MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

poezi te ndryshme te bukura

« Older   Newer »
view post Posted on 30/12/2008, 17:06           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,096
Location:
DURRES

Status:


feminisht"

pse kaq shum po me vret mua
un qe shum.. oh sa shum te dua
mos me vrit, mos me lendo
dua te verteten, ma trego

me mesove dashurin...
puthjet, ndjenjat, embelsin
skisha frik me as nga bota
se pa frik isha e jotja

ne syt e tu gjeta nje bot
po sa shpejt u zhduk, u shua
buzet sflisnin me per mua
dhe pse feminisht me thoje
te dua...
pa ty...

spo kalon sot kjo nat
sa e gjat qe po me duket
ku do te jesh, shpirt, ne kte cast
un nuk jam .. shpirti me zhduket

se me dogje shpirtin.. kur ike ti
lotet nga syt ,me rane si shi
zemra me nuk ben tik-tak
kur zemren tende pran se ka

ku je i dashur ne kto momente
rruges shpesh degjoj komente
njerzit me gisht me ndikojn
se vetem pa ty tani me shikojn

ah more djal...

sa te bukura fjalet qe thoje
sa te embla buzet e tua
sa e brishte kjo dashuria
sa e hidhur sot vetmija


ti je...

ti je nje yll qe jeten ma ndricon
ti je nje enderr qe nga gjumi me zgjon
ti je si nje magji qe shpirtin ma pushton
ti je si nje krijes e rralle qe mua me dashuron

ti je jeta per mua
ti je thjesht fjala "te dua"
ti je libri qe un hap cdo dit dhe lexoj
ti je nje zemer qe un gjithmon pikturoj...

Si trendafil cel dashuria
ne mes te kopeshtit tim
dhe si nje kenge bukuria
s'me ndahet ne udhetim

Kjo bukuri mbi te gjitha mbetet
asgje mbi dhè se tund
me mua ecen gjer sa detet
te thahen der ne fund.

Nuk thahen detet zemra ime
graniti nuk firon
nuk ndalet era ne udhetime
se era vec vrapon.

Mbec me shendet...per ty ngre goten
mos u merzit o shpirt
sikur ta bredh me kembe boten
te gjej... por vetem prit 
PM Web  Top
view post Posted on 30/3/2009, 21:23           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,096
Location:
DURRES

Status:


Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj ....
 
PM Web  Top
ardita
view post Posted on 9/4/2010, 11:24     +1     Quote
te dua te dua deri sah te vdes se sa me don tih muh pergjigjjen poeh pres(L)
 
Top
te dua
view post Posted on 10/4/2010, 11:35     +1     Quote
shum poezi te forta shum bukur veq vazhdoni jeni te papar ju dua shum soni
 
Top
Zemrushja
view post Posted on 11/5/2010, 22:07           Quote
Buzt e tua mjalt e Buzt e mia sheqer hajde te Puthemi ta formojm një bombonjer(K)(L):D

ah ju pelqej? 100 lek per te folur me ty
2000 per te chatuar me ty
500 lek per te ardhur tek ti
....le qe'spo vij fare se po bika shi...


hehehhehe ah e mir ;)
 
Top
Tinaaa
view post Posted on 19/5/2010, 10:08           Quote
shummm poezi t bukuraa vetem vazhdoni kshtu kiss kisssss .....??? Te dua me don dashurija na bashkon kush na ndan per jet vetem vari i shkret...!!!
 
Top
rijonda
view post Posted on 12/6/2010, 19:31           Quote
nese ngjyra me mungon do ta prej gishtin tim po me gjakun qe me pikon do ta shkruaj nje kujtim

dy zemra qajn , dy zemra qeshin , dy zemra rrojn , dy zemra vdesim..............................................................................mpuqq............................................................................

te dua te dua deri sa te vdes per ty kam lindur per ty do te vdes

ti te lumi une te lumi pa nje puthje sna ze gjumi

36 shkronja ka alfabeti por shkronja R ne zemer me mbeti.............................................................. . ju shenone me cilen shkronj ju fillon emri juaj
 
Top
jetmire gashi
view post Posted on 2/10/2010, 10:47           Quote
si valt e detit te ardht lumturia si pllumba te bardh te ardht dashuria enrrat e juaja u befshin ralitet fat ne dashuri sot e 100 vjet
 
Top
view post Posted on 20/10/2010, 22:37           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,096
Location:
DURRES

Status:


Zemra e femres eshte gure, hyre brenda e s'del me kurre...
Zemra e mashkullit eshte hotel, kush ka qef hyn e del.

Nuk me zinte gjumi....dicka qe nuk me shqitej nga mendja. e di cfare ishte? Fytyra jote... buzeqeshja jote...gjithshka e jotja...sa e frikshme!!

Dashuria eshte nje ndjenje qe lind vertikalisht dhe perfundon horizontalisht.

Policia po kerkon nje person seksi, inteligjent, terheqes, te bukur. Ti mos u bej merak se ste gjen gje, po une ku te fshihem?
 
PM Web  Top
ymredin
icon1  view post Posted on 19/11/2010, 19:25           Quote
QUOTE (ardita @ 9/4/2010, 10:24) 
te dua te dua deri sah te vdes se sa me don tih muh pergjigjjen poeh pres(L)

:wub:
:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
 
Top
dini tesa
icon12  view post Posted on 2/2/2011, 01:12           Quote
per ty mendoj tesa per ty endroj qdo nat kur ti shikoj syt e tu te kalter
 
Top
gdhchfd
view post Posted on 11/2/2011, 19:22           Quote
nena
te dua ti me rrite
e dashura nen :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

mesuesja te kam dashum gjithmon dhe te dua edhe tash
falemennderit me mesoj te shkruaj e te lexoj
:huh: ^_^ :o: ;) :P :D :lol: :rolleyes: -_- <_< <_< :) :wub: :angry: :( :blink: :unsure: :blink: :ph34r: :alienff: :cry: :sick: :sick: :shifty: :woot: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
 
Top
rijadi
icon12  view post Posted on 16/2/2011, 19:54           Quote
:qeshtu me qet stil kerkujt spo ja rrasi pe shoh qe krejt qikat jom ka i plasii

:P :wub: :woot:

kesh ivogel e urrita shum me qika u halita ste thom qe te du as ste du ne rretsames mundesh me shku
 
Top
DaViii MccC
view post Posted on 16/3/2011, 17:20           Quote
qershi vogel e une u rrita ne preher te momes une uu rrita sdi me sku e as me llexu ne por ne shkoll sdu me sku
 
Top
fatbardh
view post Posted on 17/3/2011, 00:50           Quote
ishin gjermani amerikani dhe shqiptari ishin me nje restaurant dhe gjermani lypi fanta ndersa amerikani shpeps dhe shqiptari coca-cola dhe kamarjeri tha coca colen po ta bi por mos i thuj coca col por koka koll tha shqiptari po pse nje shok e ka emrin cali a me thir kali a hahahahah :D :woot: :P ;) :wub:
 
Top
35 replies since 30/12/2008, 17:06
 
Reply