MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

Poezi Qesharake!

« Older   Newer »
view post Posted on 2/11/2008, 13:08           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:Hajde per hajr,per hajr
ne darsem po duka me te ardhe
dhe nese mbiemrin ia nderron
ishalla experte nuk ja bone.
Ti Me Je Si Rrot Traktori
Prekolicen Kush Ta Mori,
E Prej Lloqit Kush Te Nxori,
Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI :
Hajde Tash Dirdhe Prekolicen
Tash Deshe Traktorin
Se Po Du Me Ta Pa Akumulatorin,
Po Du Me Ta Pa E Me Ta Dhez Motorin,
Me Ta Dhez E Me Ta Kall Me Shpejtesin E Par,
Me Shpejtsin E Par E Me Te Dyt Po Du Qe Me Ty Me U Shetit
O ju pruft e mbara oj shoqni
se e hapur eshte dera per miqasi
skam qare pa ju kallzue
se edhe asaj experte
mbiemri ka me iu vnue
bile edhe n'dardani kam me e regjistrue
Shkuam nė arė me veturė
Dashuri s’ngopeshim dot,
Kur u humbėm nė njėri tjetrin
Ėndrrėn na e prishi njė tėrrnakop!!

Thellė nė sy ty tė shikoja
Humba aty nė brendi
Kur kujtoja se pėr mua lotoje
Pash se tė kishte rėnė qerpiku nė sy!


Tė mora pėr dore
Shkuam andej nga liqeni
Mu atėherė kur ty tė puthja
Tė gėlltiti peshkaqeni!
(po ku ka peshkaqen nė liqe se??)
Dikund eshte me lire nje ore 50-cent
Flasin ndermjet veti deri ne oret e vona
E shef me kamere e i flet me shkronja
Qoft mallku sahati shkreti qe u morrem vesh
Ti ma bone bllok moj zemer une bana refresh

Na u ka kyc lulija ne msn te shpija
Send jolla sherr jolla, open jolla sherr jolla
Cancel jolla sherr jolla, enter jolla sherr jolla

Na u ka kyc lulija ne msn nickname
Me vija don me gjet frajer

Na lulijen e marrim ne shpi se na vllaun e kemi I-P
Hajt lulije sille veturen me printer ta shtypim frizuren

Qaj lulije o me pika loti na qejzin ta rujna ne floppy
Kce lulije fustanin me lule vllau i jone ty te ka gjet ne google

Na lulijen shum e dojna ne 6 sahati o e ristartojna
Se lulija jone ka shume kulture na i qet cajat me tesature

Po vjen msiti tu qesh me hare na bakshishin ja qesim ne CD-e
Jemi rahat e sun na hyn virusi ne te dyve na bashkojm mausiOh moj Vajz je ba Dallavergji,
Zemren tem ti ku e Ki,
Me ma pru pa ardh Terri,
Se pasha Zoten te na“zan Sherri,
Me ma pru sa ma Shpejt,
Se me Thik ti ka“puti Dejt,

Kesh i urt tash u bana i Shtir,
Ta pi Gjakin si Vampir,
Jam Lugat e jam Dragull,
Ti sa“kuqi Faqet Shpull.
Sukur Morr rri tuj Kcy,
Kerkush sa“po ta ma“bush at Sy,

Ne Hund lesh hala sa“ki Has,
Sa“mundesh me lujt si me Shok ne Klass,
Se knej na“llapi kerset Huni e Dajaki,
Te bahet Shpina ma But se Barki,
Duhet me pas bes e jo me Tradhtu,
Un te dua ty,sa me don ti Mu.
Zemra jote pot qet Flak,
Met kap ndor tbaj Sallat,
E ki Kryt si Kupurdh,
Rrin tuj kesh sukur Qyr

Rri mir mos e nguc DJALIN,
Vjen e nflok ta qet Morrin,
Rrin si budallic tuju Kru,
Prej sikletit duhet Flokt mej Rru,

Tkish dal Kryt sukur Cic,
Vin Sorrat met Glacit,
Tash po e din se kush jam Un,
Qa pom kqyr si Majmun,
Me kujtohet hala ajo dite kur une ty t'pash,
me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
prej parfemit fallc n'dy gjujte rash,
numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,

Moj e keqja neper Prishtine,
se ki vendin as n'vitrine,
kur t'pash ate dite ne kapigjik,
ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

Shminka jote shpejt fshihet,
era e djerses me kilometra t'nihet,
fytyra jote si leter grithse,
kryt si te maqines thithse,

Moj e keqe ne internet,
t'shkojne jarget si sherbet,
vathet e medhaja si tepsi,
floket e bardha si jamboli,

Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
me tesha pembe gjith veshesh,
kepucet e kuqe si patligjon,
kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

Eh kuku" t'pat thone nona,
shko laju oj qike e jona,
neper kmish tu kan lepit shume bombona,
shko bleji nja tri shampona,

Kshilla e jeme per ty ish kone,
ma pak me fol e me nejt ne dhome,
pse s'pe bon ti moj loqki nje ndrim,
shko bre te lutem laju me varekin.
GURBETI

o gurbet o gurbet
si na prishe ti ket jet
qka na bane mor gurbet
me kto viza na tranove krejt

qyre djali don mu feju
me nje vajz me vizen C
qyre vajza qka po thot
ti mor djal qe po me don mu
a e din se ty nanen edhe baben
ne shtepi un sta du

ndaq ti me mu mu feju
ndaju nga prindit e tu
se valla un smuj mi duru
ndaq ti me ardh ne gurbet
keto kushte un ti qes

edhe nja du me ta than
qe kur te vje ne gurbet
mos mendo qe bahesh mret
shkon ti pun te renda me punu
se pare duhet me fitu
duhet me fitu shum para
se mu me duhen per me dal
te shtunen ti punon un me shok e shoqe
ne muzik shkoj
ne dritare rrija une
ne dritare rrije ti
buke me gjalp haja une
buke me gjiz haje ti
EH Dashuri, dashuri...........
PREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYT
KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTU

JA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR
PER ME GJET NJE QIKE TE MIRE
KAM VENDOS EDHE PIKE
U NJOFTOVA ME NJE QIKE

TUNG I THASH QKA PO BAN
UNE JAM BACA SHABAN
TUNG ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA SELVI

UNE E VESE PER DASHURI
KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI
AJO ME THA O BABALOK, LARGOHU
SE TA FUTA BLOK

OK I THASH NUK TE LUS
PO TA FUTI NI VIRUS
NUK ESHTE GAJLE THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOO
POLITIKEN KEMI NE GJAK...

Jemi popull
Me tradita
Rrojme pa uje
Edhe pa drita.

Jemi popull i vogel
Me drejtues te nalte
Nuk bindemi aq lehte
Politiken kemi ne gjak.

Jemi popull
Me emer te madh
E gjithe bota
Ne goje na mban.

Na mban ne goje
E na ka zili
Qe ne kemi
Njeqind parti.

Por te gjithe
Te thone c'te dojne
Ne politiken
S'do ta leshojme.

Shume parti
Jane me te vertete
Si kemi per ndonje hall
Por i kemi per qejf.

Qe te gjitha partite
Rrfshin sa malet
Qe na i qajne
Te gjitha hallet...

P.s. e huazuar.........
e kam vendos mos me pas pun me ty...
zdua ta qaj koken me ty...
se ti mu mushknit mi ke nxi
per ty harxhova shum pare...
OJ E POSHTRA CIGARE

Kryetar Suxhuku

Syrgjyn gjallė e syrgjyn vdekur,
ne po hajmė suxhuk tė pjekur.

Me bagėti e me bujqėsi
krejt n’suxhuk i kemi shti.

Ku e lam e ku na mbeti
Pa suxhuk po kris qameti

Vaj vatani e mjer mileti,
edhe komshive I ka hy lezeti.

Do tė shkrihem e venitem,
pėr njė copė po shkaravitem.

Kem lidhe besėn me kroatin,
pėr suxhuk e kem lidhė fatin.

N ilem tė madhe ka ra shpija,
pėr sa kila, t’bėhet porosia?

Ti Fatmir O faqe bardhė,
morre namė O atdhetarė.

Nuk tė harron kur shoqnia,
midis gjumi t’pėrmend fėmija.

Pėr suxhuk ti s’kurseve gje,
s’tė harron komuna me.

O te djeks O tė pa djeks,
ke suxhuk pėr ēdo oreks.

Era e tij po na trullon,
edhe atdheun po na kujton.

Jemi ē’mendur ashiqare,
O nuk lodhem pėr Abetare

Kush po lodhet pėr atdhe e shqip,
veē suxhuku t’jet me krip.

Jemi popull me tradita,
me suxhuk, O u kalita.

Vetėm ai na bashkon,
lezeti i tij na afron

Atdhetarė a po ndėgjoni,
kryetar SUXHUKUN ta votoni.

Vetėm ky na bashkon,
lezeti i tij na afron.

Syrgjyn gjallė e syrgjyn vdekur,
nuk jetohet pa suxhuk tė pjekur……
Ne nje are ne nje lendine
te pashe tek beje pipine
u zgjata me pa ne cik mo mire
po su duk gjo ishte erresire

Nga turpi shpejt e shpejt nxitove
nga hutimi patallonat hap harrove
u munova prap me pa
jo mer vlla su dukte gja

nen hijen e limonit
ti hajshe kajsia
katunari lalit
per ty ka me vdek ija

rruges kur kalojshe
gjith serbes serbes
gomari merte vrull
si me qen mecedez

kur shkonim me lope
kapur dore per dore
zemra ime shkriej
tamon si akullore

kalun i vit
kalun dy vjet
un po pres
e ti po pret

i dite mo sdurova
afer tu afrova
turp mo nuk pata
troc ta kerkova

ti embel me shikove
i trrullos e me habi
hape gojen ene fole
Ca osht sexi oj ti??
Une dhe Babi.

Nje dite mua
Babi me gjeti
Paketen me cigare
Te xhepi.

Jo une babi,
Se pi duhanin
Por se zgjati
Kersiti shuplaka
Nga surrati
Une s'durova
Ia futa n'grushta
E fluturova.

Nje dite mua
Babi me gjeti
Letren e dashnores
Te xhepi.

Jo une babi
S'merrem me letra
Por se zgjati
Kersiti shuplaka
Nga surrati
Une s'durova
Ia futa n'grusht
E fluturova
 
PM Web  Top
view post Posted on 30/3/2009, 20:58           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Nuk e di pse kur te pash
ma rrembeve zemren per nje cast
thjesht mendova qe ti je ai
je ai qe du me bo fmi

du tkem pran
un cdo cast
te bjm qef tak e tak

du te puth un ne gush
sa her qe ti te hudhsh parfum

du te prek kur tjesh i lam
se er tmir e di qe do mash

du te te shaj
se skam ca me bo
thjesht kohen se kaloj dot

du tjem vec me ty
e vec me ty
se jeta ime srro pa ty

zemra ime gjak pikon
veshi im pa ty sdegjon
hunda ime pa ty snuhat
syt e mi derdhin lot pernat

mos me bej te vuj me shum
se jam goc qe sfal shum
thjesht i buzqeshje ma jep
ene ik shko shperthe

kurr hajde me mkerku
se jeten ma ke shkatrru
kam vujt un plot per ty
tashi ta dish me mu ske pun
 
PM Web  Top
view post Posted on 15/10/2009, 23:20           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes


Edited by durrsaku - 3/3/2010, 23:16
 
PM Web  Top
view post Posted on 4/3/2010, 00:16           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjeter
 
PM Web  Top
view post Posted on 7/4/2011, 21:46           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Mos ma kujto Kohen Kur vet me ke thir mos mi kujto ditet kur te thash lamtumir mos me fol per netet qe me iken pa gjum.

Mos me thuaj ma sem ke dashur
shum.
.
Mos me thir ne emer kur te pikon loti mos kerko nga njerzit kur nuk ta jep zoti.

Mos ma kujto diten e takimit te pare
mos ma kujto naten kur nga ti jam ndar mos mi kujto fjalet qe ti thash dikur.

Mos me thuaj ma se sme harron kurr
 
PM Email  Top
suela
view post Posted on 17/9/2011, 14:24           Quote
Nata nuk ka Ispat,
Sherrin e madh e kan Grat,
Te lajn me plot Kujtime,
Veq me dy a tri Shikime,

E qka vjen ma Vonė,
Sekrete nuk Tregojn,
Ti zihesh n`veti,
Ban pytje a po dridh Termeti,
Kuku Nan qka m`gjeti,

Andrra nat per Nat,
Zemra sasht Rahat,
Prap ki me Taku,
Kur ja nis me fol,ki me Belbu,

Per dashuri kur e Pyt,
Te posht i ul Syt,
Pse po ma ban Qik me Sy??
Me fal Djal por nuk ta kam ba Tyyy!!!

Ikni se Mini,
Qe ku Hini,
Ner Kam,
Uh k`ti at Nan,
N`mujsh me Zan,
Shkele me Kam,
I dulen Zorrt n`ledin,
Si erdh kush per n`dim,

Qfar Nane ka Pas,
E hishme ama pak e Trash,
E pat hanger ni Mac,
Maca e Qorrit,
Te Koshi Oborrit,
Maca Peder,
Minit bishtin n`goj po ja Merr.

Dadush po te lus me ardh n`gjakov,
Met qu n`Katun me ta dhan ni Moll,
Mem shetit me Kerr e Kali,
Se qashtu me ka marr Malli,


Met pa te veshne me HallaTurka,
Me shku n`mal me mledh Paqurka,
Me lujt bashk naper Lisa,
Me u ul ne livadh e me maru Fshisa,


E me hanger Buk t`gatum,
Me pi kos te Trozum,
Me hanger do djath te Vjeter,
Isha knaq skisha dasht Tjeter,


Te kisha than merre Qelsin,
Del shetit me Mercedesin,
Del knaqu oh Dadush,
Ka te vish blema ni kill Rrush.

Hajt Dadush mos ki Frik,
Se i kam Dajt ne Amerik,
Ti e din se jam Nip i Hotit,
Ku kan lind Burra t`Barotit,
Prej Gjakut Kastriotit,Edhe pse kta hin ne ``Danger Zone``
Ne nuk na bahet Von,
Kur Zemrat tona jan te Dashurume,
Ska qka na ban as Aleanca e Bashkume,
As Rusi e as Amerika,
Topi Pushka e as Thika,


Po vjen Shqiponja prej Malsije,
Krejt Luzernin po e ban Hije,
Krahet kur i Hapi,
Po don mej kap Infrakti,
Si krah Shqiponje Vetulla Jote,
Hajde ma se Zemren ma Kope.Po si t`kam moj Dashuri,
T`baj me vetull e ta baj me Sy,
Je e fort si brini Dhis,
Je ma e mira Qik e Shpis,Oh ylber me 7 ngjyra,
Kur te thom te dua te kuqet Ftyra,
Bukurija asht ni Dhurat,
Qe nuk shkon ni shekull Gjat,


E dashurija ajo nuk Vdes,
Nuk blehet me ni BMW e ni Mercedes,
Ti ja robrove Zemren Njanit,
Ty ta blej Synin e Oqeanit,


Tuje thirr emrin tan``..........,
E qita meq edhe Kojshin,
Edhe natėn jerem jam Qu,
Prej Ballkonit kesh tu Rrzu,


Oh ty t`kam Dashuri,
pėr ty e blej ni Byzheteri,
Se veq ni MALSOR e ka ba Nana,
Nese don te njoftoj edhe me Zotri Obama.


Oh Dai n`grehe Pelen,
Luftoj per Loqkanen,
Si Troja per Helenen,
Uh ti rash n`mine,
Po kurr su n`gine,


Untill the end of Time,
Alles kan nicht wahr Sein,
Mos e merr ti me Shtres,
Se pėr mu po folin Keq,Kur vapron ni Femer,
I rreh bytht me Themer,
Luhaten kumont si ne Katedral,
Tan Djemt i Kall!

Oj B... pom shkon dita me Vones,
natėn menzi e Pres,
Me ra me Flet,
Ne anderr me te Gjet,Me kan bashk me Ty,
Me te shiku ne Sy,
Me z`gjat andrra 7 Sahat,
Mu kish dok Pak,


Met hanger dham e met Picku,
Me tra shpull e met Xigilu,
Qeshtu ma shpejt met Trollu,
Ni Puthje n`buz me ta Dhuru.
Kjo Loqkanja ner hije te Molles,
Un ner hije te Dardhes,
Mej than te Dua,
Spo muj prej Marres,Syt e bukur si Ulli,
Trupin si Baski,
An e man Mrekulli,
Zemra jeme ka ra n`dashni,


Un pėr ty poj bi me Kry Murit,
Me ju dhimt drunit e Gurit,
Missi botes mem Kerku,
Un me ty se kisha ndrru,


Moj Shqipojn qe Fluturon,
Hajt tregom a me Don,
Ty tu prift e Mara,
Hajt ma shpejt mos ti dal Trenit Para.Qe sa koh te kam Prit,
Gjdo nat e gjdo Dit,
Te prita para Dere,
Po ti nuk Erdhe,Kaloj Dimri e erdh Pranvera,
Pasoj Zemra plag te Reja,
E mi sheroj kjo Rrushja,
Ksaj Faqet ja Puthsha,


Njana faqe ajrokrem e tjetra Karamel,
Po ma prekin Zemren ne Tel,
Veq ni tingull po Tingllon,
Kush ma shum se un s`te Don!!
Trupi yt bash si n`gjal,
Zemren time po ma Kall,
Te kujton Zemra e n`grat,
Digjet,shkrihet dit e Nat,
Kta dy Sy qe po Lotojn,
Buzet tua mujn ti ndalojn,
Oh mjaft ju lutem se maj nuk Muj,
Hec te un po ulem n`gjuj.Te kujton Zemra e n`grat,
Digjet,shkrihet dit e Nat,
Loti lotin nuk e Pret,
Nuk muj te pres 100 Vjet!!


Asht ni Vjaz si Monaliza,
Si Qerrshi i ka dal Kthiza,
Pak e trash e Pulpulake,
Ni qaf gat si pul Cullake,Ka merak me dridh Belin,
Sikur luga qe e shkrin Shiqerin,
Ne pik te dites ta ban Terr,
Buzt i ka si Karamel,


Me ba me prek asht si gac e Kuqe,
I lyn buzt si me kan Nuse,
Ki kujdes aj qe s`ruhet,
Ta rras shkelem aty ku s`duhet.

Po shkrujn fjal me Pika e Presa,
Tuj korr fjal si Drapni e Kmesa,
Te Shqiptart ska hup hala fjala e Besa,
Bashk jetesa dhe Shpresa,Do cerkuza fjal me shum Fije,
Po gjith e cilit poj ka Hije,
Po thrret Forumi oh Forumista,
Shkruni ma shum mos rrini tuj kqyr si Pisa!!


Kto Qikat po na rrin Divan,
Palu si Plakat ner Fistan,
Hajde Rafaell tjau hekim pak Tuten,
Qu bjerja Bacit Malsor Krruten.


Oh B... e Buz Sheqer,
Hajde perqafem Niher,
Po ma shton gzimin 2 Her,
Ma ban Zemren sa ni Shleper,Kur pot sho pom nalet Zani,
Pom lidhen fjalt si Belbani,
Po mi qon Floket Perpjet,
Kur te sho ty,
Mrekullit e botes nuk jan Shtat po Tet.
 
Top
view post Posted on 17/9/2011, 14:26           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Mdoket kto Vasha,
Me kam te Trasha,
Me Makavellin don mej n`zan Telashja,

Sa ka nis me lulzu Pylli,
Bajn Zogjt si Bylbyli,
Po dalin Vajzat sikur Flutra,
Gjith e cila asht ma e Bukra,

Paska nis koha mu N`ze,
Me n`zerr jasht qat BMW_e,
E me jau ba 2 her me Sy,
Ti je pėr mu e un jam pėr Ty,

Me i n`zerr nja 1000.-Franga,
Hajde Vajz se t`du ma shum se Nana,
Del perjashta Vajz mos ban Kajde,
Hec se Baba asht ka kqyr Lajme
 
PM Web  Top
suela
view post Posted on 17/9/2011, 14:28           Quote


Ne kohen tone

Erdhi koha
te dalim n'kuvend
disa pune tona
ti qesim ne rend.

Na iku koha
e "komunizmit"
po erdhi koha
e bajraktarizmit.

Ne kete kohe te "arte"
perplot mrekullira
bejne disa njerez
nga njemije dredhira.

Muzika jone
ka rene n'dashuri
profesoret n'treg
nxenesit n'kafiteri.

Na dolen sheshit
disa parti
per patriotizem
therren nga nje dhi.

Ne mbledhjet e tyre
pa rend dite
imtohet politika
me qyke sakice.

Nuk e shohin derrin
qe u rri mbi koke
rroken per qime
qe u ra ne toke.

Keshtu qeshtja jone
ece sikur me buje
kohe qe piqen
petullat me uje.
Kuvendi yne

U ulem nje dite
te bejme nje mbledhi
per ca pune tona
deriku ka mberri.

U vrame e preme
perhere neper shekuj
per lirine tone
askend skemi pyetur.

Ne si te tjeret
deshem t'kemi shtet
mirpo dikush punet
i prishe pa lezet.

Me kote po themi
se jemi demokrate
se tjeter kush punet
na i bene pa hesap.

Po te gjithe kete
tani me e dime
sllavet po mundohen
macen n'thes t'na e shtine.

Po keto qorba
jane shume bajate
se rrushi nuk hahet
askund me patate.

Neve kemi shpallur
shtetin ton te ri
kujt nuk i rrihet
net shkon per serbi.

Edhe nderkombtaret
disa qe jane pare
mos t'perziejne punet
se nuk hana bar.

Ka ikur koha
e fjaleve me rrotlla
me nuk mund t'shesin
as dushkun per gogla.

Se neve dime
tja themi me ndryshe
jemi ne vend tonin
ju marrim yryshe.

Pastaj mund te kallet
ne te kater anet
si bie n'mend askujt
ku i la nallanet.
 
PM  Top
view post Posted on 21/11/2011, 20:45           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,141
Location:
DURRES

Status:


Poezi Qesharake : :: : ::

Syt e mi Aspirin goja ime Ampicilin duart e mia Andoll zeri im Sirup per koll

Matematik moj matematik ma ke pre zemren si me thik po skish pas faj profesori ment i kisha te dashnori.

Luj djalo luj me vajzen e huj,nana e ka rit ti ja shkalavit.

Spo ta lypi per mu knaq,po ta lypi per ilaq...

E pyet profesori njė vajze a ēka janė kėto qe i ke veshur(tangat),ohh profili ėshtė shenje mercedesi a po kupton.

1000 i shikoj 100 i njoh 10 i kuptoj 1 e dashuroj.

Nė mėngjes nuk ha bukė tu mėndu pėr ty nė drek nuk ha bukė tu mėndu pėr ty nuk darke nuk ha bukė tu mėndu pėr ty natėn nuk mė nxin gjumi.

Hajde Tash Dridhe Prekolicen Tash Deshe Traktorin Po Du Me Ta Pa Akumulatorin,Po Du Me Ta Pa E Me Ta Dhez Motorrin.

Nė pėrpunim ėshtė Nicku jem !

Krejt po e kėqyrin bothen e vet, unė temėn nuk po muj me e pa.

I kam gati 40 vjet e nuk kam femėr, spom len gruja.

I thotė gruaja burrit tregoma njė humor, i thotė buri gruas unė veē ty tė dua.

Oj ti qik me sytė e zi a e man men kur ta kom shti.

Ti me je si njė pik lloēi ty s'tė lan as demostosi ty s'tė lan as varikini ti pėr mu je si njė pik benzini.

Qite pak parfum se tė donė femra ma shumė.

Ti nuku flokt ta nuku bishtin mos fol pa e quar gishtin.

Ti ma ki vjedh zemrėn... unė Kredit kartėn tende!

E Kuqe ėshtė dashuria, e Zezė ėshtė urrejtja dhe i kaltėr ėshtė syri yt nėse fol edhe njėherė pėr mu.

A e njeh kėtė? njė femėr e bukur te shikon dhe ti mendon qe ki shans por kur afrohesh tė tregon qe ki majonezė n fytyrė.

Unė kam pas njė femėr emri i sa ka pas (Emrin), ajo ma theu zemrėn @ e unė ja theva hunėt.

Zoti e krijoj token... Zoti i krijoj malet... Zoti tė krijoj edhe ty... por tė gjithė e bėjnė ndonjė herė njė gabim!!

Si mundesh me dit qė birra ka hormone tė femrave! nėse e pinė ata ti do te fol budallaqe dhe s'do te din me i grah kerrit.

I dashuruar d.m.th me u pshurr ne pantallona? krejt e shohin por vetėm ti e ndjen nxehtėsia.

Zoti te hėnėn krijoi bukurinė, te martėn inteligjencėn, te mėrkurėn simpatinė, te enjten stilin, te premten paret... o ti ku dreqin ishe atė jave??

Fluturo Dallėndyshe Shko ne rrotė te sames ku e le besėn idioti i nėnės??*

Askėnd se dua, Asnjėrit s'ia rrasi po cilit kam qejf zemrėn ja plasi !!

Jam car, jam djali i nėnės ato qe ma prishin qefin i qoj ne rrotė te sames.

Pse more po hani mut tu kon bureki 1 euro.

Ma ka lan baba amanet me u martua ne internet.

Kėrkon se dua, asnjėrit s'ia rrasi, por kujt dua zemrėn ja plasi.

Kur e pėrjetova puthjen e pare mustaqet sa ja patėn nis me mė dal.

Vala boll t 'kam mbajt ne zemėr, qu shėtitu pak.

Ooooh bre zemėr sa te dua, aq shume te dua qe besa edhe dje te kam tradhtuar.

Kur je kanė i vogėl, je kanė i trentė veē tash mos vet hiq...

Qa po kėqyrė shtremb, apo doket vetja i/e drejt a??

Ec more shpejt se te ikėn delet oooo njeri.

Ta shti gishtin ne sy e te shurdhoj.

Kur pot shoh aq qe lezet po mė vjen, qė po tė bllokoj...

Nėse e ke nijet me lan femrėn, leje te unė...

O ma hangshe majėn e zemrės se mė llake qull me bane.

A je llabud apo budall ??

Sa herė po hi ne MSN po mu qohet... me ta rras bllok.

Kur mėnoj nė ty ėshtė si me shkuar ne WC.

A e man men kur jam kanė i vogėl? Qe tė nxifsha nė njė qysh...
ēka ėshtė ndryshimi nė mes tė kali dhe gomarit? Kali kullot nė livadh ndėrsa gomar je ti.

Unė jam duke e shkruar njė libėr te telefonave a po ma jep numrin tėnd.

Gjithė ata MSN Pseudonime; unė e lej thjesht.

Mos fol pėr veten! Atė e bėjmė ne kur ti nuk je kėtu.

Unė quhem (emri juaj) po ti?

Ēka ėshtė pika me e lart e mizorisė? me shty njė qorr nga shkallet dhe me i than qita nuk e ki pa qe ka me te ndodh.

Ēka ėshtė pika me e lart e mizorisė? me i than njė invalidit nė korrik me rrota: vrapo pėr jetėn tanė.

Derisa shefi im bon sikurse unė marr shumė pare, unė bėj sikurse jam duke punuar shumė.

Ne do ta shikojmė i thotė njė qorr njė shurdhanit.

Jeta ėshtė e shkurt pėr me diskutuar pra unė kam gjithė te drejt
dikush ma ka shkruar njė letėr dhe me ka akuzuar qe jam Tuz.

Kush ta ka jep tė drejtėn ty qė ta lexon kėtė?

Ti je ndaluar pėr me fol.

As Ma Mirė As Ma Keq Gjithė Jam Kanė Ky Dreq!

Nėse Doni Me Lėnė Femrėn Lėne Te UNĖ

Kurr ste kom dasht kurr sta kom rras me ty kom dal tjetrin me plas


Dje isha ne kopshtin zoologjik
Dhash 10 eura per te pare krokodolin
Dhash 20 euro per te pare tigrin
Dhash 50 euro per te pare luanin
I jap edhe 100 euro per te pare majmunin qe e lexon ket poezi

E kom pase ni femer e ka pase emrin qefser
e kapa nje dite e shtina n'kerr
e shetita pak e qova ne park
se preka aspak se tha bohna me bark
Po une i thashe mshile e shuj
me ra ndermend cka bona kur i boni 9 muj
lindi ne mujin kur ngrin ja lan emrin Nastradin
Nastradin e knojke te paste nana
tka gjet nana me jarana
tu e ngu kengen e Hashim Shales
Ne park t'germis e ngrazhd te lares
kur i boni Nastradini 13 vjet
shkon edhe ja lyp tezez te vet.....


Ke shkomi Kavajes
T'djelen kom shku ne plazh
ku te breku detit
turinin tat pashe.

Me ca rroba banje
si drane kopliku
po mu rrotullojshe
qe te shifte publiku.

Per nje xhiro tek bregu
te kerkova per pak kohe
por ti refuzove
gjasme se nuk do.

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une ste ndahem
o ylli lalit t'vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha

Per dreke i fute
damote me qepe
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
te kerkova nje kaptin qepe
po ti sme dhe gjo
se nje gjysem kishe vete.

Dallget bejne shkume
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon.

O Zot faleminderit
qe yllin tem kom pa
qe ja honksha buzen
e t'gjitha ca ka.

Per ne cunat e rinj
o Zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne ket dynjo ska..

 
PM Web  Top
8 replies since 2/11/2008, 13:08
 
Reply