MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

Thėnie tė Famshme nga Jim Morrison

« Older   Newer »
view post Posted on 9/12/2008, 22:17           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Thėnie tė Famshme nga Jim Morrison:

Pėr Jetėn dhe Veten.....

1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

6. Me mire te humbasesh nje ēast te jetes sesa jeten ne nje ēast.

7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes. -Pėr Vdekjen, Trishtimin dhe Hidhėrimet e Dashurisė...

11. Prapa ēdo loje ekziston ideali i vdekjes.

12.Te gjithe kerkojne nje mik, por asnje nuk provon te behet i tille.

13. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.

14. Perse nuk na lejojne te dashurojme ...X vjeē kur mund te vdesim ne ēdo moshe?!

15. Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. -

16. Dikush pret shiun per te mos qare vetem. -

17. Jeta eshte veē nje enderr ne rrugen e vdekjes

18. Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova ketu. -

19. Dashuria eshte gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -

20. Nese juve ju mugon dikush ne bote, per mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!

21. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende. - Shume e vertete edhe per mua ne fakt dhe e di qe kam nje person te tille


.Peri keputet ku eshte me i holle(thenie e vjeter kjo,apo jo?
Version i ri mix by dj lepurushja:
Peri keputet ku eshte me i holle eshte i vetmi rast ku i holli tregohet me budalla se i trashi...

2.Kam provuar te ec kembezbathur rruges shtruar plot kujtime,aty ku kemba shkelte dhimbje aty
ku dhimbja shkelte dhimbje...

3.Sikur te na jepej gjithe fuqia magjike qe te lexonim mendimet e njeri-tjetrit,supozoj qe efekti i pare do te ishte shkaterrimi i te gjitha miqesive...

4.Merr pak dhimbje nga e imja ,shpirti im po te therret,po kjo jete po s'pati dhimbje kurre s'mund te quhet jete...

5.Sado te keqija qofshin ditet,pa to s'dua te mbetem ,qaj vetem ditet e bukura , se te keqijat qajne vetveten...

6.Cdo gje lind e vogel dhe pastaj rritet , vetem fatkeqesia lind e madhe , pastaj zvogelohet...

7.Ka kaq kohe qe cdo dite te shoh e me duket se te shoh per here te pare...

8.Te luftosh me veten beteja me e veshtire ,mbi veten te fitosh fitorja me e mire...

9.Mos me kerko-edhe pse dua te me gjesh...

10.Shkojini pas atij qe di,
Zgjojeni ate qe nuk e di se di,
Mesojeni ate qe e di se nuk din
LARGOHUNI NGA AI QE MENDON SE DI...

11.Miqesia eshte dashuri,minus sex ,plus arsye...,
Dashuria eshte miqesi plus sex dhe minus arsye...:Gezuar: :Gezuar
 
PM Web  Top
0 replies since 9/12/2008, 22:15
 
Reply