MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Poezi te reja 2010-2011, Poezi 2010-2011

« Older   Newer »
  Share  
LEONORADURRESI
view post Posted on 22/4/2010, 18:41     +1   -1




Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
 
Top
view post Posted on 22/4/2010, 19:19     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 22/4/2010, 20:19     +1   -1




Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im
 
Top
view post Posted on 23/4/2010, 12:26     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Dy pika lot' per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy zemra te zjarrta, e duan njera tjetren edhe pse jan te larta.
 
Top
poezi
view post Posted on 26/10/2010, 16:08     +1   -1




`Jetoojjee jeeteenn saa s`Kiii Kriizz seee veqq jettTaa soohtttt SUPRIIZZ:(
 
Top
view post Posted on 5/11/2010, 00:24     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline





Sot ke diten e martese e un fundin e jeteses, ndoshta do te jem e gjalle, por njeri me shpirte te vrare.
Sot ti je shume i lumtur dhe me fal qe te pengoj por kjo zemer nuk eshte gur dhe smundi me qe te duroj.
Me fal qe ne fund ste them urime, por sma lejon dot zemra ime dhe nese ka nje ZOT me dhimbjen time o zemer ty ne DENOFT.
 
Top
vajztirane
view post Posted on 6/11/2010, 14:06     +1   -1




Kujtimi i hidhur per ty me vite te tera mos tretet dashurija ime ndaj teje si nje histori te mbetet .
Pas shum vite kur te kujtoj do te qaj un si femij do te kujtoj ty me mall qe me dogjne rini.
Te deshiroj qdo te mire shko rruges sate ste ndaloj per dashurin qe pate ndaj teje kjo
poezi le tna kujtoj.
Po jetoj me shpres sepse vdekja se shpejti do te me vie te me marr nga kjo bot pa
shiju buzet e tij.
Qe perher do te kujtoj aq sa pata mundesi ne vend te kujtimit po ta dhuroj ket shkret
poezi.
Qka me mbet ne kete jet pos ky fati im i zi me ndihmo te qajm se bashku moj poezi.
TE DUA VETEM TY

Ndoshta nuk jam aq e bukur ashtu siq ke enderruar ti,nuk jam princesh qe jeton ne pallat dhe ashte e mbushur me flori,un kam vetem nje zemer te mbushur me plot dashuri vetem kur te vdes do te pushoj duke te dashuruar ty.E di se nuk brengosesh per fjalet e mia se ti do te shkelesh mbi trupin tim si mbi nje lis te rrezuar nga era.Por un gjithnje do te bekoj ne dashuri fjala e fundit do te jet te dua vetem ty....
JETA MA DHA LOTIN

Jeta ma dha lotin ma mori buzqeshjen ma dha vuajtjen,ma mori shpresen ma mori gezimin,ma fali hidherimin, ma mori dashurin ma fali tradhtin ma mori dijenin ma fali varferin mi mori te gjitha qe kisha me par ma fali dhimbjen qe se deshiroja.Jeta por si nje lule qe lulzon dhe ndal nga dal fillon te vyshket eshte si nje det qe shendrrit erresiren eshte nje det i mbushur me lot te zhyt ne mendime e te tret ne bot.
QIRINJET PA SHPRES

Qirinjet e mi te ndezur jan dy njeri per mua dhe tjetri per ty fakt sa shum te deshta se mohoj por se te dua prap se besoj.Zemren ta hapa per te hyr ejo per ta thy nje shpirt pa mekat pa tradhti sdite ta fshehesh ket dashuri.Dshuria eshte pauri po dite ta ruash te mbetet gjithmon ty po e refuzove ket ndjenje sdo te lind perseri.Buzeqeshjet tua me mashtruan edhe fjalet e mia me kan tradhtu dhe te kam tregu se sa te du.Ti se kutpon fjalen tradhti spse kjo ndjenje nuk gjendet tek ti.Nuk po du me as me te telefonu as mesashet e zjarrta mos me te shkru por numrin tend spo mundem me harru.Oj shoqet e mia me besoni se dobesia me e madhe tek ne qendron kur nje djalit i tregon se e don ndoshta jam e re tju keshilloj por nga pesimet e mia po ju tregoj.Nga pervoja po ju flas i kam tregu qe e dua sepse kam mendu se edhe ai me don pak mua rend paskam gabu as ne enderr sme paska paramendu.Qdo gje ka fundin e vet dhe kur e kuptoni mos u deshperoni ju sjeni mekatar qe e doni sjeni fajtor sepse keshtu eshte kur jetojm ne nje bot tradhtar.Nje histori me te deshta tja filloj puthjet e zjarrta tja dhuroj deshiren e flaket me te me jetu tjetra ka per ta perfundu.SHum qka kam mbet pa i tregu edhe pse ditarin kam deshte me ja tregu vuajtjet per te me i lexu por keshtu qenka shkru bashk me te mos me jetu.....
NDOSHTA

Vitet po kalojn e un prap te dua,dashuria qe kam per ty kurr nuk u shua.Tani rri vetem ne nje dhom dhe fshij lotet qe rrjedhin si lum dhe ndonese si e qmendur te dua aq shum kam shpres se nje dit do te vish e do te me gezosh dhe ne perqafimi tend si e qmendur do te qesh e ndoshta prej gezimit do te vajtoj.Po un pres kot kur e di se ti nuk do te kethehesh dot.Ti me lendove per nje avantur te thjesht ti me braktise dhe me le te pres nje te ardhem te shkret,ndoshta edhe ti tani si un po vajton,ndoshta tani gabimin po e pranon,ndoshta kur te marresh vesh se zoti jeten ma ka marr do te vish dit e nat mbi varrin tim te qash.Ndoshta qdo nat do te me kerkosh pa pushim,ndoshta ne rrug si i qmendur do te bertitesh ''TE DUA''shpirti im.Ndoshta do te martohesh dhe baba i mire do te behesh por edi qe mua gjithmon do te me kujtosh,ndoshta do ti lutesh zotit qe e dhe ty jeten ta merr dhe te vish te un te hidhesh ne perqafimin tim te zjarrt ket tregim te dashuris per ty e kam keshtu te gjitha qka i kam perjetu ter keto vite me ty i kam shkru.Edhe pse sjemi bashk deri sa te vdes do te dashuroj po fati jon qenka i till qe dashuria jon te mbetet vetem nje deshir....
MALLKIMI

E mallkoj diten kur te takova
I mallkoj syt pse te shiqova
E mallkoj gojen pse te pershendeta
E mallkoj doren qe ta pata shtri
E mallkoj fjalen tende mirdita ti
E mallkoj prishtinen ku se pari her u pam
E mallkoj fatin qe pa ty mbeta
Mallkoj fatin per te cilin u ndam
Mallkoj jeten per genjeshtrat tua
E mallkoj zemren time qe u thy per ty
E mallkoj trupin dhe keta dy syt e mi..

I LUTA

E luta kohen te kthehet tmerreshem ushtoj.
E luta zemren te harroj ashper kundershtoj.
E luta syrin te mos qaj syri derdhi lot.
E luta doren te mos pershendes por ishte kot.
E luta veten tjeter kend te dashuroj jo tha kete smund ta bej.
E luta gojen te mos flas emrin tend e shqiptoj.
Bile ne enderr rri me mua me genje me thuaj te dua.
Se pa ty spo kalon jeta ne enderr prap ty te gjeta
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 6/11/2010, 20:14     +1   -1




Mjegull i dashurise

Kur ikja larg,drejt teje vija,
kur vija afer,ikja larg
per dreq me trembte largesia
dhe afersia behej cark!

As e kuptova si te desha,
nje mjegull pus,nje cmenduri
si nje poet qe shkruan vjersha
dhe ndez nje shkrepse i ben hi

Dhe ndoshta kjo ish dashuria
e cakardisur kuturu...
per dreq me trembte largesia
dhe afersia gjithashtu!
 
Top
view post Posted on 14/11/2010, 12:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nėse minutat nuk tė mjaftojnė, ose ke shumė kohė nė dispozicion dhe pas kėnaqėsisė nuk ke ēfarė tė bėsh?!
Njė marrėdhėnie seksuale mund tė realizohet nė 15/30/60 minuta ose…… nė njė ditė tė tėrė

E rėndėsishme ėshtė tė kapėsh momentin e duhur erotik dhe ta shijosh deri nė sekondat e fundit.

Ekspertėt zbulojnė tė gjitha teknikat pėr tė patur njė orgazėm tė shpejtė dhe tė furishme.

Sa herė vėshtron tė dashurin tėnd, tė ndizet njė ndjenjė e pafrenueshme e “ physical contact'', qė shtohet edhe mė shumė nė qoftė se e gjen gjysmė nudo dhe me njė shikim pasional si ai i Brad Pitt tek filmi “Troja”.

Mėkat nė qoftė se kėto momente kaq pasionale dhe erotike dalin atėhere kur i keni minutat e numėruara, kur miqte tuaj ju presin poshtė shtėpisė. Edhe pse koha juaj ėshtė e kufizuar pėr t'iu pėrkushtuar seksit dhe pasionit, ja ku janė teknikat pėr tė optimizuar kronometrin sikur tė ishte njė Olimpiadė.

Ēmimi? Orgazma si medalje.
Keni 20 minuta ?
Shfrytėzojeni nė maksimum, nuk ka kohė pėr tė humbur. Sepse nė qoftė se njė minutė ju ikėn duke u zhveshur dhe njė tjetėr duke u puthur, ju ngelen vetėm 780 sekonda pėr tė arritur atė qė doni. Nė fakt ėshtė vėrtet pak pėr njė raport komplet, atėherė ju duhet tė bėni ledhatime shumė tė nxehta sa partnerit t'i merret fryma. Seksi oral nė kėto raste do t'ju bėjė tė pėrjetoni vėrtet ndiesi tė thella.

Keni 30 minuta?
Lėvizni!
Organizo njė darkė nė shtėpinė tėnde dhe ftoje qė ai tė vijė mė parė. Por kur e sheh qė ai ėshtė duke ardhur dhe koha po ikėn atėherė “seanca seks” duhet tė jetė sa hap e mbyll sytė. Shtrihuni tek divani dhe rrini anash, nė mėnyrė qė fytyra jote tė jetė kthyer nga kėmbėt e tij. Nga ky pozicion strategjik mund t'i dhurosh njė orgazėm ‘'very strong'' partnerit. Para se tė bėni seksin oral hani njė karamele me mente qė ndihmon nė shtimin e fluksit tė gjakut nė pjesėt intime dhe kėshtu partneri do tė arrijė njė orgazėm tė shpejtė.

Keni 1 orė
E dije? Pėr 90 vajza mbi 100, orgazma ėshtė njė konfirmim nė qoftė se vjen pas 20 minutave, faza e ledhatimeve. Kėshtu qė 1 orė ėshtė mėse e mjaftueshme. Mund tė jetė rasti pėr tė provuar pozicione tė reja.
 
Top
view post Posted on 16/11/2010, 21:18     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Te jeshe vajze eshte veshtire qdo zemer e poshter te thot lamtumir…

Sa shume te deshta o moj dashuri por kurr nuk mendova se me del tradhti…

Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum T’pasna Duru…

Ku Je Ti Qe NuK Po Te ShOh Qka Ke VeShUr Qe NuK Po Te NjOh EmRiN TiM NgA ZeMrA E HoQe PeR Se GjAlLi FlAk Me Doxhe…

Kurr mos tė qesht zemra nėse e don tjetrėn! Syt kurr mos tu qelshin nėse e shikon tjetrėn!
Tu thafshin buzėt nėse e puth tjetrėn! Tė zaft gjuha nėse i thu tjetrės ” TĖ DUA…

Ich schlisse die augen und treum von tir und stell mir vor tu ligst neben mir ich spüre dich
du spürst mich und sage ganz leise ich will nur dich…

Ste du me letra ste du me rrena por te du nga shpirti dhe zemra…

Sikur qielli te ish leter
dhe deti te ishte boj,
nuk do shkruja asgje tjeter,
veq se ty te dashuroj,
e di qe sje per mua
po deshta te them TE DuA…
 
Top
jamdurrsake
view post Posted on 18/11/2010, 21:29     +1   -1




U mbushėn nje vite e gjus nga dhimbjet qė mi dhurove ti atėher
ende kur mė kujtohesh ti shpirti mė therr
nuk do tė thot se ste dashuroj
por nga dhimbjet tua tani atė koh tė mallkuar perkujtoj

nuk jam zemėr zez tė kėnaqem qė vuan ti
prap kam shpirt fisnike ndjej dhimsje pėr ty
ndoshta tė ngushllon emri im kur e shef
edhe pse mė lėndove ende kam shpres


pra kėshtu jeta vazhdon edhe pse nganiher
njeriu nga dhimbja vdekjen e lut dhe kėrkon
pra mos e mallko ate qė tė lendoj ty
se pari mallkoje vehten qe ke lendu dikend ti


e di se ne fillim te vuajtjes ėshtė nji fund dashurije
ajo tė bėn tė hidheruar i zbrazėt tė ndihesh
pra mendo qė nė at zbrazje nuk je vetėm
ėshte nji zemer lenduar qe ti dikur e ke hedhur


dikur te kam te kam mallkuar un qe me bere te qaj
tani mund tet them me vjen keq per ty
qe Allahu pėr mua ėshtė hakmerr



Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
 
Top
lejla1
view post Posted on 25/11/2010, 23:13     +1   -1




te dua te dua deri sa te vdes nje puthje prej teje gjithmon do ta pres
 
Top
princessa
view post Posted on 13/12/2010, 20:28     +1   -1




NE KLASE HYRI PROFESORI

hapen qanten me nxitim
nxori fletet dhe fletoren
tha se do te bjem hartim
vajza brune e trishtuar
per provim nuk kishte mesuar
djali anash kur e pa
beri copyn e ja dha
vajza brune e gezuar
hapi fleten me nxitim
por mbi te kishe shkruar
SA TE DUA SHPIRTI IM
 
Top
manuelabukuroshe
view post Posted on 26/1/2011, 23:26     +1   -1




Ku me ike ku humbe ku u trete njė plage ne zemėr me mbete njė zjarr qė kurr nuk shuhet njė emėr qė perjete ruhet Se di c'me ndodh kur jam me ty Kur me shikon me ata sy Kur me buzeqesh me ledhaton Koke e kembe ti me pushton.

Gjendesh diku larg,qe as vete s'mund ta paramndoj,se kur do te kthehesh fati do ta percaktoj. Si mund te jetosh pa muakur te mundon vetmianjeriu me gjysem shpresekur i mungon dashuria. Ndoshta ke gjetur dikeper ty te mposhtur vetmineper te luftuar


Dora ime sdo te ndaletvetem per ty do te shkruajnje dite te vone do ta kuptoshse per ty me zemer vuajMergimtare je ne kete boteshum larg je pa mua syte per ty me pikojne lotmos harro kudo qe je "Te Dua"Te lutem kur te lexosh keto fjale kupt


Ku me ike ku humbe ku u tretenjė plage ne zemėr me mbetenjė zjarr qė kurr nuk shuhetnjė emėr qė perjete ruhet Se di c'me ndodh kur jam me tyKur me shikon me ata syKur me buzeqesh me ledhatonKoke e kembe ti me pusht


O zemer e djegurTa puthje nje herePa le te kishe vdekurT'ja puthje nje here syteTa plotesoje deshirenLe te mbeteshe pa driteDo ti mbaje mend fytyrenEh si eshte ndertuar kjo boteThemelet dot nuk ja gjenGermon, por mundi te iken kotSe ne drite asgje nu

 
Top
jamdurrsake
view post Posted on 26/1/2011, 23:32     +1   -1




Nel silenzio


Insinuante nella mia mente

č il pensiero di te,

il tuo viso tra le mie mani,

i miei capelli tra le tue dita,

i respiri interrotti

da mille abbracci,

il tuo calore, la tua pelle,

il tuo profumo,

i tuoi occhi profondi,

che parlano in silenzio.

Desidero baciarti…

mentre ti bacio,

vorrei, poter fermare,

il tempo, ora…

in questo istante…

per sempre.





 
Top
123 replies since 29/12/2008, 15:17   37276 views
  Share