MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 17/7/2009, 11:23     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Njė ēast malli

Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
I dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 13:55     +1   -1




M-omontet mendoj per ty
E-shte veshtir te jam pa ty
N-e keto qaste mendoj
A-te rihet pa mua
GJ-ersa ti qendron larg
E-dhe ndjej mungesen tende
R-uget te largeta na ndajn
J-am pa ty kur kam nevoj une
A-shte veshtir te shkrujaj

I humbur qendroj pa ty
M-e mungon shum jam pa ty
E-ndrat qe i patem u shuan

a do te jem keshtu gjdo moment te ri pa ty,si te jem i lumtur kur ty ste kam

Per MENAGJEREN TIME ....
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 13:56     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Rastesisht u takuam, c'do gje filloj si loj
Ato caste ishin te bukura, kurr s'do ti harroj
C'do cast pran teje, per mua ishte shum
por me shum u shtuan, kur ne u dashurum

Kalonim caste te bukura, me ty ora nuk leviste
dhe kur ne nuk ishim bashk, zemra per dashuri bertiste
Keshtu kaluan ore, kaluan dit dhe muaj
per mua cdo gje tjeter, ne bote ishte e huaj

por gjerat ndryshuan, kur dashurija u shtua
ne vend qe te persmisohej, ajo thjesht u shkaterrua
filluam ti ziheshim, pa menduar per dashuri
por fajin e kishte, e mallkuara xhelozi

U ndam nga njeri tjetri, dhe jeta u be malore
deri sa u bashkuam, si ne endrra perrallore
ne u ndam serisht, per disa her me rradh
por larg nga njeri tjetri, nuk rrinim dot me mall

U bashkuam serisht, qe te mos u lendonim
duke menduar per dashuri, lendimet i harronim
por sa her u ndam, aq me shum u lenduam
deri sa nje dite, njeri tjetrin harruam.

Por per kte esht folur, akoma edhe flitet
qe shkopi qe thyhet, kurr nuk mund te ngjitet,
Akoma me dashuron, akoma te dashuroj
shpresoj te mos me harrosh, dhe shpresoj te mos te harroj
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 13:56     +1   -1




Po vija tek ti… Tė betohem se po vija tek ti, por rrugėn ma preu aroma e barit tė korrur! Sa kohė kisha mes trotuaresh tė pluhurta, nuk di tė ta them. Di vetėm se mallin pėr ty ma shoi aroma e barit, aroma e njė jete qė mė paska munguar. Dhe unė, qė mendoja se nė shoqėrinė tėnde nuk mė mungonte asgjė. Unė… qė isha i sigurtė se mes meje dhe teje nuk kishte vend as pėr ajrin. Unė… qė joshjes sė jetės i vura emrin tėnd dhe harrova tė jetoja. Tė betohem… vazhdoj ta ndjej mallin pėr ty edhe sot, kur ti s’pranon tė mė shohėsh, s’pranon tė mė flasėsh dhe nė thirrjet telefonike mė pėrgjigjet njė zė metalik qė aq shumė u ngjan trotuareve ku kam lėnė ditėt e mia, dėshirėn pėr tė qenė me ty. Kaq e vėshtirė qenka ta besosh se tė kam tradhtuar? Po, tė kam tradhtuar me natyrėn, me njė aromė qė mė paskėsh munduar, ndėrsa joshesha nga bukuria jote femėrore, nga zėri yt, qė paska qenė aq larg sė vėrtetės… Mė kot paskam menduar se mes nesh s’kishte vend as pėr njė tingull kitare. Mė kot i paskam thėnė vetes se ti je melodia e jetės sime, mė kot i kam kėrkuar Zotit ta ruajė si njė kristal dashurinė qė na bashkonte. Kam frikė se ai kristal u thye nga metali i akullt i zėrit tėnd, nga mosbesimi, nga njė dyshim i vagullt qė ma mohon shpirtin. Tė betohem… kisha nevojė pėr aromėn e barit, ashtu siē kam nevojė pėr dashurinė tėnde tė munguar. Tė betohem… kam nevojė pėr fjalėn tėnde, ashtu siē kisha nevojė pėr thirrjen e natyrės. Tė betohem… kam nevojė pėr njė jetė qė na e morėn, pėr njė qetėsi qė na e vranė, kam nevojė… pėr zėrin e dashurisė. Tė betohem se tė dua! Tė betohem!
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 13:57     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Pėr MENAGJERĖN time
shumė ma mirė mos tė kisha njohur MENAGJERJA ime,se sot tė jam i vujtur me shpirt qe mungesa jote me vret ne thellsi shpirtror dhe gjdo her do ta kam kete vujtje deri ne frymarjen e fundit,se ti je fruti i jetes time MENAGJERJA ime,as qe kam mendu qe keshtu do te na vjen rasti mu shpreh pas shum momenteve te mira qe i perjetojm dje,sot dhe neser a do te jem me i lutmur une kur me mungon kur largesija po na shkatron je koraja ime dhe do te mbetesh gjdo her sa me zemer thyer e shkruaj kete leter per ty me e dashura MENAGJERJA ime,aq post te mrekullushem kam qe te jem gjdo minut afer teje pos nje endres asgje me shum se kjo,por kjo ishte vetem nje imagjinat e pa kapshem per postin qe e kam por eshte shtuar me shum se asnje her DASHURI ndaj teje pse keshtu ndodhi qe une te mendoj keto dhe te kuptoj qe me thu fjal thyse per me qen larg edhe me zemra po spo mundem te jem dhe se mendoj ndonje her pa ty kur spo mundem te largoj nga mendja me kalon nata me syt e hapur dhe ne mendime te thella vetem per ty dhe vetem per ty dhe kam krenari qe sot te kam nje me te aferet se qe ste kam pas kur gjdo dit jam pa ty gjdo dit me shtohet mungesat e shumta pas lendimit i shkruj keto fjal per ty MENAGJERJA ime me mall dhe me munges pas momenteve dhe fjala fundit qe ishte e prekshme shum me erdh pa pritmas aq qe edhe mbeta pa tekst flm
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 13:57     +1   -1




eh qat`her kur mu nal fryma kur spata arsyje per jet, ma qoj Zoti ni engjull qe mi dha shpresat per krejt, ma dha jeten ma dha frymen ma dha dashnin e vet, mtha jom i joti edhe tdu perjet. Nisi krejt pa prit me 11.01.2007 e nzemrat e dyve u vulos kjo dat, qysh prej dites te par besimin tem e ki pas po kurr nuk jom pishmon se ti mki msu me dasht, perveq me dasht edhe shum sene tjera qat`her kur kesh me ty e pash qysh osht me ardh pranvera. Ndiju krenar zemer se ni njeri tdon per to je krejt bota e per ty egziston, mos mbo kurr keq mos mkthe kurr kurgjo veq thujem si gjeth qe mki veq njo, kto sene i di po prap du mi ni, se jeta nrritet kur mi thu ti. E JOTJA edhe veq e jotja ti ket sen e din zemra o ka tfol se di a pe nin, garant qe po se jeton te ti qe dy vjet e gjys u bo BOT per ty. Kur je ni njeri qe mdon me shpirt mdoken pak shekujt se gjeth ko met prit, e di qe mki gjethqka qe tbon me jetu e di jet e di qe merr frym per mu. Edhe 100 vjet tjera ti mu mi shton kur mthu qe yjet e qiellit me mu nuk i ndrron, mki thon qe mki djell, mki thon qe mki han, mki thon qe toka mu nda neve sun na ndan, maj fjalt zemer e kurr mos i ndrro qysh tdon JETA jote sko met dasht as jo!
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 13:58     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


kur te ikesh do e kuptosh sa shume gabime ke bere nese te falur do me kerkosh nuk do me gjesh me asnjehere ,do kem vdekur do jem tretur nga dashuria e madhi per ty do me jene thare e do me jene shterur nga lotet per ty keta sy
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 13:58     +1   -1




nuk po shkruaj poezi po thjesht po shperh mendimet e mia.nuk po mundohem te mbush nje faqe te bardh por se vuaj nga dashuria.jo se isha i vetmu por qe diten qe te pash ti ngela ne vetmi.nuk eshte se jam pa familje pa rob apo pa shoqeri.te kam ne zemer e me gjakun e saj po shkruaj.me duket vetja krejt i shemtu tash e 4 muaj.te shkrujta mesaj por pergjigjja nuk po me vjen,mos vall nge ter kjo dashuri qe kam per ty,ti per mu asgje nuk ndjen.e di qe me don se te kam lexuar ato sy.ndoshta nuk mund te ma thuash por po ta them une ty.i just love you baby.te dua vetem ti po te them por te lutem me kthe te njejten pergjigjje edhe ti.pa qen teper von te mos ngelim ne vetmi
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 13:58     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


me bere te vuaj,te cmendem,te qaj.ama dhimbjen e zemres me askend sdo ta ndaj.rastesisht nuk u pam,pse nuk me do nuk te ve faj.sa te desh aq mendova se me do.i tronditur nga fjalet qe me the se nuk e dija se si vella po me respekto.do te mbulohet zemra ime ndoshta me dhe e gur po ne gjunje para teje sdo te bije kurre.a me le te vuaj,tash me le te tretem,me ler te vdes se ne jeten time kthimin tend me nuk e pres.pas cdo pike mblidh shkronjat e para
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 13:59     +1   -1




SYT E MI JAN MBUSHUR ME LOT SE TY STE SHOHIN DOT ZEMRA IME PIKON GJAK SE TY TE KA LARG I LUTEM ZOTIT TE TAKOJ SE VETEM TY TE DASHUROJ TONI
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 13:59     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


oje zemer.. nese me do pak mos me le kurr nga ti te iki nese ndahem prej teje une te vdes ne ate bote ndoshta do jeme e lir te pres oj zemer ti je gjeja me evlefshme per mua te dua te puthi te shtrengoj por kurr hiq nga mendja ngazemera ime ty zemer nuk te largoj edhe nese me lene ti mua te lutm ma separi mbytem tani shko veq te lutm mos harro se per ty jom ne gjendje me vdek se nuk mundem me je tu pa ty kuptom te lutm se nuk mundem me jetu pa ty vetm ty te kam nuk jet te dua zemer ime
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:00     +1   -1




e rende esht vetmija e keqe esht tradhtija ate qe dashuron kurr mos e tradheto se dashurija e vertet nuk osht edhe e let .
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:00     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


SYT E MI JAN MBUSHUR ME LOT SE TY STE SHOHIN DOT ZEMRA IME PIKON GJAK SE TY TE KA LARG I LUTEM ZOTIT TE TAKOJ SE VETEM TY TE DASHUROJ TONI
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 14:00     +1   -1




Po ju tregoj per nje ngjarje cje eshte shum e vertet cje me ka ndodh mua ... ishte nje koh e gjate cje nje djal me luteshte cje te lidhemi bashk mirpo une nuk desha dhe nuk e pelqeja mirpo u bo shum koh e gjat cje at djali me thoehste dhe me dashuronte dhe me te filluam te flasim ne msn , une tallesha ne msn me te vetem kot flisja se me pelqente kur me fliste fjal te embla dhe ashtu folnim me ore te gjata aji me thoshte se me do e ndersa une i thosha te sheh nje tjeter se sesht per mua ai mirpo kalo nje kohe e gjat filloma te ndjej diqka per te mezi prisja cje ai te hyje ne msn te flasim edhe pse nuk e pranoja se e desha nuk e pranoja as veten nje dit biseduam gjat ne msn dhe ai me tregonte se sa me donte dhe me pyeste se pse nuk mund te jemi bashk ne te dy aj me pyete se mos kam tjeter une i thoja jo dhe kjo ishte e vertet patem bised te gjat dhe ne fund me tha me thuaj te vertetn cte ndosh me ne te dy .. une u pergjigja mos mu lut me se une sndjes asgje per ty shih nje tjeter edhe pse zembra me rihte fort per te kur ja htoja keto fjal dhe ai me tha epo mir dhe me tha tash duhet te iki aj dolin nga msn une u mberzita shum zembra me ruhte fort mendoja pse bre nuk dua te dashurohem me te ..dhe keshtu cje hyja ne msn vetem te flas prap me te te ndjehem me mir mirpo ai nuk me folte se gjithmon ai me fliste i pari e ndersa une jo mirpo kesaj here ai nuk me foli e ndersa une sdesha ta bi veten posht nuk i fola ashtu vazhdoi e njejta histori edhe disa dite te tjera dhe nje nat ndejta gjat ne msn cje te me flas ai mirpo ai nuk me foli keshtu qe e mendova ai ka tjeter nuk do te me thot mė mua zembra me rrihte shum dhe ndjeja diqka si nuk di se si ta shpjegoj ate nat filluan te me dalin lot si asnjerher qaja dhe fshihesha te mos m shikoj dikush u ndejva fajtore shum se si e humba vet ate dashuri dhe ndjehem sot e sot fajtore dhe at e dua shummmmmm edhe pse askush nuk e di askushhhhh as nje shoqe askush vetem une dhe zoti edhe ju cje po e lexoni tash po ta dini eshte nje dashuri madhe shum e madhe sa nuk mund ta kupton askush dhe shpresoj se djali cje e dua nuk ka tjeter besomni ac shum e dua saqe po te me thot serisht me sy mbyllur e pranoj se e dua shum shpresoj te kemi nje fund te lumtur
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 14:01     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


te dua te dua 100 te kam then nese shkon me tjetrin ne me te rruges kam me te lon
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   534911 views
  Share