MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 6/12/2009, 22:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort! Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje..
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 22:45     +1   -1




LARGESI VRET.....

Largčsia...i rrit zjaret...rrit xhelozinč...rrit dashurinč...

Veprimi mč i bukur i dashurisč qč mund tč ndčrmerni nuk čshtč veprimi i parashčrbimit tč tč tjerčve.Kur i ndihmoni dhe shčrbeni dikuj,juve e mbčshtetni,e ngushčlloni,i ofroni lehtčsim dhe mbčshtetje...megjithatč,kur do ta shikoni nč bukurinč dhe mirčsinč e brendshme origjinale tč tij,ju e transfromoni dhe pčrsčri e krijoni...pra,largčsia krijon nji lčmsh shpesh tč čmbčl..e shpesh lčmshin e mbushni me xhelozi...largčsia ashte e aftč pčr shumcka...ju nganjiherč mendoni gjatč....lodheni me vetmi e mednime gjetiu...dhe shpesh thoni "s'duroj dot mč"...
krijoni shpesh mendime tč kota...pčr njeriun e zemres...ku ndodhet?cbčn? me kan rri?ku prehet?ku buzčqesh?ku cmallet?...ju mbytin mendimet e lčmshi sa vin e mč shumč sillet e mbčshtillet...
Gjeja e pare qe ndjehet, eshte frika e humbjes se kontaktit me tjetrin, ndjeheni si molla e ndare ne dy pjese. Dhe gjithcka duket sikur erresohet. Filloni te mendoni se, per nje arsye apo tjeter, nuk do te jete e mundur te shiheni shpesh. Kur te doni te merrni nje vendim te rendesishem, nuk do te keni mundesi ta diskutoni me te deri naten vone, sic keni bere deri tani. Pastaj, ekziston edhe ajo frika tjeter: xhelozia. Ē'bote te re do te zbuloje ai, me mijera kilometra larg teje? Sic dihet, te rejat te magjepsin gjithmone. Dhe ndoshta, keni frike se mund t'ju lere menjane...
Tani pčrpiquni qč atč njeri ta kujtoni si herčn e parč..pa lejuar tek ju tč ndikojnč pčrvojat qč pčr ta ndčrkohč i keni fituar,qoftč tč mira apo tč kčqija.pčrpiquni ti gjeni edhe ato gjčra qč mbase i keniharuar pčr shkak tč afčrsisč me tč...sepse afčrsia lind zakon...lodhje...shkurtpamčsi...mčrzitje...pra gjčrat nuk janč tč freskčta...ndčrsa nga largčsia ju pas largimit i freskoni dhe mč shumč dhepse ndjeni mungesč e dhimbje pčr tč...
LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT...ehhh te te kisha TASH prane,shume gjera kam per te te thene,ne flasim ne telefon ne msn,cdo dite...shihemi...cmallemi,por jo,jo nuk cmallemi sa duhet,ndryshe eshte kur te shoh ne sy dhe me sheh ne sy dhe i themi njeri-tjetrit po te njejtat fjale,po te njejtat gjera po jo kane tjeter vlere kur ti them ne sy...ti shpirti i shpirtit tim,thone ti je larg po..ti...si mund te jesh larg kur te kam shume afer,ja ketu,mu ketu ne zemren time,ka dicka me afer se zemra?une te shoh moj cdo nate ne enderr te shoh..hejj edhe rruges kur eci para sysh me del hija jote,joo nuk jam cmendur,JO,eshte dashuria per ty qe me ben te tille.Mbase ata qe jane rrotull meje nuk me kuptojne,po nuk ua ze per te madhe,them...ndoshta nuk e kan provuar se c'eshte dashuria,c'eshte malli,c'eshte...c'eshte qe te te zere gjumi duke menduar se te kam prane e te zgjohem ne mengjes duke te te kerkuar se ende je aty.Un KAM MALL...PER TY
Naten e mire...shihemi ne enderr...
 
Top
view post Posted on 6/12/2009, 22:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Dashuroni kur keni mundesine


Isha i merzitur ate nate kur te takova per here te pare. Me dukej se e gjithe zymtesia e botes kishte gjetur te une stacionin e saj. Gjithcka rreth meje ishte e verenjtur dhe une isha shume i lodhur.
Hej, Toni-degjova nje ze nga prapa, atehere kur une kisha dalur te shetitem pa ndonje qellim. Ishte shoqja ime Ti......, cfare ka ndodhur me ty me pyeti. Pse ke mare kete pamje kaq te merzitur?
Pse, nje pyetje interessante-i thashe.
Eja do te ulesh te pish nje kafe me ne - me pyeti. Me ju? Je me dike tjeter, i thashe.
Po,jam me nje shoqe.
Pranova qe te shkoj edhe pse nuk isha fare ne diponim.
Une jam F...-me tha duke me pershendetur shoqja e saj ,me floke te shkurtera dhe syte te kalter si ngjyra e qiellit.
Me fal,mos ke ndonje provim qe je kaq i merzitur ishte pyetja qe pasoi. E tere jeta eshte nje provim- ju pergjigja.
Mendim interesant me tha.Vazhduam te flisnim pa nderprere dhe shoqen time sikur e lame anash . Si duket une me mire te shkoj-na tha duke e u qeshur dhe ne e ndjeme veten keq.
Ky ishte momenti pare dhe qe atehere e kuptova qe dicka thelle ne zemer sikur me shpoi;ate nate isha i lumtur...
Qe do te takoj diten tjeter krejt rastesisht edhe ate ne ora 6:30 te megjesit Toni-prape nje ze nga prapa.U ktheva dhe mbeta pa ze. Ishte aq e bukur me nje fustan veror me lule te imeta. I fola disi i hutuar.
Cfare ben ketu?
Ja po pres autobusin.
E ti?
Edhe une autobusin.
Do te udhetojme bashke pra-i thashe neper dhembe.
Po,me kenaqesi-me tha. Fjalen kenaqesi nuk e analizova aq mire ne ato momente,sepse isha ne bote tjeter.
Tani rri dhe pyes vehten,se pas gjithe atyre fjaleve te urta qe kam lexuar per dashurine,pas te gjitha filmave qe kam pare...cfare eshte kjo ndjenje e mrekullueshme.Mengjesi kur te vije dhe une hap syte,te shoh menjehere.Ti je e programuar ne koken time ne ate menyre qe me shfaqesh ne cdo moment. Nuk ka funksione "delete" (Fshije) sepse do ta kisha perdore shume here,kur nuk mund te te heq nga koka.
Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht i dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri,bota nuk eshte ndalur duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une,bota nuk eshte ndalur por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth saj.
Ne mbremje kur shtrihem te flej perpiqem qe te bind veten se gjumi eshte shume i rendesishem,por kam nje problem me zemren:ajo nuk eshte e te njejtit mendim.
Qe aq shume te dua une e kam te qarte,por perse duhet te mos flej kete nuk e kuptoj.Ti je ne syte e mi magjike,sepse vevtvetja me duket magji kur ec neper kete parajse ndjenjash te bukura.Cfare do qe te bej ka kuptim dhe eshte e bukur vetem kur mendoj se te kam prane.Po te shihnin boten te gjithe me syte e te dashuruarve sigurisht se kurre nuk do te kishte lufte ne boten tone.Sepse ata qe dashurojne e duan boten te bukur,sepse ata nuk mund te shohin keq...
Une mundohem qe te perkufizoj dashurine qe kam per ty,por me duket se kurre nuk do te mund ta bej nje te tille,sepse asnje fjale nuk eshte me e bukur nga ajo qe ndjej per ty.
Po te me ofronin krejt boten,me beso do te refuzoja sepse nese ate bote nuk do te ishe ti per mua do te ishte nje hic.
Une e falenderoj zotin qe eshte kujtuar per mua atehere kur mendoja se me kane harruar te gjithe,e falenderoj qe ka krijuar dashurine,e falenderoj qe te ka krijuar ty.
Zemer (Mirjet), te shkruaj ne kete forum sepse dua te ju tregoj te gjitheve se sa shume te dua,sepse me duket se keshtu e plotesoj ate qe kam ngelur pa e thene.
Dhe ju them te gjitheve edhe nje here: dashuroni kur keni mundesine dhe mos nguroni t'a shprehni dashurine,asnjehere mos u pendoni per ate qe dikujt i thoni qe e doni me zemer.Dhe shkruani mbi dashurine-jeta vetem e tille ka nje kuptim.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 22:46     +1   -1




=Sonte po vuaj per ty se di pse ike pse u trete pse me le ne vetmi ti je i vetmi qe ta fala dashurin pse ike pse as lamtumir s me the...
=Me nje puthje ma more zemren me nje tradhti ma helmove jeten si u bere aq i p ashpirt si ma helmove jeten me le ne vetmi por zoti esht i madh e aj me ndihmon ndoshta ne amshim ne dy na bashkon prind e mi na ndan por as at a zoti s do i lejon t jetojn ne paqe me gzime e harmoni se me ndan mu nga ty.....
-Po e pyes vehten pse i degjova prind e mi e u ndava nga ty tani edhe do martohna do bej femi po kut do i mbyll syt mendja gjitheher me rrin tek ty se do te dua gjithnji vetem ty zemer...per zemren tem
 
Top
view post Posted on 6/12/2009, 22:47     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


***Ndjenj e shkruar ***
(duke degjuar kengen e Muharremit – sa katile u tregove )
Do i bie sa me shkurt, sepse e di qe te shkruash ndjenjat eshte e pamundur, por un po mundohem ti pershkruaj, si te thuash po u bej nje skic.
Dhe gjithcka eshte per ty, jo per vajzat, apsolutisht jo, por vec per ty.
Kam njohur plot, natyra ime ka afruar aq shum sa jam merzitur nga falsifiteti, idiotesia, kotesia dhe plot gjera te kesaj natyre. Jam ndjer aq keq sa qe vetem kam pohur, duke tundur koken a dicka te till qe ato te mendonin se kishin vemenjen time, genjeshter ! Qe te gjitha njesoj, te njejtat gjera, te njejtat biseda te lodhshshme dhe monotone. Buzeqesh se duhet, per mirsjellje se sa si reagim. E di qe eshte shum falsifitet por ske ci ben, duhet te kerkosh qe te gjesh apo jo ? Dhe un kete po beja deri ne momentin qe shikimi im u thye ne bebet e kafta, pastaj lehtas rreshkiti ne floket kacurrela. Dhe mendova se ishte dicka kalimtare, si ato rete pas shiut te mbasditet por jo. Gabohesha. Ishte ndryshe, shume ndryshe. Bera cmos qe te te bija sado pak ne sy, ose te gjeja mundesine qe te flisja me ty. Nuk e simpatizoj menyren e nje te treti ne nje njohe prandaj mundohesha duke ber gjera te tilla. Ishte e pshmangshme, ti s’reagoje. Mundesia me afert ishte menyra qe asnjeher sme ka pelqyer,i treti i pashmangshem, jo per gje por me duket si te shohesh nepermjet nje pasqyre .Megjithse e adhuron pamjen perseri duhet ta shohesh nepermjet nje pasqyre qe se di a eshte fat apo thjesh rasesi qe u ndodh prane.
Gjithsesi ndjenjat e mia linden nga pershtypja qe kisha per ty, megjithse ste njihja. Te pyesesh sot per nje mendim per nje person eshte si ta shohesh boten nga kendveshtrime te ndryshme prandaj un se bera. Vendosa te te njihja. Mendoja se ndoshta pershtypjet sdo perputheshin me realitetin, por te dyja ishin nje. Dhe ajo qe un po kerkoja prej kohesh, ishte fare prane. Njeriu kur finalizon dicka qe i ka kushtuar shum kohe reagon keq, ndoshta sepse eshte i pa pergaitur. Dhe un isha i till. Por sdoja te te humbisja, sdo ja beja kete te keqe vetes. Por ti je kaq e mir sa un perpara teje vec belbezoja, fjalet me dukeshin pa kuptim, jo te nivelit tend. Ti je kaq e drejt, mendimet e tua jene si kristal, buzeqeshja jote rrezaton vetem miresi. Dhe un u marrosa, gabimi im qe e shpreha aq shpejt, por ky jam un, i shpejtuar si gjithmon.
Pastaj shikimi jot me turbullon, fytyra jote eshte engjellore, por megjithse sme vjen mir qe e pranoj por kur ti buzeqeshje ,bota eshte e imja. Dhe mbi te vetem ne te dy, se di por keshtu me dukesh mua, ndoshta do te qeshesh, por un keshtu ndihesha. Dhe ironia me e madhe ishte se sapo filloja te te thosha dicka s’mundesha ta perfundoja. Por pak a shum e perfundova ate qe kisha ne zemer, aspak ne menyren qe un deshiroja por gjithsesi arrita atje ku zemra ime kishte koh qe e enderronte. Spo them, dhe pranoj se rrethanat ishin ne disfavorin tim, prandaj dhe pritja jote me turbollonte. Nuk mundesha pa te par, nuk mund te te rrija pa te kujtuar, e then me bukur doja qe cdo cast te isha me ty. Por po te merzisja dhe e kuptova kete, sinqerisht them se i kuptoj gabimet por smunda ti shmang. Ta dish se fajtore per kete ishe ti, ti ishe qe me bere aq shum per vete ,ti ishe ajo qe vetem me nje shikim mund te ngrije pesh ndjenat e mija. Dhe un si te thuash isha viktima ne kuptimin e mir te fjales. Por un vazhdoja dhe u bera skllav i ndjenjave, ndaj vendosa te te kaloja pak koh larg teje, se ndoshta do me kalonte, se ndoshta fajin e kishin ato dite qe ishin aq kuptimplote per mua. Dhe them se koha vret dashurit e vogla dhe forcon ato te medhajat. Dhe ky ishte perfundimi , te dua aq shum saqe koha s’beri gje tjeter vecse I kristalizoj ndjenjat e mia. Nuk i vrau por u dha fuqi, nuk i zbeu por i zbukuroji, nuk i pakesoj por i shtoji. Dhe un akoma vazhdoj te vazhdoj te jem i cmendur pas teje. Gjithmon kam kerkuar idealen ,por kerkimet e mia ndaluan sepse idealen e gjeta. Je ti, kur dal perpara pasqyres shembellimi im je ti. Te pakten ajo pasqyra ime keshtu me tregon mua. Shihemi rrall, megjithse dua te te shoh me shpesh. Dua mos te te ket cast qe te na ndaj. Dikur tekstin e kengeve qe ti pelqeje un se kuptoja, sot i di permendesh, dhe ky eshte ndryshmi im. Duhet te te kuptoj dhe do ta bej me cdo kusht, te prmtoj. Je gjithca qe kam, te lutem behu pjes e jetes sime. Lejome te te behem dhe un pjese e jete tende. Sdo ket lumturi me te madhe, te pakten nga ana ime . . .
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 22:47     +1   -1




Filloj te shkruaj kujtiminper ty sot me mbushen me lot isha shum i lumtur ditet qe i kalova me ato dit vere te bukra te doja me shum se qdo gje jet gjithqka qe egzistone ne zemren edhe shpirtin tim ishe vtem ty harova edhe veten per ty kaluam plot 8 muaj se bashku ishin ditet me te lumtura te jetes time po nuk e dija se kto dit do te me sjellnin vuajtje e lendim ne zemren time mallkuar qoft 10 shkurti dita kur te pash me tjetrin qe 1 muaj e disa dit smund ta mar veten me del ne gjum me kujtohesh pa dashur rjellin lot spo mundem te duroj me spo mundem te vazhdoj jeten paty kam frik se do qmendem se para syve me del fytyra jotre zgjohem ne mengjes me shkonmendja tek ti aromen e trupit tend ende e ndjej e filloj te qaj si femi jami tash kjo vuajtje me shatroijami shtrir ne shtrat i numroj ditet e jetes sepse edhe ashtu em mir te vdes se te vazhdoj jeten pa ty e ndoshta nje dit do ta kuptosh se sa shum te kam dashur po de te jet shum von.
 
Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:05     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ne dasmen tonde Zemer do te vi...
-Do t ashikoj ata a esht me e bukur se ti...
-Nese dikush te pyet per mua...
-Mos ju thuaj qe un ne ket bot vetem ty do te duaa...
-Ne dasmen tonde zemer lotet kur tme pikojn...
-Eja e mi fshij me doren tonde
por ajo mos ta kuptoj...
-Dasma jote loqkmua me pikelloi e me beri me plot vaj.....
-Kur po me bie ndermend se un do isha tani nusja jote e veshur me VELLO TE BARDH...ty i dashuri im
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 23:05     +1   -1




Te gjithe thone se dashuria zevendesohet, por nuk eshte e vertet se dashurine qe pata dhe kam per ty te asnje se kam gjet. U rritem te dy qe ne femijeri, lam shum kujtime te njeri-tjetri qe nuk do i jetojm me dhe nuk do mundemi ti harrojm. Te kam dashur ZOGU IM dhe gjithmon do te dua, me mungon aq shum sa asnjeri nuk me kupton; duke menduar per ty vetmis dhe heshtjesh i jam roberuar.Nata e 12 prillit nuk me harrohet kurre se ka qen nata qe un te jam shprehur se sa te doja ty. Vitet e bukura qe kalova me ty nuk do i harroj kurre,kam qen njeriu me i lumtur ne bote, po se kuptoj perse u treegova kaq budalla qe te lash te ikje ate dite pa te pyetur se ku. Te lutem ZoGU IM kudo qe te jesh falem dhe gjej vend ne zemren tende te me falesh mu. E di qe lash nje shenje ne zemren tende duke te lenduar, te bera te largoheshe nga un pergjithmon. Duke pritur jam me shprese se plaga jote do te sherohet dhe do te kthehesh perseri,;`e di qe ti nuk beson ne falje se te humbet besimi.....
(Une)
Rendesi ka qe e ke kuptuar po mua te me harrosh se dashuria qe ishte per ty dikur ne zemren tende nuk e ndiej dot me. Kur te te shoh do te buzeqesh, po qe te futesh ne zemren time me nuk te le...........
 
Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:05     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Per ty po derdhi lotė

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit............
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 23:12     +1   -1




Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.I dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra.


LOVEE

I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetesoj atij te cilit dashurin qe kam ndaj tij nuk din ta kuptoj
edhe pse thone se koha hakmerret me harres dashuria ime per ty kurr nuk do te vdes
dhimbje e madhe per mua do te ishte ti harroj ditet me te lumtura te jetes sime.
sbesoi se do te lendohesh shume,ti ende se din q'eshte dashuria,ndaj smunde ta kuptoje prushin
e ndjenjave te mia.edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh por me zemer te dua
po te pre sme vuajtje e me vaj,dashurin tone ne zemer e mbaj!
kur mbi varrin tim te filloj punimi,kur mbi koken time te filloj vajtimi,kur mbi varrin tim vendohet
kurora,ateher dije I dashur se per jete te harrova
ne kete nate te qete pran dritares qendroj,shiqoje yjet ne qiell dhe vetem per ty mendoj
nuk me duhet kjo jete nuk me duhet kjo rini,kur ste kam afer meje…gjithmone do te vuaj per ty
dashuri,dashuri nuk thuhet kot fillon me puthje mbaron me lot.dhe nese kam lene diqka tek ti,
nje ndjene te vogel dashurie apo respekti,te lutem mbroje mos e fshij nga kujtesa e jote.
shume e rende jeta pa ty,sme ndalen lotet ne sy
zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
nese keta rreshta I lexon dhe shkrimin tim e dikton,vetem ne mua pak mendon dhe e din se zemra
ime ende te don…
s'kam besuar se me ike si era,s'kam menduar te jetoj pa ty,s'besoi se erdhi pranvera deri sa
s'pushojn ete lotojne keta sy
s'arrija te kuptoja pse kaq shume te doja.nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat mendoja.
per ty I dashur shume po mendoj dhe as nje qast nuk mund te harroj.pse keshtu po ndodh
as vet spo kuptoj,ndoshta bukuria jote aq shume po me terheq sa per ty mund te fali edhe kete
jete,nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s'jam me ne kete bote
mos pyet si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty I kalova.me premtove se
gjithnje vo te jesh pran meje.gjithmon do ti mabj mend kujtimet qe I krijuam se bashku
kisha dashur qe kurr mos te perfundojne ato dite.edhe nese kurr nuk me thua se me don edhe nese
kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S te une mbetesh qysh je kan qe nga biseda
e pare qe kemi bere…
edhe kenga e bilbilit pa ty me vuket vaj,edhe kur gezohem pa ty me vije te qaj
edhe pse ike nga jeta ste ndaj! kujtimet me ty ne zemer I mbaj
dashuria ime per ty do te mbaroj ateher kur nje piktor I verber do te arrije te pikturoj zhurmen,
e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.
eshte e pamundur te mos perendon dilelli,kur egziston nata
eshte e pamundur te jetojne njerzit gjithmone kur egziston vdekja
eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti
a t'kujtohet ajo nate,ajo nate e ftohte ,kur me le I dahsur duke qajte me lot
mbaje fjalen e dashurise kurr mos harro beshu besnik dhe gjithmon beso.por prej dites qe s'te pash
prej dites qe ti shkove,une per ty mendoj por ti em harrove
qka te shkruaj kur skam as fjale nuk kam as zemer te gjitha ti kam fale
 
Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:12     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


TY ENGJULLI IM....
E thelluar nė heshtjen misterioze rri pranė dritares dhe shikojė natyrėn.Asgjė nuk mė tėrheq as pamja e bukur e natyrės e asgjė tjetėr....
Lumturia,kėnaqėsia,gėzimi im janė shuar.
Ti tani je larg meje,shkove nė njė botė tė pa kthim,nė botėn e amshimit ENGJULLI IM....
Qė dita kur ike ti,nuk mė janė terur lotėt.Mė thanė se njė ditė do tė mė kaloj e tėrė kjo dhe do tė kem vetėm nė kujtime dhe nė ėndėrra,por joo unė edhe sot mbas 5muaj nuk po mundem ta bind vetėn se ti mė "ENGJULLI IM" nuk bėn pjesė nė mesin e tė gjallėve,por as i vdekur jooo sepse nga zemra ime dhe nga mendja ime nuk do tė shlyej pėr jetė e mot....
Kaluan ditė,javė,javėt u bėhen muaj e muajt do tė bėhen vite dhe unė ende do tė qaj pėr ty "ENGJULLI IM"....
Shumė plane pėr tė ardhmen ishin tė lidhura me ty.Ato u shuan por dashuria dhe kujtimi i qdo gjėje sa ishim bashkė do tė jenė tė pėrjetshme.....
Goditės qe lajmi i zi,qė mė erdhi.Humba dashurinė time te vetme.S'kam fjalė ta pėrshkruaj dhimbjen pėr humbjen tėnde....!
Ajo ėshtė thellė,shumė thellė nė zemrėn time....
Ti jeton nė zemrėn time dhe do tė mė mungosh shumė derisa njė ditė tė takohemi sėrish "ENGJULLI IM".....
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 23:12     +1   -1




KTHEHU
Pėrsėri nė kėtė natė ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymėn.Qielli ka ngjyrėn
e fjalėve boshe.Lotėt mė pikonin pa rreshtur,zemra kėrkonte dashurinė
e humbur,kėrkonte realitet me vėshtirėsi dhe mospėrfillje,por sė paku le tė jetė realitet.
Fillova t’i numėroj yjet qė rrinin tė zymur nė brendi tė qiellit,por ngadalė ata filluan
tė zhduken.Tik-taku i orės ishte instrument i vetėm nė veshėt e mi,por dhe ajo nuk
mė tregonte tė vėrtetėn.Kishte filluar tė agonte mėngjesi e ora mė tregonte mesnatė.
Dora ime zgjatej si lypėse saherė qė tė takoja,e ti nuk ofrove mėshirė pėr mua.Tė
desha aq shumė,jeta ime ishe ti.Tė prita ditė tė tėra se mos vallė do tė ktheheshe pėrsėri
tek unė.I numėrova muajt,vitet..por ti as qė mendoje nė rikthim.Tė ėndėrroj ēdo natė,
vetėm ėndėrra ėshtė vend takimi i vetėm pėr ne tė dy,e ėndėrra kėtė natė u zhduk.
Tė dua…mė beso.Unė smundem pa ty.Vallė,ėshtė kaq e rėndė tė mė falėsh dashuri?S’tė
kėrkoj asgjė mė shumė.Dua tė jemi bashk ashtu siē ishim dikur,tė ndjej pėrqafimin tėnd,
puthjen tėnde..I dua ata duar qė shtrėngonin fort duart e mia qė dridheshin saherė qė isha
me ty.Dua zemrėn tėnde,mė mungon..pa ty jam asgjė.Tani tė falė shpirtin duke imituar tė
vdekurin,e ti po mė ofron trėndafila tė vyshkur qė nė brendi tė saj shkruan:”Mė HARO,,...
Nė kėtė ēast nata sipėr meje e lėshoi perden e saj tė zezė,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarė.O Zot,unė jam rob i dėshpėrimit,por faj nuk kam!Kush ka parė qė viktima tė qajė
nga dashuria pėr vrasėsin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botė
me bore,nėn kumbana heshtjeje.Ti mė thua “largohu,, e unė tė lutem si fėmi.Jam
poezi e pashprehur pėr zemrėn tėnde.Emrin tėnd po e pėrmend por s’po mund t’a
thėras.Je aq larg.,nuk mundem tė tė harrojė kurrė.Tė lutem kthehu,kthehu edhe nė qoftė
se ajo ditė do tė jetė pas shumė vitesh,kthehu edhe sikur tė jetė shumė vonė.Unė do tė
pres derisa Zoti mė dhuron jetė.E nėse unė kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
tė mė thuaj Tė DUA.Nėn dheun e zi,nėn sandėkun qė trupi im do tė jetė I mbuluar,
ndoshta do tė tė dėgjoj,dije se vetėm atėherė do tė prehem e qetėsuar.E nėse nė atė
ēast fillon shiu,dije se janė lotėt e mi nga gėzimi.Kthehu…
 
Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:13     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


bie shi jashte ben shume ftohte por per cudi nuk e ndjej sepse prania jote me ngroh me mbush me gezim me ben qe te jem gjalle.ndoshta mendohet se ne kete moshe nuk e dime c eshte dashuria po a mund te me tregoje dikush erin e ksaj ndjenje qe ndjej per ty ti qe me ben zemren te rrah me shpejt dhe me ngadale njekohsisht me vjen keq qe nuk je afer meje qe te tregoj sa shume te dua se do te pres e se mezi pres qe te me shterndosh ne krahet e tu e me ne fund te jeni nje te du e jam e gatshme te pres e te tregoj kuptimin e fjales dashuri ....
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 23:13     +1   -1




ka koh qe vuaj nga nje semundje pa sherim prandaj shkova te mjeku qe te me jap sqarim o zoteri mjek jam e semure kam dhimbje ne zemer e di se per kete eshte vetem nje emer emri i atij qe e dashuroj dhe ne asnje menyre smund ta haroj jam munduar shoesh duke derdhur lot dhe pash perfundim por smund qe mos e dashuroj pasi qe dhimbja fare sme pushon kam ardhur te hi ne operacion ate njeri nga zemra me ma nxjer asnje gjurm te mos me lene .....por mjeku me keqardhje me tha per kete semundje sherom ska ai qe e dua sot po martohet tupanat po degjohen dua te shurdhohem qe mos i degjoj ne darsem dua te shkoj sdua ta shoh te lumtur me te sepse lumturia e tij zemren ka me ma thy te gjithe ne darsem festojne e kendojne a nuk po e shikojn se dikush vajton por ato nuk kan me e kujtu se ndoshta kur nuk e kan perjetu patjeter duhet me u largu dhendri aspak nuk me shikon se nje e pranishme ne darsem shum ka vuajtur aspak si ka interesu por fati do tja kthej ate shume keq do ta gjej........
 
Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:13     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek ti gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te shkruaj veq se te uroj fat me tjetren.Edhe pse i takon tjetres,zemra te do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te kem edhe nje her afer vehtes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur ndegjoja dhe po ata tinguj me than ti nuk do te jesh e imja dhe po ai tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te jesh i imi,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet e tua te embla vetem edhe nje here e ateher edhe po te vdes do vdisja me shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin e fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then me fal,e dija qe me doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,ame takon tashme mua?
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   534336 views
  Share