MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

A_POLLONLY_B

KETU JAN TE GJITHA POZICIONET E KAMASUTRES!

« Older   Newer »
view post Posted on 8/12/2008, 23:16     +1    
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Bashkimi i akrepit

google video hard di belen rodriguez.megaupload.ita

5_pozicionet_e_seksit_me_te_pr
Seksi tė gjallėron, tė rinon, tė forcon, tė bėn ta shikosh jetėn me sy tjetėr, ndaj dhe gratė e duan dhe mendojnė pėr atė aq shpesh sa edhe burrat, pėr tė mos thėnė edhe mė shumė.

Sipas librit tė famshėm Kamasutra ekzistojnė 69 pozicione seksi. Pasi femrat i kanė provuar tė tėra, kanė konkluduar nė 5 mė tė preferuarat (me tė drejtė), tė cilat do t’i analizojmė mė poshtė.

Por para se tė shkojmė atje do doja tė rikujtonim pozicionet mė tė njohura sipas Kamasutra.

Bashkimi i Akrepit
Bashkimi i Elefantit
Bashkimi i Breshkės
Bashkimi i Boas
Bashkimi i Maces
Pozicioni i Gėrshėrės
Pozicioni i Llotos
Pozicioni i Bambusė
Pozicioni i Misionarit
Pozicioni i Leruesit
Pozicioni i Hėnės
Pozicioni i Kallėmbit
Pozicioni i Andromakės
Bashkimi i Fluturės
Bashkimi i Bretkosės
Pozicioni i Kovacit
Pozicioni i kėrcimit tė misionarit
Pozicioni i Ibrikut
Bashkimi i Lopės
Pozicioni i hapjes sė madhe
Bashkimi i Midhjes
Bashkimi i Tigrit
Bashkimi i Gaforres
Bashkimi i Shqiponjės
Pozicioni i Lugės
Bashkimi i Oktapodit
Pozicioni i pėrputhjes sė pėrsosur
Pozicioni i Yllit
Bashkimi i Emeu (njė zog australian)
Pozicioni lėvizja e mullirit
Bashkimi i Deas
Bashkimi i Majmunit
Pozicioni i Tigrit
Pozicioni i Peshores
Pozicioni i tė dashuruarve
Pozicioni i Lėkundėses
Pozicioni Idra (emėr mbreti Indian)
Pozicioni Ying e Yiang
Bashkim i Pezulluar
Bashkimi i Ujkut
Pozicioni i Shtyllės
Pozicioni i Kalėrimit
Bashkimi i Bletės
Bashkimi i Antilopės
Bashkimi i Gazellės
Pozicioni i pemės me fruta
Pozicioni i Shėrbėtores
Pozicioni i Amazonės


Duke u nisur nga nje pozicion ku gruaja kalon me shpine partnerin,spostohet mbrapa derisa te mbeshtesi shpinen tek kraharori i burrit.
Per nje pozicion me komfort gruaja mund te shtrije kembet ne te njejtin drejtim me ato te partnerit.
Pro:
* pozicion origjinal,keshllohet per dashurine tantrike.
* Kontakt maksimal midis partnereve.
* Burri mund te perkedheli lehtesisht vaginen dhe gjokset e partneres.
Kundra:
* Nuk keshillohet per grate qe kane shqetesime nga shpina.
* Hapesira e levizjeve e kufizuar


Bashkimi i elefantit


Image and video hosting by TinyPic


Duke u nisur nga pozicioni lopthi(burri mbrapa gruas se perkulur),gruaja rreshqet me embelsi ne barkun e partnerit duke bere qe burri ta mbuloje teresisht.Gruaja mund te lere kembet hapur per te lejuar nje penetrim me te mire,ose ti mbylli per te shtrenguar me forte penisin ne vaginen e saj.
Burri mund te mbahet tek parakrahet per te lehtesuar peshen mbi gruan e per ta penetruar me me force.
Pro:
* Stimulim i shkelqyer i mureve te vagines dhe i pikes G.
* Burri njekohesisht mund te perkedheli barkun e gruas e klitorin e saj.
* Kontakti fizik maksimal midis partnereve.
Kundra:
* Liria e veprimeve thuajse hic per gruan e cila mund te ndihet e shtypur nga partneri

Bashkimi i breshkes
49-ff9b76a274

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit,partneret bilancohen ne krahe por embelsisht,duke evituar daljen e penisit nga vagina.
Pro:
* Pozicion intim e i embel te lejon te shihesh,puthesh pa u ndjere te dominuar.
Kundra:
* Hapesira e levizjeve e kufizuar dhe penetrimi pak profond.
* Rrezikon te dali penisi gjate barazpeshimit

Pozicioni i gersheres!

Duke u nisur nga pozicioni i Andromakes,gruaja bilancohet mbrapa tek kembet e partnerit.Ky pozicion keshillohet per te vonuar ardhjen e partnerit.
Pro:
* Lejon je stimulim manual te klitorit.
* Shikim eksitues per burrin.
* Pozicion i mire per te ngadalesuar orgazmen e mashkullit.
Kundra:
* Kerkon nje elasticitet nga ana e gruas.


Pozicioni i llotos!!45-6ef4373173Shtrire mbi shpine,gruaja perkul kembet duke i prezantuar vaginen e hapur partnerit.
Pro:
* Pozicion zbavites e origjinal.
Kundra:
* Kerkon elasticitet.
* I veshtire per tu mbajtur gjate dhe ndonjehere i dhimbshem per gruan

Pozicioni i Bambuse

8x1kyp
Duke u nisur nga pozicioni i misionarit gruajaj rreshqet nje kembe mbi shpatullen e partnerit qe njekohesisht sjell perpara gjurin e tij.
Pro:
* Pozicion zbavites,origjinal e shume akrobatik.
Kundra:
* Stimolimet jane te kufizuara.
* kerkon nje elaticitet te mire nga ana e gruas.

Pozicioni i misionarit
42-abeaf20141
Pozicioni me i njohur,i pelqyr ne menyre universale qofte nga ata qe kane eksperience dhe ata qe jane pa eksperience burri shtrihet midis kembeve te gruas.
Ndonje jastek poshte bytheve te gruas i lejon nje penetrim me te mire duke ndryshuar kendin e penetrimit te vagines.
Pro:
* Pozicion komfort e natyral per te dy.
* Liri levizjeje per burrin.
* Te lejon te shihesh e te puthesh.
Kundra:
* Liri e kufizuar veprimi per gruan.Mund te behet i merzitshem,duhet praktikuar me moderim.


Pozicioni i leruesit

209mzac
Shtrire ne shpine gruaja mbeshtet bythet ne ane te krevatiti dhe shtrengon me kembe vithjet e partnrit.Burri gjunjezohet ne dysheme per te penetruar duke mbajtur penisin horizontalisht,paralel me aksin e vagines.Burri mund te rri ulur ndersa gruaja shtrihet ne nje tavoline.
Pro:
* Pozicioni vertikal midis penisit dhe vagines provokon ndjenja ndryshe nga ato te provuara nga nje pozicion vertikal.
* Penetrimi i thelle stimulon muret e vagines.
* Pozicion eksitues sidomos ne variantin ne kembe.
Kundra:
* Prakticiteti dhe berja e ketij pozicioni varet nga lartesia e krevatit ose tavolines

Pozicioni i henes

2pq0z8p

Duke u nisur nga pozicioni ne gjunje,burri con kembet te shpatullat e gruas.Mund te perqafohen e te vazhdojne stimulimin duke dhene edhe shtytje vitheve te tyre.
Pro:
* Pozicion origjinal qe lejon nje penetrim te thelle.
* Stimulim i mire i klitorit.
Kundra:
* Kerkon nje elasticitet te mire te burrit.

Pozicioni i Andromakes
xbzbes
Burri shtrire ne shpine,dhe e dashura ulet siper tij me kembet e hapura me trupin teresisht drejt.Gruaja kontrollon teresisht thellesine dhe ritmin e penetrimit.mund te lere te lire deshiren e saj per te dominuar.
Pro:
* Gruaja ka nje kontroll total qe i lejon te fitoje besimin e te provoje levizje te tjera per kenaqesine e saj.
* Burri ka duart e lira per te provuar nje kenaqesi me te medhe mund te perkedheli gjokset per ti dhene me shume kenaqesi,bythet dhe klitoridin.
* Stimolim i mire i pikes G.
Kundra:
* Ndonjehere kendi i penetrimit mund te jete pak komfort per burrin madje edhe me dhimbje n.q.s. penisi perkulet.


Bashkimi i flutures
2hdy3wz

Nisur nga pozicioni ku gruaja eshte ulur mbi burrin,gruaja spostohet nga mbrapa duke sjelle kembet perpara ndersa burri shtrihet duke i mbeshtetur mbi krahe.Te dy levizin kofshet ne menyre rrotulluese,njeri ne menyre te kundert te tjetrit.Gruaja mund te perdori kembet per te filluar futjen dhe nxjerrjen e penisit te partnerit.
Pro:
* Pozicion origjinal dhe estetik.
* Hapesira midis dy partnerve lejon te shikosh veprimet e tjetrit.
* Varietet i madh ne levizjen e kofsheve.
Kundra:
* Pozicion shume atletik.
* Duart nuk nevojiten

Bashkimi i bretkoses
2pye4ya
Burri i shtrire ne shpine me kembet e hapura.Gruaja shtrihet mbi te ne menyre qe shputa e kembes te mbeshtetet mbi kemben e partnerit.Mund te perdore kete mbeshtetje per te levizur para-mbrapa trupin.Burri mund te stabilizoj pozicionin duke shoqeruar levizjet e duke e mbajtur nga vithet.
Pro:
* Pozicion origjinal e zbavites.
* Favorizon stimulimin e klitoridit.
Kundra:
* Hapesira e levizjeve e kufizuar

Pozicioni i kovacit

1zxxds2
Shtrire ne shpine gruaja,mbeshtet kembet e saj mbi shpatullat e partnerit te saj.Ky pozicion ndihmon ne nje penetrim sa me te thelle.Evitoni ta praktikoni menjehere pas preludit ose duhet te shikoni nese vagina ka arritur hapsiren maksimale.
Pro:
* Lejon nje penetrim total.
* I jep gruas kenaqesi shume te madhe mbi te gjitha nese burri vjen mbi gruan.
* I lejon burrit te realizoje deshirat e tij per te dominuar.
Kundra:
* Ky pozicion kerkon nje elasticitet te mire tek gruaja.
* Mund te jete i dhimshem nese penisi godet ne fundin e vagines dhe nese vagina nuk eshte e mire lubrifikuar

Pozicioni i kercimit te misionarit

2gvmse0
Duke u nisur nga pozicioni i misionarit,gruaja ngre lart bythet per te levizur ne menyre rrethore vithjet,anesore e verticale.
Pro:
* Stimolim i mire qe stimolon shume shpejt orgazmen tek burri.
Kundra:
* Pozocion i veshtire per tu mbajtur gjate,lodhes per te dy.


Pozicioni i ibrikut

rhr3hk

Gruaja ulet mbi partnerin e gjunjezuar me trupin drejte.Burri e penetron pastaj e perkul perpara duke mbajtur me nje dore bythet e me tjtren shpinen e shoqes.Gruaja munde te mbeshtetet mbi nje dore per te lekundur vertikalisht belin e saj.
Pro:
* Pozicioni i mire per te kaluar nga nje pozicion ulur ne nje te shtrire pa nderprere penetrimin.
Kundra:
* Pozicion atletik qe u keshillohet vetem burrave atletike muskoloz dhe partnerja e le

Bashkimi i lopes

jpg
Nje pozicion klasik qe eshte vleresuar ne menyre universale per nje eksitim dhe ndjeshmeri te jashtezakonshme per sa i perket te dy partnerve.Gruaja me kembe e dore ne toke penetrohet nga burri nga mbrapa qe mbahet mbi gjunje.
Gruaja mund ta bej pozicionin me te rehatshem duke perdorur ndonje jastek per te mbestetur berrylat.
Pro:
* Nje stimulim shume i mire te pjeses se perparme te vagines dhe te pikes G.
* Penetrimi eshte shume i ndjeshem dhe shume i thelle.
* Ne kete pozicion i jepet nje mundesi burrit per te prekur gjokset dhe klitorin egruas.
* Meqenese eshte shume eksituese per burrin i lejon atij te realizoje deshiren per dominim.
* Gruaja fillon te imagjinoj mbi partnere imagjinar.
Kundra:
* Disa gra mund te ndihen te nenvlersura nga pozicioni.
* Eshte shume e dhimbshme per gruan nese preket fundi i vagines

Pozicioni i hapjes se madhe

1trp6q
Duke u nisur ngaa pozicioni Andromakes,gruaja sposton shpinen mbrapa duke rreshqitur nje kembe poshte asaj te partnerit.Gjate manovres,duhet te beje kujdese te shtrengoje mire penisine e te mos lejoje daljen nga vagina.Mund te levize majtas djathts per te sperimentuar kenaqesi te reja.
Pro:
* Nje pozicion origjinal qe eshte shume komfort per secilin nga partneret.
* Penetrimi anash, ofron kenaqesi ndryshe duke stimoluar muret anesore te vagines.
Kundra:
* Rrezik i daljes padashur i penisit gjate nderrimit te pozicionit.
* Hapesire e kufizuar e levizjeve.

Bashkimi midhjes


2qs1c3d
Mbeshtetur mbi shpine gruaja perthyen kofshet mbi bark.Burri e mban nga gjunjet e perdor kofshet e gruas per tu mbajtur e per te lehtesuar levizjet para-mbrapa.
Pro:
* Penetrim i thelle dhe hapesire e mire levizjesh.
* Qe te dy kane nje stimulim te mire sepse vagina mbeshtetet ne penis.
Kundra:
* Mund te jete dhimbes per gruan nese penetrimi eshte shume i thelle e violent.


Bashkimi i tigrit


2exnf2h
Duke u nisur nga pozicioni i mistershem,gruaja afron kofshet tek gjokset.Lehtesisht ndryshon ndjeshmeria dhe thellesia e pnetrimit duke ndryshuar kendin e mbeshtetjes se kembeve.Mund ti mbeshtesi mbi vithet e partnerit per te rritur presionin e gjakut ne zonen e penisit.
Pro:
* Duke ngritur kembet, gruaja ndihmon ne nje penetrim me te thelle dhe ne te nejten kohe mund te kontrolloje dhe kenaqesine.
* Vithet e burrit ferkohen tek vulva e femres,duke favorizuar stimulimin e klitorit .
Kundra:
* Ndihet nevoja e nje elasticiteti sa me te mire nga ana e gruas,sidomos kur kembet afrohen tek gjokset.

Bashkimi i gaforres

24vi6o8
Gruaja i hipen duke i kthyer shpatullat partnerit te shtrire ne shtrat.Ai drejton penisin ne vagine duke u leshuar nga mbrapa dhe duke u mbeshtetur ne krahe.Mund edhe te spostohet vertikalisht duke perdorur kembet.
Pro:
* Gruaja kontrollon thellesine e shpejtesine e penetrimit.
* Burri mund te perkedhele gokset e partneres.
* Sensacioni i flokeve te gruas qe perkedhelin fytyren e burrit eshte shume e vecante dhe eksituese.
Kundra:
* Rrezikon te dale padashje penisi gjate levizjeve shume te shpejta e te pakontrolluara.

Bashkimi i Shqiponjes

250jcc5
Te shtrire ne krah 2 partneret perqafohen dhe gruaja shtrengon vithjet e burrit midis kofsheve.Burri perkul pak kembet per te lehtesuar penetrimin.
Pro:
* Pozicioni shume intim dhe ofron nje kontakt maksimal midis 2 partnereve.
* Thellesi e mire penetrimi n.q.s. burri perkul lehtesisht kofshet midis atyre te gruas.
Kundra:
* Hapesire levizjeje e kufizuar.

Pozicini i luges

20gk104

Gruaja zgjatet ne krahe me kembet e perthyera. Burri mbeshtetet mbrapap saj per ta pentruar dhe shume lehte mund ti perkedheli klitorin dhe gjokset,duke e puthur nga mbrapa qafen dhe veshet.
Pro:
* Pozicion i embel dhe shplodhes per perkedhelje intime ne cift.
* Gruaj mund te masturbohet me doren e partnerit per te arritur me shpejt orgazmen.
Kundra:
* Hapesira e levizjeve te vithjeve e kufizuar.

Bashkimi i Oktapodit

27yn29y
Shtrire ne shpine femra merr nje pozicion te perkulur duke mbeshtetur bythet dhe veshkat mbi gunjet e partnerit.Burri e ngre nga vithjet per nje kend e thellesi me te mire pentrimi.
Pro:
* Pozicion i thelle e komod per te dy.
* Burri mund te mbaj te lire nje dore per te perkedhelur trupin e partneres.
Kundra:
* Hapesire e levizjeve e kufizuar.

Pozicioni i perputhjes perfekte30cufdz

Gruaja zgjatet mbi burrin me kembet e perkulura per te lehtesuar penetrimin.Kur penisi ndodhet ne pozicionin e duhur mbyll kembet derisa trupat e partnereve te perputhen ne menyre perfekte.Gruaja mund te filloj stimulimin duke ferkuar trupine saj orizontalisht dhe anash tek partneri.
Pro:
* Pozicion shume intim qe ofron nje kontakt maksimal midis partnereve.
* Muret e vagines nese jane te ngushta favorizojne ndjenja shume intense.
* Keshillohet per dashurine tantrike.
Kundra:
* Thellesia e penetrimit dhe hapesira e levizjeve jane te kufizuara.

Pozicioni i yllit

wl2lvq
Gruaja e mbeshtetur ne shpine,shtrine kembet.Burri mbeshtet nje kembe mbi ate te gruas dhe e pentron anash duke u mbeshtetur ne krahet e tij.Mund te rrise kenaqesine duke ferkuar kofshet e klitorin e gruas.
Pro:
* Penetrimi anash i jep nje kenaqesi ndryshe si gruas ashtu edhe burrit.
* Vulva dhe klitori jane te stimoluara mire nga ferkimi i kofsheve te burrit.
* Secili nga partneret ka nje dore te lire per te perkedhelur e per tu puthur.
Kundra:
* levizjet e belit jane te kufizuara

Edited by durrsaku - 28/1/2015, 19:40
 
PM Web  Top
0 replies since 8/12/2008, 22:24
 
A_POLLONLY_B