mė lė vėrtet tė qetė. Sot me erdhėn nė mendje kujtimet dhe ėndėrrat qė thellė I kam varrosur nė shpirt. Ato miliona ėndėrra qė vėrtet kanė kohe qė kanė filluar tė treten. Por sot vetėm malli qė po mė shtyn tė t' shkruaj mė bėn qė tė bashkoj edhe njė herė eshtrat e tyre, pėr tė t' kujtuar ty edhe njė herė si njė mike tė vjetėr qė kurrė nuk arrita t'ia hap vertet zemrėn.
E vetmja ndjenjė qė vėrtet pėr ty nuk e kam shuar ėshtė respekti pėr njė njeri qė dikur e kam pasur thellė nė zemėr. Po sot ā€¦ Kjo ndjenjė po mė ēon nė mallin qė kam pėr ty. Malli qė kam pėr tė t' parė dhe tė t' shtrėngoj njė herė fortė pas vetes, dhe tė ulem me ty nė njė tavolinė kafeneje si dikur dhe tė bėj muhabet pėr kohėn kur nuk kemi qenė pranė dhe pėr tė patur disa ēaste tė bukura pėrsėri bashkė thjeshtė si miq tė vjetėr. Dhe ndėrsa u ktheva me fytyrė nga muri me dolėn dy pika lot nga sytė e mi. Nuk e kuptova se po qaja po vetėm kur lotėt mė lagen faqet kuptova se ishin duke bėrė rrugėn e tyre qė kishin kohė pa e bėrė. Vėrtet sa shumė kohė qė kanė kaluarā€¦ Qė kur kam pa tė parė? Sa keq. Dhe ndėrsa ende po mendoj se sa mund tė kesh ndryshuar shtrėngoj sytė fort pėr mos nxjerr lot tė tjerė po nuk i mbaj edhe dot me force brenda meje. Vetėm ajo ndjenja e mallit mė bėnė tė shpalos edhe njė herė tėrė kohėn e kaluar me ty. Ndjej vėrtet mall. Megjithese e urrej tė flas pėr njė kohė tė shkuar sepse ėshtė vėrtet diēka qė ka kaluar. Sot dua t'i kujtoj vetes tėrė momentet e bukura me ty. Mundohem tė t' mbaj mend si njė njeri qė do jetė mikesha ime pėrjetė. Unė prapė tė them se respekti qė unė kam pėr ty mė bėnė se ti nė jetėn tende kurr nuk do harrosh se...
Dikur ā€¦ Dikush ā€¦ Diku!ā€¦
Nje flete nga ditari
Veshtire e kam kur e mar ne duar ditarin tim ne te cilin me lot ne sy filloj ti shpalos kujtimet qe mbaj per ty.Koha po kalon por plaget s'mi sheron dot.Ne shpirtin tim dhembja ka ven gure-themele dhe kushedi se sa do te zgjas ky mure qe po radhitet si lapidar me vuajtjet e pasosura. Ditet kan ngrire ne vend dhe nuk ecin dot,zakonisht monotonia mbreteron me temen e njejt-mungesen tende.Pritja ska te ndalur.Ka kohe qe ste kam pare.Me mban gjalle kujtimi kur ishim me te lumturit ne bote.Me kujtohen qastet kur ishim bashk,bisedat e gjata ,mbremjeve plot freski. Keto jane kujtime te pashuara.Keto jetojne te pavdekshme mbrenda shpirtit tim.E lumturine tone po e vjedh koha,largesia po e mban ne gjirin e saj. Shpesh mbetem e shtangur ne nje vend,flas me ererat qe sillen rreth meje dhe po te me degjonin ato do t'ja jepja porosine qe te mi dergonin atje,ne ate vend ku gjendesh ti i dashuri im...Sa rend qenka largesia.Mendoj ne kete moment ti te ishe me mua e jo qe te dy me tjeter kend.
 
Top
vajztirane
view post Posted on 6/11/2010, 14:07     +1   -1





,,LARGESIA NA NDAN DASHURIA NA BASHKON,,

Bie te flej cdo nate para syve me del nje fytyr engjelli.
Perse valle ti?-Nuk e dij ishte nje nate e qete,hena shkelqente nga gezimi ngase pran i kishte te gjitha yjet,vetem un ndjehem e vetmuar,
kujtoj ditet qe kaluan ata dite kur ndjehesha e lumtur,fytyra jote i jep nje imazh te papershkrueshem cdo nate te qet.
Perse o zot e krijove gurbetin?Perse ti sot te gjindesh larg meje perse valle??
Kur nuk mund ta heq nga syt kut ti more rugen e mergimit,nuk mundem ti haroje ata sy qe ishin kapluar nga lotet,shum veshtir e kam pa ty,vetem lotet tani me jan miq,ngushllim,shprese.
Fjala ,,lamtumir e dashur,,me eshte ber nje refren i pandaluar,qe perseritet cdo sekond.Tik-taku i ores leviz cdo nat si nje zemer e shqetesuar,por kete gje askush nuk mund ta ndalonte te gjith ishin strukur ne nje dhimbje te pasherueshme.
Shikova qiellin perseri fytyra jote,ecja neper ruge ishte shenuar emri yt,u rotullova ne cdo ane perseri fytyra yte,ah sikur edhe njeher te te kisha ne krahrorin tim dhe te te mbuloja ne perqafim.
Por nuk mundem se ti je shum larg,ndoshta edhe ti tani ne ato rug te gjata e ndjen te njejten dhimbje qe kam edhe un..
Sa rende e kam -dua te theras emrin tend por prap hesht se e dij qe do ta kem edhe me veshtir kur ti nuk do te me japesh pergjigje.
Perseri heshtje ne dhomen e eret e cila dikur gjallerohej nga dashuria jon,perseri dhimbje ne shpirtin e kalbur se nuk mund ti shijoj buzet e tua puthjet te cilat me linin pa gjum..
Jo,jo nuk dua ti trazoj kujtimet qe nuk mund ti perballoj i dashur mos u merzit po ti shkruaj fjalet e fundit qe ti kam then.
,,,Ruge e mbare te qoft ylli i kesaj bote,ruge e mbare por mos u shqeteso do te jem ketu duke te pritur ty.Ketu me lae ketu do te me gjejsh rug e mbare..Te shkruaj poezin ton qe dikur e thonim bashk;
,,Le ta dij bota sa me mungon
le ta dij bota se te dashuroj
le ta din te gjith se malli me ka mar
por me se shumti le ta din
se largesia na ndan...
Te mallkuara qofshin ato rug te shkreta
se ne shpirtin tim ende qendron heshtja
pa ty qiell ska shkelqim pa ty shpirti
im nuk do te ndjej gezim.....
Por ti shpirt dije nje gje se
,,,,LARGESIA NA NDAN E DASHURIA NA BASHKON,,
 
Top
majlinda
view post Posted on 18/11/2010, 23:05     +1   -1




Nate Erresir .Qdo gje rreth meje flinte mua me kishte kapluar vetmia
e cila do me shoqeroj gjer ne vdekje.Me shoqeronte edhe lutja e cila
tani me mu be e zakonshme,ndersa lutjes i bashkangjitej edhe dhimbja
qe ndjej ne shpirt.
Lotet me vershonin pa ndal ngase humba lumturin e cila me shoqeronte
per qdo dit,humba zerin e embel qe e degjoja neper telat e telefonit.Ai
ze qe me bente te harroj qdo problem timin dhe me jepte shpres ndersa
tani ndoshta ia qeteson zemren dikujt tjeter.
Humbja jote me beri te mallkoj qdo gje e sidomos Perendin perse i krijoi
ne bote dy gjini?
Ti ke te drejt te me urresh e te me mallkosh aq shume sa qe nje dit te bie
viktim e ndokujt.
E per ket mbeta duke u lutur,por jo ti mos i prano lutjet e mia,refuzo qdo
gje sepse pas humbjes tuaj ndoshta do te ket fatin dikush qe te me dashuroj
aq shume sa qe do kem frik se do ta humb pahir ashtu siq te humba ty.
E di se per ne dielli i dashuris sone i cili u qendis me ngjyra vuajtjesh
perendoi dhe erdhen netet pa kalim ne drit.Te lutem harrom ,humb qdo
gje timen humb buzeqeshjen time qe te falja si shenje betimi te dashuris
sone se nuk do te harroj kurr.Ti do kesh fatin qe te dashurosh nje tjeter
ku do ta dashurosh aq shume sa qe do harrosh se ndonjeher ka egzistuar
nje vajz me emrin KRISTINA.Ndoshta nje fat te till do te kem edhe une por jo
ngase ti je i pazavendesueshem ne zemren time.Une rri e tretem ne vetmi
duke kujtuar qastet me te bukura qe kaluam bashk dhe malli me djeg ne
shpirt por ta dish edhe pse vuaj ne nje menyr ndihem mire ngase vertet
eshte kenaqesi te vuash per ate qe do.
 
Top
majlinda
view post Posted on 2/12/2010, 23:47     +1   -1




Rri ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty keto dit mund te then se me mungon shum .sa shum mendime me vijn ne kok dhe sille rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne der me buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . e di mir nje gje faji dhe pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te doja?
Sot je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam than asnjeher ? pergjigja eshte e thjsht ,sepse mendoj se fjalet ishin teper . Po vuaj shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje ,sepse sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj edhe sot po e shkruaj ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e pergjithmon . sepse ,ne qoftse vazhdoj para tjeterve te dukem se jam mir ,se asgje nuk me poepukon trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj qdo dit e me shum .pse nuk kthehesh tash kam nevoj per ty .. do te isha shum i lumtur po te shihja perdit parasqyrimin tim ne syt e tu , te degjoja zerin tend teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit ti dhe vetem me keto do te ndihesha dhe do te siguroja qe do te ndihesha i lumtur . Ne qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty . edhe pse kam nje bindje se ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa edit sa te doja
 
Top
suela
view post Posted on 5/12/2010, 00:04     +1   -1




Sa veshtire eshte te shofesh se si lulzon natyra, si lindin dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te perlotur, por ti je e strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te dalesh kurre.
Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise. C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur te mos jetoj fare Engjulli ime.
Te prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes_ mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e dij pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha dikure "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon, por te lutem mos e kerko kthimin tim. Engjull nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase jam i malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, ender e re e kendshme po pa e shijuar.
______________ Me gjithate tek nje kenge vaji e gjen veten gjithmon.


---------------------------------------------------------------------------

Veshtire qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja, jam mire ketu Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syt e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plage te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plage un nuk besoj. plaga do me sherohet atehere kur te vij dhe une ne parajse Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike vetem duke me shterguar doren. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, po jo do vi une ma shpejt te ty te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten,. Une do te jem ne shpirt vetem e ytja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku..atje ne parajse.me prit i dashur se kam edhe pak pune ta perkrah imaxhin tend dhe perseri do jemi se bashku dhe te lumtur.


 
Top
view post Posted on 5/12/2010, 23:47     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Shpirti i vogel te dua deri ne rrahjen e fundit te zemres. Deri ne lotin e fundit te syrit. Deri ne buzeqeshjen e fundit te shpirtit.
~
Nuk te kerkova!
Por te gjeta!
Nuk jetova kurre me TY!
Por me ty shpirterisht jetova!
Nuk u ndava kurre prej teje!
Por askurre s`u bashkuam!
Nuk me ke asnje detyrim!
Por jam une qe i kam detyrime vetvetes
dhe TY!-Respekt mbi te gjitha!
~
Nese do te dish sa me mungon, perpiqu te mbledhesh pikat e shiut.
Ato qe arrin te mbledhesh tregojne sa shume te mungoj une ty.
Ato qe nuk arrin dot te kapesh tregojne sa shume ti me mungon mua.
~
Mos kerko ate qe do duash,se perfundon duke dashur ate qe gjen!
 
Top
durrsake
view post Posted on 8/1/2011, 00:19     +1   -1




Dua tė jem engjulli yt



Nuk e di ē`mė shtyri tė tė shkruaj nė kėtė natė tė gjatė. Nuk jam poete,por mė beso se kėto fjalė nuk dalin nga koka ime,por nga zemra.Dalin nga thellėsia e zemrės,aty ku je vendosur edhe ti.Po tė shkruaj,se mė mungon sonte ashtu sikur i mungojnė detit valėt,si qiellit yjet,si syrit loti.....

Mė beso se tė dua shumė.Mė beso se ti dhe vetem ti sundon nė zemrėn time.Ti je ai pėr tė cilėn kam pritur gjatė,pa ty jamė gjysmė.Do tė jap gjithėēka dhe do tė heq dorė nga gjithėēka pėr ty,nga vetja ime dhe nga gjithėēka qė zotėroj. Do tė jetoj vetem pėr ty.Do tė pres,pa marr parasysh sa.Gjithėmonė do tė tregohem e duruar ndaj teje.Kurrė nuk do tė detyroj pėr ndonjė gjė,as edhe me fjalė.

Dua tė te udhezoj ty,te te mbrojė dhe tė ruaj nga ēdo e keqe.Dua tė ndajė me ty mendimet e mia,zemrėn,trupin dhe gjithėēka qė kam.Jam e gatshme tė tė ndegjoj gjithėēka qė ke pėr tė thėnė.Nuk dua qė tė ndermarr ,as edhe tė vdes pa bekimin tėnd.....






Nuk mund te besoj qe ti me ke tradhtu dua fjalen lamtumir te ma thuash vetem ti dua qe goja jote te ma thot te verteten se dashurija jone nuk ishe nje lloj e fatit.

Me then qe fatin e kishe ne duar fejesa te priti por ti e refuzove vetem per mua dhe tash me thon qe ke ikur ke shkuar qe shume..je dashuruar me nje tjeter ato fjal te embla e te buta nga goja jote... ja thua tjetres nuk mund te besoj qe me harrove... nuk mund te besoj qe me tradhtove.... nuk mund te jetoj me kete ndjenje qe kam sepse prap ne ty besoj prap ty te dua dhe te dua gjdo dite e me shume.

Por me ne fund e shoh qe ti ke ikur me ke harruar dashurija ime ka vdekur zemra ime eshte lenduar dhe vetem per ty do te shkruaj sepse vetem ty Te Dua.

LAMTUMIR DASHURIJA IME DO TE PRES ME MALL por nese nuk vjen sdo t'me gjesh as ne varr.....




Do tė tė dua gjithnjė

Po e nisi kėtė letėr me fjalėt: Tė desha, tė dua dhe do tė dua pėrgjithmonė.Ah sa vėshtirė qenka qė nėn dirigjimin e vuajtjes sė tmerrshme dhe nėn tingujt e melodisė nga thellėsia e plagėve shpirtėrore ta nxjerrėsh ndonjė shkronjė dhe ta shkruash fjalėn — dashuri.

Dashuri ky vullkan i vuajtjeve shpirtėrore.
I, dashurI im. Tani jemi tė ndarė. [img]/forum/images/smiles/icon_frown.gif[/img] [img]/forum/images/smiles/icon_frown.gif[/img] Kėtė nuk mund ta mohoj, por njė gjė tė tillė ende nuk e besojnė sytė e mi tė kaltėrt, tė cilėt edhe pse tė pėrlotur dhe tė lodhur nga nostalgia e mungesės sate ende edhe na mbetėn pėrgjysmė pėrpilimet e planeve tė reja pėr njė ardhmėri tė lumtur. [img]/forum/images/smiles/icon_frown.gif[/img] [img]/forum/images/smiles/icon_frown.gif[/img] Por jo. Kėtė nuk e besoj. Kush e di, ndoshta edhe do tė ndodhė. Dhe, nėse ndodhė, atėherė do tė isha njeriu mė i lumtur nė botė. I dashur po i shkruaj kėto vargje tė shkurtra jo pėr tė thėnė se sa tė kam dashur, sepse kėtė e di edhe vet, apo pėr tė ndėrruar mendjen tėnde, por vetėm desha tė them se unė e dashura yte e dikurshėme, edhe pas gjithė asaj qė mė bėre ende jam gjallė dhe jetoi e vetmuar nė njė skaj tė kėsaj bote tė ēuditshme.

Ende unė e gjora, tė dua, mė shumė se ēdo gjė tjetėr nė botė. Ti e di se unė gjithmonė t’i pranova kėshillat e tua, ndėrsa ti kurr nuk pranove kėshillat e mia dhe pikėrisht pėr kėtė shkak nė mes heshtjes sime dhe dyshimit tėnd u formua hendeku i urrejtjes nė tė cilėn pastaj u futen plumbat e gjelozisė qė na vranė dashurinė.


Tė lutem, si nuk pate mėshirė pėr lumin e madh tė lotėve tė mi, s’pate mėshirė as pėr lutjet e shumta qė t’i bėra? Si e shkele premtimin qė ma pate dhėnė se vetėm vdekja do tė na ndajė?! I dashur, tė them edhe njė herė — unė vuaj pėr ty!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ende mė pėrkundė hija e dorės sate nė djepin e ėndrrave. Ende jetoi nė shkėlqimin e syve tė tu, tė cilėt nga njė fotografi e varur nė mur pa ndėrprerė vėshtronė rėnkimin e dhimbjeve tė mija. Ku je, i dashur, nė kėtė moment, kur unė vuaj pėr ty? Ndoshta jeton i lumtur me dikend tjetėr dhe nėse ėshtė ashtu atėherė tė uroi fat, sepse unė nuk jam shpirtlig sikur je ti.


 
Top
lejla1
view post Posted on 8/1/2011, 00:20     +1   -1




Unė e vetmuar, nė ketė park tė mbushur me gjethe tė verdha pa jetė dhe njė oqean gri... tė mendoj!!
Era lehtė fryn dhe unė me tė rend.. vrapoj… dua qė era tek ty tė mė ēoj...
Tė dy jemi prapė, qeshim dhe duart fort i shtrėngojmė, vrapojmė, zogjtė ndjekim, ylberin ta kapim, perėndimin e diellit me dhimbje ta shikojmė...


Sytė e tu shikoj... Plot dritė dhe jetė, buzėqeshja jote si njė trėndafil, zėri i yt mė i embėl se njė note muzikė, dhe zemra jote e mbushur mė dashuri! Vetėm unė e ti... Pafundėsi!

Papritmas njė shi i lehtė fillon dhe mua (e humbur nė atė botė mendimesh) mė zgjon...ohhhhh, ky shi nga ty mė largoi.… njė lot mė bie. Qesh me vete. Eci nė atė park dhe e ndjej qė ti je me mua, shpirti i yt me shpirtin tim jeton... Larg por… mendojmė... Vision, ėndėrra dhe shpresa, puthje pambarim.




 
Top
view post Posted on 8/1/2011, 00:21     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Te dashurit tim

Arsyeja qė unė jetoj je ti. Arsyeja qė unė vuaj je ti. “Kujdes nė dashuri”..kėtė fjalė shpesh e thoje ti. Nuk jam nė gjendje qė tė pėrulem e as tė shkruaj pėr dashurinė time tė madhe por vuajtja... dhe vuajtja u bė forcė fizike, e jo kurrė forcė shpirtėrore. Ti je ende shpresa e jetės time.. e mė shumė se qdo gjė tjetėr tė dėshiroj nė kėtė botė. Kujtimet e mira tani mė mundojnė... e mė mundojnė pa ty.

Sa do te isha e lumtur sikur te perqafoja gjithehere...te te them Te Dua...ta dhurova dashurine...do te beja gjdo gje qe te bej te lumtur....Ti je kujtesa e veqantė e jetės dhe zemrės time dhe shpresoj e do tė luftoj... qė tė jesh gjithmonė.

Nė fillim, atėherė kur fillova tė njoh aftėsit e tua.. kėrkoja forcė qė tė them se te dashuroj me shpirtė por kisha frike mos te humbja te terin..mora guxim ne fund dhe ehhh....mu duk se isha me e lumtura ne botė....Por mė nė fund duhet tė pajtohem me realitetin....qe s`mund te behesh i imi....edhe pse te kam afer me zemer e me trup largeee....

Tė pres me mall...do te ruaj ne Zemren time si te mshehur
 
Top
suela
view post Posted on 8/1/2011, 00:22     +1   -1




E nderuara Desara!
Thell nė shpirt me prekėn kėta rrjeshtat tuaj!Me prekėn ngase e dij se ēka do tė thotė tė dashurosh, e tė mos jesh e dashuruar nga njė person tjetėr!
Por dua tė tė pyes diēka: pas gjith asaj sjellje jo tė mirė tė tij athua e ka meritua AI qė ti tė vuash pėr te???
Kthehu jetės dhe njė ditė do hasėsh nė njė dashuri edhe mė tė mire.edhe mė te fuqishme, edhe mė tė hareshme qė do tė jetė e denjė pėr TY dhe ti do jesh e denjė pėr te!

Ska fillua as nuk mbaron ēdo gje me aq,jeta ėshtė e bukur,jetoje sese ėshtė shumė e shkurt qė ta humbasish duke vajtua
 
Top
majlinda
view post Posted on 8/1/2011, 00:23     +1   -1




Edhe sonte te kerkova por askun nuk te gjeta.Nuk e di ku je fshehur.Nuk e dij pse te ndij jo nuk e di kėtė.Edhe ne ėndėrr vrapoj pas teje me duar te hapura por kot.Nuk e di se a mendon ndonjeher edhe per mua ashtu sikur mendoj unė nė ty.Nuk e di a te ka falur ndonjeher dikush dashurin qe te kam falur unė.


E di qė tani ke tjetrėn afėr...a thua a ndjen edhe ajo te njejtėn dashuri...tė betohem se jo.Do te doja te mos mendoja ne ty...por sa here qe mendoj keshtu....para syve te mi me dalin syt e tu..buzet e tua...fjalet e tuaa...Ti do tė jesh gjithmonė i vetmi nė botė pėr mua...e unė do te mendoj Perjete ne Ty.



 
Top
durrsake
view post Posted on 8/1/2011, 00:27     +1   -1




Jeta nėn gėrmadhat e dashurisė

--------------------------------------------------------------------------------

Ėndėrr reale

Ėndėrrova diellin tė strukur nė gjiun tim, ėndėrrova aq fuqishėm sa rrezet e tijė mė ngrohėn tėrė truopin, ēdo qelizė e pasuruan me nergji tė re, energji qė gjer mė tani nuk e njihja, energjinė e dashurisė! Nuk ishte diell i zakonshėm ai, ishte dielli qė tek unė solli rrezet e tua, ngrohtėsinė tėnde dhe dashurinė e pafund tė ruajtur pėr mua!
Njė drithėrimė nė rritje mė pėrshkoi tėrė trupin dhe dalėngadal u shėndrrua nė tėrmet qė ēdo ind timin e bėri tė kėrcej me vallen e dashurisė.
Pastaj po ky diell u shėndrrua nė njė ylber shumėngjyrėsh, nė ylberin e premtimit tė dhėnė pėr dashuri, ylberin e shpresės, ylberin e dėshirės pėr jetė. Po ky ylber tė cilin nė ėndėrr e kalova, nuk mė ndėrroi gjininė (sikur thuhet nė pėrralla) por mė fali krahėt, njė palė krah tė lehtė qė tė fluturoj drejt teje, drejt pėrqafimit tėnd, drejt lumturis sė pafund, drejt realizimit tė premtimit.
Dhe sa qudi, ishte kjo njė ėndėrr qė mė nxorri gjumin dhe kur ngadal hapa sytė, isha me ty, nė pėrqafimin tėnd, i zhytur nė lumturin e pafund njerėzore, kurse ti kokėn mbaje mbėshtetur nė krahėrorin tim dhe lehtė shumė lehtė pėshpėrisje ca fjalė falėnderimi pėr perėndinė. Nuk e kuptoja se ēfarė po ndodhte, por njė e dija se isha njeriu mė i lumtur nė botė... mbase nė koloritin e ėndrrės ėndrrimtare...


Beme te besoj se me dashuron edhe nje here, per hire te koheve te bukura, sapo une te largohem jam e sigurte se ti do te gjesh dike tjeter, por i dashur te lutem mbaj mend se une do te jem ketu, do te qendroj ketu nese nje dite do te kuptosh se ke nevoje per mua.

Mos thuaj asnje fjale per te nesermen, asnjehere, kurre, do te kete kohe per te qene e ashper me veten, kur ti te kesh nevoje per mua.
Jeta ime pa ty eshte si nje gure i vjeter qe fundoset ne thellesine e kesaj toke te zeze, dita ime pa ty eshte si nje motiv i lashte qe nuk dihet ku nis e ku perfundon, buzet e mia pa puthjet e tua jane si petalet e vyshkura te nje trendafili te kuq, syte e mi pa veshtrimin tend jane si nje nate sketerre e nje dimri zemerak, shtrati im pa trupin dhe aromen tende eshte si nje arkivol i frikshem, zemra ime pa zemren tende eshte si ajo bota e nendheshme ku dielli nuk arrin kurre te ngroh.







Jeta shume te ka sfilitur, por jo ti kurre mos u dorzo, me force rrembeje buzeqeshjen, per lumturine tende lufto.Ti je nje trendafil qe ferrat me gjemba te kane lenduar, por mos harro per asnje cast, jam zemra jote ketu per te ndihmuar.

Syte tu per gjdo nate ne enderr me dalin, sikur dashurine tende duan te ma falin, nese heshtim te dy bashke dhe heshtja ka dy sy jane syte e mi qe te duan ty.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 29/1/2011, 19:40     +1   -1




NJE LETER DASHURIE.
Jam ulur perballe dritares, jashte filloi te bie shi;kam menduar shume per ty keto dite dhe mund te them qe me mungon shume.
Sa shume mendime me vijne ne koke dhe sillen rrotull,eshte kujtimi yt. Shpesh me duket se do hysh ne dere me buzeqeshjen tende si te mos kishe ikur kurre.
Por ky iluzion iken aq shpejt ashtu siē dhe vjen dhe kthehem ne realitet, nuk je ketu dhe nuk do jesh me.
Faji dhe pendimi me ndjekin. Perse , perse nuk te thashe sa shume qe te doja?
Sot je shume larg meje,deshiroj shume te merrja doren tende dhe te ulesha bashke me ty,pa then asnje fjale me goje dhe te thosha gjithēka me zemer.
Ne fakt me jep ankth kjo largesi, po te mundja ne kete moment do isha ne krahun tend, te te thosha qe je shume i rendesishem per mua dhe qe te adhuroj.
E di se pse nuk ta kam thene asnjehere? Pergjigja eshte e thjeshte, sepse mendoja se ndoshta fjalet ishin teper.
Po vuaj shume qe nga ikja jote, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje dhe per me shume sepse nuk te thashe kurre ate se sa te doja prandaj dhe sot po e shkruaj kete leter.
Kam nevoje te qaj , te shfryj,sepse nqse vazhdoj qe para te tjereve te dukem sikur jam mire, sikur asgje nuk me preokupon,trishtimi qe me hap nje boshllek gjithmone e me te thelle ne shpirtin tim do me shkaterroj.
Perse nuk kthehesh tani? Kam nevoje per ty per te vazhduar te jetoj.
Do isha shume e lumtur po te mund te shihja perdite pasqyrimin tim ne syte e tu ,te degjoja zerin tend qe te shqiptonte emrin tim, te thithja ajrin qe thith ti, vetem me keto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do ndihesha e lumtur.
Nqse e lexon kete leter , do ta shohesh se ēdo fjale e shkruar ne te eshte nje lot dhe nje frymemarrje dashurie per ty(mgjse e di qe nuk ke per ta lexuar kurre).
Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare kete leter sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   534879 views
  Share