MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

PRALLA TE BUKURA

« Older   Newer »
leonn
view post Posted on 30/11/2008, 17:20     +1     Quote
TE FTOHTIT
Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht.


BJONDiNA
Shkon nje biondin tek dentisti dhe ai e kontrollon dhe ja nxjerr nje dhemb ne anen e majt.Pasi ja nxjerr i thot biondines mos ha kurgja ne anen e majt.Ajo sapo doli nga dentisti e hanger nje byrek qe e bleu ne anen edjatht te rruges.


SHQIPTARI & BUBi
Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum.


ELEFANTI DHE MiU
Miu dhe Elefanti kalojne nje nate te nxehte seksuale, pas kesaj elefanti vdes, miu duke hapur varrin qan dhe thote: i mjeri une per nje nate kenaqesi tash duhet te gropoj gjate tere jetes.


GARA E POLITIKANVE
Nje dit jon shty Rugova,Thaqi edhe Ramushi kush pe bon nevojen e madhe ma shpejt me muzik.
I vjen rendi Ramushit,shkon ne WC edhe i thojn qfar muzike po don,ai thot popullore edhe ja lshojn njo popullore edhe ai e bon.
Masnej vjen thaqi edhe i thojn qfar konge po don,ai i thot njo rock,ja lshojn rock edhe e bon,del.
Hin Rugova edhe ja bojn qfar muzike po don ai thot,oo qfare dush ma shpejt se e kom veq sa nuk e lshova,edhe kur del prej wc-se kejt me nevoje te madhe i perlym,njerz e vetin pse je bo more kshtu,ai i thot po ma lshun himnin e flamurit e duhke mu qu n'kom! Hahahahha!


RUGOVA
Shkojn kshilltaret e Rugoves me e zgju prej gjumit
Rugoven per me ja kumtu lajmin se eshte vrar Hashimi. I
thon 'zgjohu se u vra Hashimi' e Rugova pergjigjet 'Auu e
paska vra Thaqi' Pergjumshem


GRUAJA E HASHIMIT


Ish kane gruaja e Hashimit pran telefonit dhe thirr dikush, kja lajmrohet kur e sheh se ne tel eshte nje vajze dhe aja jo bon, a eshte Hashimi ketu, kja ja kthen kush po e kerkon, ajo thot nje shoqe e shkolles se mesme, por kja pergjigjet kshtu a kurva e keqe a e din se Hashimi nuk ka shku ne shkolle te mesme.


PYETJE E NJE FEMIE
Nje dite nje grua del me djalin e saj 5 vjecar ne park. Duke ecur e shohin nje grua shtatzene. Djali e pyet nenen e tij
-Mami pse i eshte fryer aq shume barku asaj gruaje
dhe mami pak e turperua i pergjegjet
-Ajo ka pire shume uje dhe pastaj i eshte fryre ashtu barku
pas nje kohe djali prap fol
-Mami ishalla femija qe gjendet aty di te notoje


MARTESA E GABUAR
Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2004 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon se jo vallahi veq mahmut feratin e ngoj.


QYSH MUJ ME I KUPTU FEMRAT
Ni njeri ka qen tu udhtu me ni anije, dhe ju ka prish anija, edhe krejt udhtaret kan vdek, veq aj ka pshtu. Ka qen nje ishhull ngat aty, edhe aty ka shku aj. Aty e gjen nje llam magjike, edhe e ferkon edhe del gjini. Edhe gjini i thot thuj 3 deshira dhe une ti plotsoj. Ky njeri i thot me ma maru ni rruge prej kti ishullit deri ne qytet temin neper deti edhe rruga me qen 6 metra e gjane. Gjini i thot qysh bre qe sa kohe jom ne llame e spo te vjen gjynah mem shti ne ate pune te madhe. Aj njeri i thot ok pra tregom se qysh muj me i kuptu femnat? Gjini menohet menohet edhe i thot, sa metra te gjane e dashte qat rruge me ta maru?


KATUNDARJA
ka qen nje here nje katundare edhe nena e saj i thot mos e le as nje djal me te hyp.ajo i thot jo nuk e la kerkon.edhe nena i thot po veq nese ti me don mua edhe um ngon une tani vdes nese me rren.ajo i thot u be kerkon nuk e la me me hyp.edhe nje dit ajo niset per ne shkoll edhe e takon nje bari.ai bariu i thot a po don me kry at punen.ajo i thot jo se qishtu um ka thon nana ehe nese une e baj at pune ajo vdes.po i thot ai ani hajde hypum ti mu permi edhe nuk bahet kurxho.nejse e benje ate punen ehde kur kthehet qika ne shpi i thot nanes se vet.e moj nane qka me te kallxu.ajo i thot qka.ai kom myt njanit nanen.e pse i thot ajo.pse nuk e kom lan me me hyp ai mua permi po i kom hyp une atij permi edhe i ka vdek nana.


SHKOLLIMi
Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, te larte, fakultet,... mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresth.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti:"q'ka eshte puna me ty qe s'un po ze vend askund"?
"Paj une nuk kam shkolle fare" u pergjegj i gjori.
"Ti dil pas meje" i tha Komandanti.


POLICET DHE BARiU
Nje here nje polic me komandantin e vet "te dy te veshur si civil" kaluan prane nje lendine dhe pane nje bari me nje kope.
Bariu i pyet nese mundet tia numrojne se sa qingja ka ne kope,nese e gjente do ti jepte nje qingj.polici e gjeti dhe bariu i tha te zjedh nje qingj,ne te dale nga lendina bariu e pyet "a polic je" polici e pyet se si e kuptoi,bariu iu pergjigj "sepse ma more qenin ne vend te qingjit".


KERKA NUK JAN POLICIA JON
Kish qen nje dit nje polic edhe kish dal me per ta kerku nje banes me qira edhe rasisht e shef nje flet te bardh e te madhe me nje banderr edhe afrohet edhe eshef se po shkrun : leshoj banesen me qira . Polici troket ne banderr edhe e shef nje koleg i vetin edhe aj polic edhe e pyt pse po troket ne bander , ky tjetri ja kthen jam ka trokas se ta veti sa Kushton qiraja per nje muaj , ky tjetri kolega i vet i thot se trokit trokit se te kukan aty drita kall tekuka , e ka pas fjalen per driten e banderrit !


ORA
E pyet nje femije policin : xhaxhi polic sa eshte ora polici i thot edhe 10 min ne 8,tash femija i thot kur te behet ora 8 hajde hama mutin,dhe femija ik me vrap dhe polici e ndjek,e sheh nje koleg kete policin duke vrapu dhe i thot: ku po shkon me kaq vrap,ky i thot ai femija me tha kur te behet ora 8 hajde hama mutin,tash i thot ky polici tjeter,po kadale mer burr mos vrapo aq shpejt se ki kohe edhe 5 min.


HAJNAT
Jan kon dy hajna edhe i kan njek policia.edhe rasisht njeri hajn ik dhe shkon ne kish.edhe shoku tjeter pas 5 minutash ik edhe ai shkon ne kish,edhe hajni i 2-te pasi hyn ne kish shkon e futet nen fusanin e nje popodice(zoj e nderit)dhe pasi hyn policia nuk shohin asgje te dyshimt.hajni e shfrytzon rastin edhe ia prek kembet asaj popadices.edheajo nuk leviz,edhe e pyet ka po ke qef me te prek,ajo thot:prekma k…. se edhe une prej tyre jam tuj ik(ai ne tesha te popadices kishte qen shoku i tij qe ishte hy ne kish i pari)


USHATRi
nje nate nje ushtare ishte dehur dhe po kthehej ne ushtri ku pa pritmas pa kapitenin dhe nalet e i thot a mund te kaloi edhe ai ishte pit i thot po vetem rreshte per nje hehehhe............


XHENETi
Njoni kish pase nje shok ne angli dhe e pyt ne telefon allaile shok si eshet anglija ai i kthet e i thit xhenet vlla xhenet kush po vdiske ne kosov po i bishin ne angli ai i kthehet allaile ej kqyr bre mose po ma she stergjushin e pyte ku i ka lan letrat e baneses se po me qet habitati
 
Top
view post Posted on 14/11/2009, 11:44     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:

1) Peshkatari dhe e bukura e dheut faqe … 3

2) Pralla e tė shtatė vėllezėrve … 4

3) Tre vėllezėrit me tė bukurėn e dheut … 7

4) Ēangallozi … 13

5) Musa i vogė! e Divi … 18

6) Bilmeni … 22

7) Gėrzheta … 25

8) Feniēka … 28

9) E bukura e dheut dhe shtriga … 30

10) Nusja dhe syqerėza … 37

11) E blikura e dheut … 38

12) Shamakadiu … 66

13) Vrasja e dregjit … 72

14) Shtatė pllamė mjekėr e tri pllemė shtat … 82

15) Dielli e hana nė pasi … 86

16) Bija e hanės e dillit … 87

17) Pela Qyhelane … 91

18) Maii i Gastares … 94

19) Maro pėrhitlira … 100

20) Letėr pėr nė airet … 112

21) E bija e regjit e i biri i bulkut … 122

22) Bramadonia … 128

23) Xhymert Ahmeti … 129

24) Kush po i a ruen vorrin babės … 133

25) Ura e dhelprės nė Dbrė … 137

26) Plaka me nėntė djelm … 137

27) Hajduti dhe tri ēupat e plakut … 138

28) Vajza e meēme e plakut … 146

29) Ma i vogli vlla ma i dhimbshmi vlla … 149

30) Nemo Nemuēko … 152

81) E mori vėllai dhe shkoi … 155

32) Qoset dhe buiku … 157

33) Cmiri ndėr dy motra … 163

34) Tri dredha shpinės … 166

35) Vėr Kopan … 169

36) Kacamii … 172

37) Gjysma gjeli … 175

38) Kush pur,on han … 177

39) Gomari, qeni, macja e gjeli …

40) Zogla e dhelpna … 182

41) Tre qet e ujku … 184

42) Mini, bubreca e maēori … 185

43) Pulka dhe gjelka … 187

44) Daci dhe mit … 188

45) Mushka me zog … 189

46) Tre fiq nė qerre … 191

47) Njėqind ujq … 191

48) Prralla e rrenave … 193

49) Lopa e Nastradinit e marrimi i botės … 194

50) Kubetlliu … 197

Edited by durrsaku - 15/5/2010, 00:29
 
PM Web  Top
view post Posted on 3/12/2009, 21:43           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:


ishte java funit e shkolles dhe i klas e nji gjimnazi kishin provim ne praktik sexuale te
nesermen.
Pergatituni mir i thot presori, pa tjeter ja kthejn kto..
e nese erdhi dita provimit, tashi ne klas do u futshin me cifte nga 2, gjesej ishin 5 cifte.
futet cifti par e bojm, jo keq i thot presori 7
futet cifti dyt e bojm, mir i thot presori 8
futet cifti trre e bojm, shum mir i thot presori 9
futet cifti katert e bojn, shkerqyshem i thot presori 10
tashi presori po priste per ciftin e pest po ato spo vijshin, prit e prit presori kur nigjo ca ulerima
ka bangat e funit, shko me pa car kishte kur shef cunin dhe gocen e ciftit pest, uni po i bite
me gor dhe goca po u prishte me gishta...
"car Boni Ju Mer" i thot presori, kto ja kthejn: "SA PER I 5 O PRESOR
 
PM Web  Top
view post Posted on 10/12/2009, 18:51     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:


Mbreti me Zanat

Njė mbret, i ri nė moshė rreth 25 vjeē, i pa martuar,fronin e trashėgoi nga i jati.
Ai djalė ishte pak i ēuditshėm pėr mbretėrinė, sepse pyetjeve tė tija,tė pakėt ishin ata qė i pėrgjigjeshin! Bashkė me fronin,nėn urdhėrat e tij ishin edhe tė gjith ata qė i kishin shėrbyer me besnikėri babait tė tij.Njėri nga kėta,ishte njė kėshilltar,me gradėn gjeneral,i vjetėr nė moshė,rreth tė 60-tave dhe me flokė tė thinjur.
Njė ditė prej ditėsh, Mbreti dhe Gjenerali, kėshtu quhen nė pėrrallė,ishin duke biseduar nė dhomėn mbretėrore,rreth oxhakut sepse ishte vjeshtė dhe koha kishte filluar tė ftohej.
Nė ēengelin e oxhakut, ishte varur njė kusi me ujė, e cila pėrdorej pėr tė mos u tharė ajri i dhomės. Pėr njė moment nuk po fliste asnjėri dhe dėgjohej vetėm kllu-kllu i ujit qė valonte dhe tek-tuk ndonjėēik ujė qė binte nė zjarr,duke lėshuar atė zhurmėn karakteristike tė tij.Kush ka qėn mbret, e di shum mirė se ē'do tė them! Befas Mbreti e pyet Gjeneralin:
- Ēfar thotė Kusia?
Gjenerali qeshi! Duke menduar se Mbreti bėnte shaka,sepse nuk e kishte dėgjuar herė tjetėr kėtė lloj pyetje!Por Mbreti kėmbėnguli dhe e pyeti pėrsėri:
-Ēfar thotė Kusia?
Pėrsėri Gjenerali ja ktheu me tė qeshur:
- Kusia? Ēfar do thotė? Asgjė!
- Jo! - Ja ktheu Mbreti.- Ajo thot njė gjė!
-Po ēfar do thot Kusia?-Ju pėrgjigj Gjenerali me kureshtje.
- Atė dua tė gjesh. - I tha Mbreti i vendosur dhe prerė.- Pėrndryshe nuk meriton tė jesh pranė meje. Po nuk e gjete do tė pres kokėn.
Gjenerali e kuptoi se Mbreti nuk bėnte shaka,por nuk dinte si ti pėrgjigjej! Mbeti i shtangur dhe u ngrit rrėmbimėthi duke kėrkuar leje tė largohej.
- Ikė.I tha Mbreti,... Por ke tre ditė afat pėr t'a gjetur! Pėrndryshe unė do jap urdhėr tė tė presin kokėn!
Gjenerali u largua, duke mos e kontrolluar fare veten! Nė dalje tė portės sė jashtme, u pėrplas me Bahēevanin e pallatit.Edhe Bahēevani ishte njė burr i moshuar, pothuajse nė njė moshė ma Gjeneralin.
- Ej! Ku i ke sytė? Nuk shikon ku hedh kėmbėt? - I foli Bahēevani.
- Ou! Mė fal! Nuk e kisha mėndjen!- Ju pėrgjigj Gjenerali.
- Ku e kishe mėndjen?- E pyeti Bahēevani.
- Lėre mos mė pyet!- I tha Gjenerali.
- Po ti fol, se mund tė ndihmojmė!- I thotė Bahēevani.
- Nuk e di por...Kėshtu,kėshtu...mė ndodhi! I tregon gjith historin me Mbretin.
- Dėgjo kėtu.-I thotė Bahēevani.- Unė nuk tė jap dotė xhuvap,por e kuptoj se kot nuk tė ka thėn Mbreti! Kėto janė nga ato fjalėt qė...pėrgjigjen e kan nė hejbe,si i thotė njė fjale tė urtė! Po ti mos u mėrzit se nė njė fshat jeton njė vajzė e re, e cila u kthen pėrgjigje kėtyre pyetjeve.Ajo jeton vetėm me babanė e saj dhe ėshtė shum e zgjuar.Njė ditė larg ėshtė prej kėtej.- E sqaroj Bahēevani.
Gjenerali pasi e dėgjoj me vėmėndje,mėsoj edhe fshatin ku banonte vajza e zgjuar dhe vendosi qė tė nesėrmen nė mėngjez tė shkonte atje, pėr tė mėsuar pėrgjigjen qė do ti shpėtonte kokėn! Mezi priti tė gdhihej!
Sapo ēeli dita,i hipi kalit,i veshur civil jo me uniformėn ushtarake,qė tė dukej sa mė i thjeshtė dhe mori rrugėn pėr nė fshat.Me vehten e tij bėnte llogari, se si do gjente sa mė kollaj shtėpinė e vajzės! Si do hynte nė bisedė! Mendonte edhe ai ndonjė pyetje tė ngjashme me atė pyetjen e Mbretit.E bėri llogari qė nė tė ngrysur tė gjendej nė fshatin e duhur.Nė tė perėnduar tė diellit u gjend nė fillim tė fshatit tė adresuar.
Ai ishte njė fshat nė rrėzė tė njė mali tė lartė.Aty nė anė tė rrugės pa njė fshatar, i cili po lėronte (plugonte) tokėn me qe'! Pasi e pėrshėndeti,Gjenerali e pyeti nėse kishte zjarr pėr tė ndezur njė cigare,ndryshe nuk kishte se si tė hynte nė bisedė me fshatarin.
- Edhe zjarr kemi,edhe duhan kemi!-Ju pėrgjigj fshatari, njė burrė rreth tė 50-ave,me njė bujari karakteristike tė njė tė varfėri por fisnik!
Gjenerali i zbriti kalit, e la tė kulloste nė ledhin e arės dhe vetė shkoj u takua me fshatarin bujar.U ulėn tė dy ashtu siē ishin,mbi arėn e sapo lėruar dhe e drodhėn nga njė cigare, duke pėrdorur gjethet e kallirit tė misrit(lėpushka), nė vėnd tė letrės.Kėshtu ishte atėherė! Duke tymosur duhanin e fortė tė fshatarit,Gjenerali mendonte se si do vazhdonte biseda mė tej!
- Ka ndonjė Han nė kėtė fshat qė tė gdhihemi pėr sonte,sepse jam pėr rrugė tė gjatė?-Pyeti Gjeneral,pėr tė hapur muhabet,duke e provokuar.
- Han nuk kemi nė fshat, por..ti mos u mėrzit se e kemi njė copė kasolle pėr miq e pėr shokė!- Ju pėrgjigj fshatari.
- Tė fleminderit por..nuk dua tė tė bezdis se ke kalamjt e tu e familjen tėnde, e mė duket sikur do tė vė nė siklet.- Ja ktheu Gjenerali.
- Ooo ē'ėshtė ajo? Unė vetėm njė vajzė tė vetme kam.
Aha ! Mendoi gjenerali.Paskam goditur nė personin e duhur.Pėr kėtė u gėzua dhe e pranoi me kėnaqėsi ftesėn e fshatarit.Kėshtu qė kishte kohė tė mendohej edhe pėr "Kusinė" .
- Tė faleminderit shumė! -Ja ktheu pėrsėri gjenerali dhe u ngritė,pasi u ngritė edhe Fshatari, i cili filloj tė lėshonte tė dy qetė kurse parmėndėn e hodhi nė krah.U nisėn tė dy,Fshatari pėrpara dhe Gjenerali mbrapa.Gjenerali e pa tė arsyshme qė tė mos i hipte kalit por,pėr respektė ta ndiqte fshatarin mė kėmbė dhe kalin e mori pėr dore! Mbasi ecėn njė cop herė,gjenerali e pyet:
- Do mė ngresh,a tė tė ngre?
Fshatari u mendua njė cop herė." Po ky dreq!Unė kam parmėndėn nė krah!Ky kalin e ka bosh! Ēdo tė thotė me kėtė?" E kuptoi se ishte pyetje me tjetėr kuptim,ndaj bėri sikur nuk e dėgjoi.Vazhduan pėrsėri rrugėn.As Gjenerali nuk kėmbėnguli mė.Mė lartė rruga kalonte pėrmes varrezave tė fshatit! Atje ishte njė varr i freskėt.Gjenerali pėrsėri pyeti Fshatarin duke u drejtuar nga varri i freskėt:
- Po ky kėtu? Rron apo ka vdekur?
Pėrsėri Fshatari u mendua! "Ky e shikon qė ėshtė varrosur! Ē'do tė thotė me kėtė?"Pėrsėri heshti,pa kthyer pėrgjigje.Por edhe Gjenerali nuk i tha gjė.
Gjenerali mendonte se mbase gjente ndonjė kusi nė zjarr,e kėshtu do ishte mė e lehtė tė hynte nė temėn qė kėrkonte!
Mbas pak arritėn tek shtėpia e Fshatarit.Fshatari i foli vajzės sė tij dhe ajo doli nė oborr.Ishte njė vajzė rreth 20 vjeēe,me flokėt zeza,si pėnda e korbit,tė gjata qė i binin deri nė mes dhe e bukur nė fytyrė.Fshatari i dha urdhėr qė tė priste e nderonte mikun! Ajo menjėherė pas pėrshėndetjes, i mori kalin nga duart dhe duke e ftuar tė hynte brėnda nė odėn e miqėve,shkoi tė rregullonte kafshėn e lodhur.Duke u larguar Gjenerali vuri re se vajza ēalonte pakėz.
Gjenerali hyri brėnda nė njė dhomė tė vogėl, me oxhak,zjarri ndezur dhe nė zjarr vėnė njė kusi, mbi njė perosti! Sa u gėzua Gjenerali kur gjeti njė ambient tė tillė!Pas pak erdhi edhe Fshatari dhe i uroi mirseardhjen mikut,sipas zakonit,duke i dhėnė edhe dorėn.Pasi u takuan,Gjenerali pėrsėri pyeti:
- Ēfar thotė kusia?
Fshatari pėrsėri bėri sikur nuk e dėgjoi,pasi nuk dinte ēfar ti pėrgjigjej!
Pas pak erdhi vajza e cila u pruri kafetė dhe i uroi mirseardhjen edhe mikut tė sapo ardhur.Pasi pinė kafenė,Fshatari ju drejtua vajzės,tek e cila gjithmonė kishte gjetur sqarim pėr shum gjėra qė ai nuk i kuptonte.
- Moj bija ime! E ftova kėtė mikun nė shtėpi sepse ėshtė pėr rrugė tė largėt dhe mė erdhi keq qė nuk kishte ku tė gdhinte natėn!
- Po mirė bėre baba! Shtėpia pėr miq e pėr shok ėshtė e hapur!
- Po mirė po..ky ma ka bėr tre herė borxh, e unė nuk dija si t'i pėrgjigjesha!
- Ēfar tė tha baba?
- Po ja..e para! Kur po vinim lartė pėr nė shtėpi ky mė pyeti:"Do mė ngresh a tė tė ngre?" Unė nuk dija si t'i pėrgjigjesha e bėra sikur nuk e kuptova!
- Po mir tė ka thėnė baba! Ai tė ka thėnė:" Do mė llafosėsh a tė tė llafos?" Ju do kini qėn tė heshtur?
- Eeee! Ashtu ėshtė.Nuk po fliste asnjėri.
Aty Gjenerali u bind se vajza vėrtetė ishte e zgjuar.
- E dyta,-vazhdoi Fshatari-kur kaluam tek varri i ...filanit! Prapė mė pyeti: "Po ky,ėshtė gjall apo ka vdekur?"
- Po mir tė ka thėn baba! Ai tė ka pyetur: Ka lėnė trashėgimtar, apo ėshtė shuar fare?
- Aaa! Nuk e kuptova moj bijė.Po do mė falėsh se aq ma pret kjo rradake!- I tha Fshatari sė bijės.
Gjenerali tani mezi priste tė dėgjonte pėrgjigjen e asaj qė kishte marrė udhėn, e qė do t'i shpėtonte kokėn! I hapi sy e veshė, pa folur,pėr tė dėgjuar dialogun qė bėnin babė e bijė!
- E treta moj bijė! Sapo erdha kėtu mė pyeti:" Ēfar thotė kusia?" Unė prapė nuk dija ē'ti thosha! Flet kusia? Ndaj e lashė qė tė tė pysja!
- Aaa! Edhe kusia fletė! Pėr kėtė e kam fajin unė, se u mora me punė dhe nuk kam kohė!
- Po ēfar thotė kusi moj bijė?
- Kusia thotė: "Do mė hedhėsh ujė tė ul valėn,apo tė shuaj zjarrin?"
Kjo nuk i kishte shkuar kurrė nė mėndje Gjeneralit! Prandaj e pyeti Mbreti?!Tani kujtohej ai se pėr nga shkalla ....ishte ai qė duhej tė ngrihej e ti hidhte ujė kusisė!Tani gjenerali e ndiente veten tė ēliruar e tė pa mposhtur.Ai sapo kishte mėsuar njė sekret qė tė pakėt ishin ata qė e dinin!
Atė natė ndėjtėn deri vonė duke biseduar,hėngrėn, pinė,fjetėn, pa u zbuluar se "Miku", me tė cilin bisedonin ishte kėshilltari kryesor i mbretit!
Kur u ngritė Gjenerali nė mėngjez,vajza ju solli kafenė.Duke pirė kafe,"Miku" i thotė Fshatarit,me qėllim qė ta dėgjonte vajza dhe si do pėrgjigjej.
- Shtėpinė tė mirė e paske,por oxhaku sikur ėshtė njėēikė shtrėmbėr!- ( E kishte fjalėn pėr vajzėn qė ishte e zgjuar por ēalote pakė! )
Vajza e kuptoi, ku e kishte muhabetin "Miku" dhe ju pėrgjigj nė momentė:
-S'ka gjė! Dorė ustai ėshtė! Mjafton qė tymi ikėn drejtė!-( E kishte fjalėn se mjafton qė e kam kokėn plotė!...)
Gjenerali e pa se ishte vėrtet pėr t'u admiruar,e shum e zgjuar,prandaj u ngritė, u pėrshėndet,duke i falenderuar dhe u largua pėr andej nga erdhi!
Tė nesėrmen shkoi tek pallati i mbretit,i qeshur e i gėzuar.Kur e pa kėshtu Mbreti e kuptoi se do kishte ndonjė lajm tė mirė.
- Hė? -E pyeti, pa pritur qė ti thoshte ai.- E gjete ē'thotė kusia?
- Po.E gjeta!
- E ēfar thotė kusia nė zjarr?
-Kusia thotė: Do mė hedhėsh ujė tė ul valėn,apo tė shuaj zjarrin?
- Kush ta tha?- E pyeti Mbreti me njė mėnyrė kėmbėngulėse,pasi ishte i sigurtė se nuk ishte mėdja e tij!
- Vetė e gjeta!-Ja kthen Gjenerali duke u skuqur nė fytyrė.
- More..Qė nuk ėshtė mėndja jote!..Pėr kėtė jam i sigurtė.Por thuama se tani do ta pres vėrtet kokėn si gėnjeshtar!
-Gjenarali detyrohet t'ja tregoj,tė gjith historinė si i ndodhi,qė ju tė dashur "kalamaj" e mėsuat mė lartė.Por pėrralla vazhdon akoma!
 
PM Web  Top
view post Posted on 7/1/2010, 23:02     +1     Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Dheu nga Shqiperia

Shkon njeri emigrant ne Gjermani. Per te mos harruar atdheun kishte marre pak tokė nga Shqiperia,e kishte futur ne nje qese te vogel dhe e mbante me vete si hajmali. Sa po e merrte me vete copėn e dheut,i shkonte ne medje te vidhte apo te vriste ndonjerin,kur e harronte ta vinte,ishte krejt normal.S’po e kuptonte nga vinte ndryshimi dhe shkoi te nje prift e i tha qe i kishin bėrė magji. Prifti iu lut Zotit per shqiptarin dhe ky pėr mirnjohje i fali priftit gjėnė me te shtrejtė qe kishte,dheun nga Shqiptaria. Sa po zbret shkallet,degjon nje zhurme,kthen koken e shikon:Prifti po vidhte kishen.
 
PM Email  Top
view post Posted on 30/1/2010, 21:47     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:


E bija e henes dhe e diellit!

Na ishte njehre diku ne nje fshat nje gjuetar trim qe jetonte vetem nenen e tij. Nene e bir jetonin ne varferi dhe djali e nxirrte buken e gojes vetem me gjueti ne mal. Dikur ne shpellat e malit u shfaq nje Kuceder shume e eger qe vriste e hante cdo gje te gjalle qe shikonte. Njerezit ne fshat te cilet jetonin me shume me gjuetine ne mal filluan te vuanin nga uria. Askush nuk guxonte me te shkonte ne mal per te gjuajtur. Kucedra e eger dhe mizore kishte ngrene mjaft nga djemte e fshatit.
Gjuetari yne trim, vendosi dhe u nis per te vrare Kucedren ne mal. Shume u mundua dhe u pergjerua e jema qe ta ndalonte te birin te ndermerrte kete detyre, por nuk ja arriti. Vasha e tij kish kerkuar qe ai te vriste kucedren dhe gjahtari trim ngaqe e donte vajzen me shpirt, deshironte t'ja plotesonte asaj te gjitha deshirat. Por Lubija nuk kishte meshire as edhe per nje te dashuruar, madje u egersua shume kur mori vesh se dikush qenka nisur per tek shpella e saj per ta vrare:
Kucedra filloi te tallej me djalin qe sapo ishte futur ne strofkullen e saj me shpate ne dore. Ndersa djali u be gati ta godiste me shpate, Kucedra e terbuar vetem nje here goditi Token me force me bishtin e saj gjigand dhe mali u drodh. Djalit i ra shpata nga dora dhe mbeti i paarmatosur perballe Kucedres mizore.
- Tashti e kam gati darken me mish njeriu - Mendoi kucedra e gezuar dhe u be gati ta copetonte djalin.
- Ndal te lutem, i tha djali. Kur ika nuk munda te pershendes nenen dhe vashen time dhe do te kisha deshire qe ti them lamtumire miqeve dhe shokeve.
Kucedra e verejti me sy mosbesues, por djali i dha besen se do te kthehej perseri. Kucedra e dinte se kur dikush ne fshat jepte besen, e mbante sikur edhe te vdiste.
- Mire shko, i tha Kucedra. Por neser ne mengjes heret dua qe te jesh ketu.
- Te jap besen time, i tha djali dhe u nis per ne fshat.
Me lot ne sy, te qara e pergjerime, pasi u nda nga e jema qe nga meraku ishte plakur edhe me shume, mori uraten e saj dhe u nis per te takuar vashezen e dashur. Kur vasheza e mori vesh se cfare kishte ndodhur, tha me vendosmeri:
- Do te shkojme bashke tek Kucedra ne mal. Me kot u mundua djali ta ndalonte, vasha nuk degjonte te rrinte ne fshat.
Kur ne vend te nje njeriu Kucedra pa dy para shpelles se saj, u gezua pa mase:
- Ohh ohh ohh, tha e gezuar, nga nje mu bene dy.
- Nga nje nuk ke asnje, - u pergjigj vasheza me guxim. Une jam bija e Henes dhe e Diellit, Fjala ime sjell jeten dhe jo vdekjen. Mallkimi im bie mbi kedo qe mundohet te sjelle vdekjen dhe mjerimin. Ti o Kuceder mizore je pjelle e Vdekjes dhe sjell mjerim, ndaj une te urdheroj ty te shkosh perseri andej nga ke ardhur. Shko ne Ferr dhe digju perjete!!
Ne momentin qe vajza tha keto fjale, toka u hap, dhe flake e vullkan perpine Kucedren qe e lemerisur u zhduk ne fundin gropen e madhe te hapur ne mes te shpelles.
Djali ende i habitur nga vasheza, u gezua pa mase dhe e mori vashezen ne krah deri ne fshat. Atje ai teper i gezuar i dha dy lajme te mira nenes se tij te dashur: nusja e tij eshte bija e Henes dhe e Diellit dhe Kucedra ne mal eshte zhdukur pergjithmone.
Njerezit ne fshat u gezuan pa mase dhe te gjithe moren pjese ne dasmen e gjuetarit fatlum. Qe nga ajo dite, jeta ne fshat vazhdon e lumtur dhe njerezit jane te bekuar nga vasheza. Nese njerezit ne kete perralle ende jetojne, ato tregojne kete histori me shume krenari.
Jeta triumfoi mbi vdekjen dhe njerezit qe nga ajo dite jetojne e punojne te lumtur
 
PM Web  Top
gjani dhe bmw
view post Posted on 31/1/2010, 09:46           Quote
ishte nje dit dhe ni bmw e pash mu hidheru zemra ta blejė a jo dhe e bleva pas nje jave shkova me bmw te talent x

 
Top
view post Posted on 6/2/2010, 13:16     +1     Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


na ishin i here kafshet e pyllit dhe kishin jne te pare i pari ishte luani doktorr kishin ketrin nu u semure qeni dhe ketri u gjinte me pushime ate koh dhe nu u mlodhen kafshet e pyllit dhe thojshin ka semundje toke dikush tjeter thoshte e ka honger me sysh etj...na i cun haber doktorr ketrit qe te kthehej urgjent ne pyll se kishte jne urgjence[SIZE=14]dhe i shpjegun ceshtjen dhe i thane te gjitha cfre kishte ndodhur me saktesi .ok thote ketri dhe nisen arrin ne vend dhe fillon e viziton pas disa kontrollesh i thote qen o qen ne qoftese don me jetu me gjithmen hiqe mutin prej mensh oooooooooo thot qeni po pse mer jahu kaq keq qekam un ene nuk e ditkam po i thot doktorr ketri po nuk oshte e lehte mor doktorr i thote qeni vihu ti ne ven tem .doktorri thot:o le mutin o le jeten kaq kom per te thon i dashur qen.qeni:ok vendosa .doktorri thot o tallall do lajmerosh te gjitha kafshet e pyllit ku jan e ku sjan qe neser me tu gdhi ne shesh urdhni i lartmodhnis luani kush nuk vjen do merren masa te rrepta ,u tha o bo.erdhi mjesi o mlodhen te gjithe po nuk dite gjo asjnoni se per ce ishin mbledh mer fjalimin zevesi luanit :degjoni o te dashur motra dhe vellezer kafshe shpend kudo qe ndodheni
eshte per te falenderuar doktorri jon ketri qe po mban akoma ne gjirin ton vllain qen prandaj qeni do mari vendim suprem fjalen e ka qeni
(te dashur vellezer dhe motra falenderoj te gjitheve per pjesmarrjen e betimit tim vendimtare un qeni i quajtur murro i biri capit dhe i balos betohem se ppo me pate mo te ha m*t me varni me duren tuaj para se te vdes......ok te gjithe edhe qe ta shkurtojm pak kaluan koh dhe qeni u bo mire mas disa ditesh ai venodosi te haje prap m*t lepri qe po e runte i tregoi doktorr ketrit dhe lartmadhnise luanit ....therrasin tallallin dhe i thon neser te gjithe ne shesh....u tha u bo mirpo nuk dite asjni arsyen shko dhe qeni me te tjeret pa ditur qe dikush e ka pare ...ok filloi fjalimi e mori fjalen lartmodhnia luani i nxehur dhe thot sot do varim para jush qenin tashi qeni e kuptoi dhe menohet

jne djale kishte jne veti qe i levizte syri jnerezit kujtonin se e shkelte ai me vete dashje nusja po e runte kishte koh qe mos shkonte me ndojneren mirpo cndodh i gjori i filloi dhimja kokes dhe shkoi ne farmaci nusja mrapa sa hyni po ti ktu i thote burri nuses hic erdha te marr aspirina po po marr un e mir thot nusja:farmacistja urdhoni cfare deshironi??burri qyq thot aspirina dhe syu levizte per hesap te vet mirpo cndodhi??he farmacistja i dha prezevativa po ca jan?thote burri ate qe me kerkove thot farmacistja a me lujte syrin jo thot e kam me sebep mos tha farmacistja mire qe sme kerkove gjo mua se do ta kisha dhon pa mar vesh........... pimp
 
PM Email  Top
view post Posted on 12/7/2010, 20:30     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:


Nje turist belg ne Nju Jork shkon ne dyqan per te blere nje televizor.
-Ju lutem paketojeni mire,sepse dua ta coj ne shtepi.
Shitesi i cuditur i thote:
-Pse nuk shiten televizore ne Belgjike?
-Po,po shiten,por mua me duken me te larmishme programet amerikane... Cheesy Cheesy
 
PM Web  Top
view post Posted on 13/7/2010, 18:32     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:


Si baba, si djali

Flet njė ēift i ri bashkėshortor:
- Ēka mendon, e dashur, si do tė jetė djali ynė?
- I njėjtė si ti!
- Si po e di?
- Epo, shikoje, mė shumė e do biberonin sesa gjirin!

"Miqtė"

Pas njė miqėsie shumė tė gjatė, njė ditė miku e pyet mikun:
- Mė thuaj sinqerisht miku im, a ke fjetur ndonjėherė me gruan time?
Ky i hidhėruar mbrohet:
- Ēka po tė bie nė mend o njeri, kurrė nuk e kisha bėrė njė gjė tė tillė!
- Gabon, gabon, miku im. Do tė shohėsh, e imja ėshtė mė e mirė se e jotja!

Mė vonė

Pyet Rrusta drejtorin e njė firme:
- Kolegė, sa mund tė fitoj tek ju?
Drejtori:
- Nė fillim 200 euro, e mė vonė deri nė 500 euro.
Rrusta:
- Mirė fort, atėherė unė vij mė vonė!

Shpirti

I troket Hysenit vdekja nė derė:
- Kam ardhur pėr shpirtin tėnd.
Hyseni kthehet, dhe bėrtet:
- Razė, shpirt, po tė lyp dikush.
 
PM Web  Top
dreni
view post Posted on 20/7/2010, 10:43           Quote
gjegjez lopa e bardh milet viqi i vogel hidhet
 
Top
view post Posted on 30/7/2010, 20:07     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:


1 Titulli: provimi i hases e hyses
ish kan ni her hasa e hysa.e kishin ni provim,e per mi kalu ate provim e kishin ba ni dallavere. kur hini hasa n“provim profesori ia bani tri pytje:
qka hajna na? hasa i tha:
speca kastraveca patligjana e te tjera
me qka luftojna?hasa i tha: tenka automata mitroleza etj
a ka jete ne hane?hasa tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu. e kur hini hysa profesori iau kish nrru venin pytjeve.profesori e pyti:me qka luftojna na ? ai i tha: me patligjana kastraveca speca etj
profesori e pyti:qka hajna na? tenka automata mitroleza etj.
profesori i tha: a je budall ti? hysa i tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu

2 Titulli: mushkrit
u kanen ni njeri edhe ka shku me ble mushkri edhe kur i ka ble nipar i ka mshef te mushkrit kur u shku te arkame pagu k a kesh shum edhe aj shitsi ja ka bo kadal s po te bin mushkrit aj i ka nxjerr e ka than qe merri se veq bona hajgare e shitsi as qe e ka dit qe i ka vjedh

4 Titulli: Amerikani,Gjermani dhe Shqiptari
Na ishin nje hete Amerikani,Gjermani dhe Shqiptari.Ata kishin hyp ne nje ajroplan.Ne ato momente Amerikani po luante me kompjuter pas pak e kap kompjuterin pe dritates e hedh jash.Gjermani me Shqpitari i thon ce e hodhe be?Amerikani thot:ka sa te duesh ne AMERIK.
Pas pak Gjermani po luante me lodra luan sa luan i kap lodrat pi dritares i hedh jash.Amerikani me Shqiptarin i thon:ce i hodhe be?Gjermani thot:po ka sa te duash ne GJERMANI.
Pas Gjermanit vin Shqiptari ai e kap ni macedon pi dritares e hedh jash.Amerikani me Gjermanin i thon :ce e hodhe be ? Shqiptari thot:po ka sa duesh ne MAQEDONI . haha

5 Titulli: te berberi
ne njeri shkon te berberi edhe e pyet .sa kushton qethja e flokeve? ai i thot 10 euro. e rroja sa kushton ? ai ia kthen 5 euro zoteri.
Ani rruma kryt pra!!!

6 Titulli: nxenesi dhe puntori
nje nxenes nje dit shkon te nje burektore dhe e pyet puntorin a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se nuk ka , diten e ardhshme nxenesi shkon perseri ke burektorja dhe e pyet a ke 1001 kifle, puntori i pergjigjet se nuk ka, mbas pak kohe vjen pronari i burektores dhe puntori i thot se vjen nje nxenes dhe i kerkon 1001 kifle dhe pronari i thot puntorit me ia pregadit 1001 kiflet nxenes, te nesermen vjen nxenesi dhe i thot te njejten a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se kam 1001 kifle. -dhe nxenesi i thot se nuk ke me i shit asnjeher.

7 Titulli: dembelat
Ishin ra dy dembela me fjet,fryen era dhe e hap deren kur po ja bon njani dembel tjetrit allahile per sa koh mundesh me mbyll deren,tjetri i pergjigjet po per nja nje jav,ai tjetri po shikon i habitur edhe po i thote,,O KU JE RAKET BRE''

8 Titulli: SHQIPTARI
Ka qene nje here nje njeri te cilin e kishte derguar puna e vet me shku deri ne aeroport per me prit ni amerikan.kur erdh amerikani prej amerikes shqiptari ja boni qysh e ki emrin ky amerikani ja boni MAJKELL FORD ndersa shqiptari ja boni A KA MU SHTY ME KERRE A . UNE QUHEM PRA ISAK KAMIONI

9 Titulli: kryeministeri
kryeministeri Bajram Kusumi pasi e mori besimin e parlementit,menjher e lajmroj gruan e tij ne telefon dhe i thote : grue banu gati se sonte ke me fjete me kryeministrin ajo ja kthen thote :pse ae paskan lushu ramushin a...

10 Titulli : Maqorri

ishte nje maqorr i cili qante erdhi ni mac ja beri pse po qan ia ktheu maqorri pata qef

11 Titulli : Shqiptari Serbi Dhe bullgari

jan hyp ni banes te madhe e dh e kan than hajde kush po kcen e nuk po mytet ka kcy serrbi u rame kry e dhe u myt ka ksy bugari e dhe aj u ra me kam po u myt kur ka kcy shiptari u ra me shpin e dhe u myt taksirat e ka pas
 
PM Web  Top
eldona
view post Posted on 6/9/2010, 16:31     +1     Quote
1 Titulli: provimi i hases e hyses
ish kan ni her hasa e hysa.e kishin ni provim,e per mi kalu ate provim e kishin ba ni dallavere. kur hini hasa n“provim profesori ia bani tri pytje:
qka hajna na? hasa i tha:
speca kastraveca patligjana e te tjera
me qka luftojna?hasa i tha: tenka automata mitroleza etj
a ka jete ne hane?hasa tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu. e kur hini hysa profesori iau kish nrru venin pytjeve.profesori e pyti:me qka luftojna na ? ai i tha: me patligjana kastraveca speca etj
profesori e pyti:qka hajna na? tenka automata mitroleza etj.
profesori i tha: a je budall ti? hysa i tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu

2 Titulli: mushkrit
u kanen ni njeri edhe ka shku me ble mushkri edhe kur i ka ble nipar i ka mshef te mushkrit kur u shku te arkame pagu k a kesh shum edhe aj shitsi ja ka bo kadal s po te bin mushkrit aj i ka nxjerr e ka than qe merri se veq bona hajgare e shitsi as qe e ka dit qe i ka vjedh

4 Titulli: Amerikani,Gjermani dhe Shqiptari
Na ishin nje hete Amerikani,Gjermani dhe Shqiptari.Ata kishin hyp ne nje ajroplan.Ne ato momente Amerikani po luante me kompjuter pas pak e kap kompjuterin pe dritates e hedh jash.Gjermani me Shqpitari i thon ce e hodhe be?Amerikani thot:ka sa te duesh ne AMERIK.
Pas pak Gjermani po luante me lodra luan sa luan i kap lodrat pi dritares i hedh jash.Amerikani me Shqiptarin i thon:ce i hodhe be?Gjermani thot:po ka sa te duash ne GJERMANI.
Pas Gjermanit vin Shqiptari ai e kap ni macedon pi dritares e hedh jash.Amerikani me Gjermanin i thon :ce e hodhe be ? Shqiptari thot:po ka sa duesh ne MAQEDONI . haha

5 Titulli: te berberi
ne njeri shkon te berberi edhe e pyet .sa kushton qethja e flokeve? ai i thot 10 euro. e rroja sa kushton ? ai ia kthen 5 euro zoteri.
Ani rruma kryt pra!!!

6 Titulli: nxenesi dhe puntori
nje nxenes nje dit shkon te nje burektore dhe e pyet puntorin a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se nuk ka , diten e ardhshme nxenesi shkon perseri ke burektorja dhe e pyet a ke 1001 kifle, puntori i pergjigjet se nuk ka, mbas pak kohe vjen pronari i burektores dhe puntori i thot se vjen nje nxenes dhe i kerkon 1001 kifle dhe pronari i thot puntorit me ia pregadit 1001 kiflet nxenes, te nesermen vjen nxenesi dhe i thot te njejten a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se kam 1001 kifle. -dhe nxenesi i thot se nuk ke me i shit asnjeher.

7 Titulli: dembelat
Ishin ra dy dembela me fjet,fryen era dhe e hap deren kur po ja bon njani dembel tjetrit allahile per sa koh mundesh me mbyll deren,tjetri i pergjigjet po per nja nje jav,ai tjetri po shikon i habitur edhe po i thote,,O KU JE RAKET BRE''

8 Titulli: SHQIPTARI
Ka qene nje here nje njeri te cilin e kishte derguar puna e vet me shku deri ne aeroport per me prit ni amerikan.kur erdh amerikani prej amerikes shqiptari ja boni qysh e ki emrin ky amerikani ja boni MAJKELL FORD ndersa shqiptari ja boni A KA MU SHTY ME KERRE A . UNE QUHEM PRA ISAK KAMIONI

9 Titulli: kryeministeri
kryeministeri Bajram Kusumi pasi e mori besimin e parlementit,menjher e lajmroj gruan e tij ne telefon dhe i thote : grue banu gati se sonte ke me fjete me kryeministrin ajo ja kthen thote :pse ae paskan lushu ramushin a...

 
Top
leonn
view post Posted on 23/9/2010, 19:25     +1     Quote
Njė njeri kishte njė kalė dhe njė gomar. Kur njėherė ishin duke udhėtuar, gomari i tha kalit:
- Merr pak prej barrės sime, tė lutem, qė tė mbetem gjallė.
Kali nuk e dėgjoi. Kėshtu gomari, nga lodhja e tepėrt, u rrėzua dhe ngordhi.
 
PM  Top
view post Posted on 23/9/2010, 19:27     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,961
Location:
DURRES

Status:


Pylli ishte zgjuar si pėrditė. Zogjtė fluturonin dhe i jepnin pyllit ėmbėlsi me cicėrimat e tyre. Kafshėt luanin me njėra-tjetrėn. Tė gjithė ishin tė gėzuar.
Por, papritur, kėtė atmosferė tė bukur e prishi njė e qarė. Lepurushi, ketrushi dhe iriqi qė ishin duke kėrcyer ndėrprenė vallen dhe u drejtuan nga vinte e qara.
Kur miqtė panė njė arush tė vogėl tė ulur mbi njė gur dhe qante.
- Pse po qan? - e pyeti lepurushi.
- Kam humbur babin. - tha arushi duke qarė.
- Po si e ka emrin babi yt? - i tha iriqi.
- Babi. - tha arushi i vogėl.
 
PM Web  Top
27 replies since 30/11/2008, 17:20
 
Reply